Az Afgán háburúban az Eu miért nem szállt be a "szanciókkal"?
A válasz abban rejlik, hogy ki volt az aki háborúzott legutóbb Afganisztánban.
Ugyanazok akik ellen nem voltak szankciók az iraki vagy szíriai háború miatt sem.
4.
21. Században hosszú távú rakéták vannak, nem kell hogy a szomszédod legyen.
Emberek gondolkodjatok már...
Afganisztánnak szerintetek milyen külkereskedelmi kapcsolatai voltak az EU val ??
Mit tudtak volna szankcionálni ? :D
Lehet, hogy nem emlékszel rá, de Afganisztán ellen voltak szankciók, már a háború előtt is. Nem csak az USA vezetett be szankciókat, hanem az ENSZ is. A tálib kormányzatot így próbálták jó útra téríteni. Sajnos nem volt éppen sikeres. Az ország nem tudta értékesíteni még azt a kevés mezőgazdasági terméket sem, amit megtermelt. Ekkor váltott át még több gazdálkodó a máktermesztésre. A heroin készítésnek korábban is volt hagyománya arrafelé, de a 2000-es évek elejétől nagyüzemre kapcsoltak. 2005-ben állítólag 10 000 tonna heroint termeltek és készítettek Afganisztánban.
Egyébként az Afgán kormánnyal szemben most is vannak érvényben szankciók. pl. a tálib vezetők nyugati bankszámláit zárolták, utazási korlátozások vannak velük szemben.
#6 "Mivel nem az EU területén van a háború, nem rá tartozik"
Akkor miért tartozik az EU-ra az ukrán háború? Vagy Venezuela ellen miért volt még 2 éve szankció elfogadva? Miért szankcionálták az oroszokat már 2014-ben a Krím elfoglalása miatt?
ha semmi köze az EU-nak az EU területén kívül levő háborúkhoz akkor miért is kellett beengedni a szíriai "menekülteket"?????
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!