Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek Oroszország-politiká...

A németek Oroszország-politikája teljesen elhibázott vagy jól csinálják? Nem inkább Lengyelország vagy Magyarország politikáját kellett volna követni?

Figyelt kérdés

- Sokszor bírálják a korábbi német kormányokat, Merkelt, mert szoros kapcsolatot alakítottak ki Oroszországgal. Megépítették az Északi Áramlat I. majd a II. vezetéket is. Beruházások történtek, bővült a kereskedelem az oroszokkal.

Mások szerint ez jó volt, inkább a mostani politikát bírálják, amiért ellenségként kezelik Oroszországot, megpróbálnak gyorsan minden kapcsolatot, összeköttetést, kereskedelmet felszámolni az oroszokkal. A német gazdaság, fogyasztók nagy bajba kerül(het)nek a következő hónapokban, években, nehéz lesz az átállás.


- Lengyelország korábban sem törekedett jó kapcsolatokra Oroszországgal, már évek, évtizedek óta dolgoznak rajta, hogy leépítsék a kapcsolatokat, ne legyen kiszolgáltatottság. Már régóta inkább ellenségesek Oroszországgal és ezért fel is készültek, az energiaimportot is átállították már korábban amerikai, norvégiai forrásokra, őket nem éri most meglepetés, nyugodtak, felkészültek, támogatják a szankciókat, Oroszország elszigetelését Európától.


- Magyarország abban hasonlít Németországhoz, hogy erősen elköteleződött Oroszország iránt az utóbbi években, évtizedekben, rá alapozta a viszonylag olcsó energiaellátást, viszont különbség, hogy ezt most sem akarja felszámolni. Magyarország nem nyilvánította ellenséges országnak Oroszországot, nem támogatja a szankciókat, az energiakereskedelem szankcionálását, felszámolását kifejezetten ellenzi, továbbra is partnerként kezeli Oroszországot. Oroszország is hasonlóan viszonyul, pragmatikusan, megbízhatóan biztosítja Magyarország olaj, gáz, urán ellátását és a jövőben is fenntartaná az együttműködést, a paksi bővítés mellett is kitartanak. Ha Németországon, Ukrajnán keresztül nem, akkor délről, a Balkán felől szállít Magyarországnak a szerződéseknek megfelelően.



2022. júl. 26. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Németország jól csinálta, ez a helyes út.
Lengyelország példáját kellett volna inkább követni.
Magyarország politikája jobb, inkább ez lenne jó.
Mindhárom jól politizált, megfelelően cselekedett, cselekszik a maga módján.
Mindhárom ország politikája hibás, más lett volna jó.
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Oroszországgal lehet üzletelni és jóban is lehet vele lenni, ha nem támad meg éppen határos országokat. Szerintem jó hogy az Unió szankciós politikát csinál most, előbb kellett volna még 2014ben és akkor lehet hogy el se kezdik az oroszok ezt a háborút, most viszont már túl nagy arc vesztés Putyinnak feladni hiába nem éri már meg neki.
2022. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

A németek tanultak a hibáikból.Németország eddigi összes formájának a nyersanyagprobléma okozta a vesztét.


A német ipar igényeit ki kell elégíteni,de Németország fontos nyersanyagokban, különösen olajban szegény ország.



És itt jött képbe Oroszország.

Egyébként, ezt nem Merkel alapozta meg, hanem már az elődei is keresték a lehetőséget,hogy Oroszországgal szorosabbra fűzzék a viszonyt.

Ugyanis, Oroszország viszonylag közel van, vasúton, közúton is szállítható a nyersanyag, ami kell.Ráadásul az oroszok nem adták drágán sem.

2022. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Semmi esetre sem jó kiszolgáltatva lenni az oroszoknak és senki másnak sem. Én hosszútávon abban látom a megoldást, ha az európai országok megpróbálnak minél jobban függetlenedni az energetika terén. A sokak által kritizált zöld átállás egyre inkább értelmet nyer, és nem csak a környezetvédelmi, hanem a gazdasági szempontok miatt is. Különösen igaz ez Magyarországra, ahova a földgáz és a kőolaj szinte kizárólag az oroszoktól jön. Részigazság az a narratíva is, hogy a magas energiaárakat a szankciók okozzák, mert azok csak hozzájárulnak az áremelkedéshez. Akinek most van egy jól szigetelt ingatlana, napelemes rendszere, elektromos autója, esetleg hőszivattyús rendszere, azoknak nem igazán kell aggódnia az energia és üzemanyagárak miatt. A gond az, hogy azok sem mind költöttek erre, akik amúgy megtehették volna, mert a mesterségesen alacsonyan tartott árak mellett nem érte meg a beruházás. Az ilyen beruházásokat kellett volna és kellene fokozottan támogatni számos egyéb megkérdőjelezhető dolog helyett. Minél többen lennének legalább részben önellátóak az energiát tekintve, annál kisebb lenne az ország kiszolgáltatottsága, és annál kevesebben szorulnának rezsitámogatásra.
2022. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Akinek most van egy jól szigetelt ingatlana, napelemes rendszere, elektromos autója, esetleg hőszivattyús rendszere, azoknak nem igazán kell aggódnia az energia és üzemanyagárak miatt."


Amíg tart a mostani állapot, addig nem kell aggódni, de ha már sokba kerül a rendszer, akkor lehet, hogy a kormány megszünteti ezek támogatását, megszűnik a napelemes szaldó elszámolás és a kedvezményes H áramtarifa. Ez is ugyanúgy megtörténhet, mint a rezsicsökkentés hirtelen kivezetése, még ha sokakat váratlanul érne is. A Lidl, EON is megszüntetheti az ingyenes elektromos autó töltést. Ha december-február időszakban keveset süt a nap, viszont piaci árakat kellene fizetni, akkor az ilyen felkészült ökocsaládok is horribilis pénzeket lennének kénytelenek kifizetni az energiaszolgáltatóknak villanyáramra.

2022. júl. 26. 23:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszú távon akkor is ebbe az irányba kell a megoldást keresni, és nem mindent az orosz olajra és gázra alapozni.
2022. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Félő, hogy ez nem változtatna sokat a kialakult helyzeten. Egy teljesen ellentétes irányvonalat követő utódra kevés az esély.
2022. júl. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!