Lehet, hogy Kína biztatta az oroszokat?
Kína be fogja kebelezni Taiwant, mivel az Usa már javában háborúzik az oroszokkal, nem fog kialakítani egy kettős haborút.
Szerintetek az Usa lesz olyan hülye, hogy a két hatalommal harcoljon egyszerre?















"az Usa már javában háborúzik az oroszokkal"
Azt hiszem a legutolsó számok szerint valami 8 milliárd dollárnyi fegyvert szállítottak az Ukránoknak. Az amerikai hadsereg költségvetése egy évre 777 milliár dollár.
Szinte a kisujjukat sem mozdították még meg az amerikaiak :)










#4
De már kb. 60-70 milliárd dollárral támogatták Ukrajnát!





#5
"Az USA pont senkivel nem háborúzik jelenleg."
Lehet ezt is mondani.
De csak annyi a különbség, hogy ukrán katonák viszik az amerikai fegyvereket. Hírszerzés, műholdas megfigyelés stb.. ugyanúgy részt vesz mint ha háborúzna. Sőt szemtanúk szerint amerikai tisztek vannak a frontvonalak mögött és irányítják a harcokat.





#7
Ráadásul az is tény hogy több ezer önkéntes veteránnak mondott amerikai katona is harcol a fronton...





Az Egyesült Államok ukrajnai részvétele egyáltalán nem olyan mértékű, hogy azt ne legyen képes fenntartani az amerikai kormány akkor is, ha közben véletlenül fegyveres konfliktusba keveredne Kínával. Egy olyan háborúban szinte kizárólag a légierőnek és a haditengerészetnek jutna szerep, Ukrajna meg nem ilyen jellegű segítséget kap.
De úgyse lesz háború. Kínának csak nagy a szája, de nem fog támadni. Ha akart volna, akkor már itt lett volna a lehetősége Nancy Pelosi utazása kapcsán. De ő csak puffogott egy kicsit, lövöldözött néhány rakétát és utána megnyugodott. Azért az Egyesült Államoknak a puszta jelenléte is elegendő Kína elijesztéséhez, nem mer ő ujjat húzni az amerikaiakkal.
Oroszországot meg nem kellett biztatni, magától volt ilyen gyengeelméjű. Nagy volt a szája a háború előtt, hát most beleszaladt egy pofonba. Izzadhatnak is Moszkvában, hogy jó nagy balhét okoztak saját maguknak.





Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!