Kína és India kihátrálása a biztonsági tanácsban egyértelműen azt jelenti, hogy támogatják az oroszokat, azáltal, hogy nem ítélik el?
Az USA szankciókat ígér a kínaiaknak is, pedig azok elég óvatosak, bár ami azt illeti, lehet, hogy Taiwannak annyi és rövidesen lerohanják a kínaiak, mert akárcsak a Molotov-Ribbentrop paktum alkalmával megosztották az érdekszférákat, amelyeket a nyugat akkor sem tudott érdemben kontrollálni és most sem tud, ezáltal minden kicsúszik a kezükből.
Azt tudni kell, hogy Putyin Oroszországa nem az ördög birodalma, a valutarendszer és a kereskedelem jelentős része és szereplője és a világ országaiból csak két tucatnyian merik, vagy akarják szankcionálni, faramuci módon a saját érdekeik ellenére, ami azt jelzi, hogy a jövő gazdasági és politikai folyamatainak hangsúlya
keletre tolódik.
Nem volt egyégként problémám az USA hegemóniájával, mivel Európának és szerintem hazánknak is haszna volt belőle, de úgy tűnik, a világ más részeinek meg nem, nagy kérdés, hogy az Iszlám világ hová teszi a hangsúlyt, az az érzésem, hogy vesztésre állunk, az USA radikális külpolitikája, ami mellé a NATO teljes mellszélességgel felvonult, vesztésre áll.
Más is van talán az USA érdekein kívül, amit automatikusan Európa is az érdekeinek vélt.
De lehet, hogy tévedett.
Nem, ezek nem azt jelentik.
Kínában most nagy a gebax, az Evergrande és az ingatlanbuborék mellett ott a vasúti buborék is és az újabb covid hullám meg egy baromi nagy gazdasági megtorpanás. Kína ebben helyzetben - látva azt hogy a világ mennyire összezárt ukrajna mellett is - nem fog kalandozásba kezdeni Tajvanon.
Kína mindig a saját kis buliját csinálja és most is így tesznek: Oroszország kivéreztetésével számukra egy új piac nyílik és gazdaságilag simán gyarmatosíthatják Oroszországot. Ezzel ők a jelenlegi helyzetben sokkal többet nyernek, mint egy egy rosszul elsülő visszacsatolási kísérlettel.
NOMINÁLIS BRUTTÓ HAZAI TERMÉK (GDP) 2021:
USA: 24 800 milliárd dollár
Európai Unió: 17 000 milliárd dollár
Oroszország: 1710 milliárd dollár
Oroszország egy jelentéktelen gazdasági törpe mind az Egyesült Államokhoz, mind az Európai Unióhoz képest.
Kedves Kérdező!
Kína megvétózhatta volna az ENSZ Biztonsági Tanácsban az összes Oroszország elleni szankciót és intézkedést.
Kína a vetó helyett tartózkodott, hagyva, hogy kőkeményen büntessék Oroszországot.
Vagyis Kína benne hagyta Oroszországot a szószban.
Nem. Ez azt jelenti, hogy feltétlen szankcionálás helyett a gazdasági érdekeiket nézték. Kiállni viszont akkor álltak volna ki, ha Venezuelához, Szíriához, Eritreához, Észak-Koreához, Belaruszhoz hasonlóan mellettük szavaznak.
Az Orosz-Kína barátság addig tartott, amíg Kína gazdaságának jól jött. Most már ugyanúgy bánnak velük mint valami Afrikai szemétdombbal (felvásárolják mindenüket és adósrabszolgát kreálnak belőlük).
Az Indiai-Orosz barátság meg mindig is csak néhány jelentéktelen ENSZ szavazás meg harckocsivásárlás erejéig létezett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!