Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a Tienanmen...

Mit gondoltok a Tienanmen téri emberről aki kiállt a tankok elé?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 14:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%

" Kérdező. Van egy hírem. '56-ban kiálltunk a tankok elé."


Jajj, hagyjuk már én '56-ban katona voltam (híradós tiszt), lapult mindenki, mint nyúl a fűben, nem tankok elé állt. Nem kell minden szavát elhinni azoknak, akik most verik a mellüket az '56-os tevékenységük miatt.

2010. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
A témához visszakanyarodva: Igen, nem semmi a srác, de ugyanakkor minden tiszteletem a sofőré és a tank parancsnokáé, akik inkább megállították az egész menetoszlopot a srác előtt, minthogy véletlenül agyontapossák.
2010. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Azért az sem mindegy, hogy ő nem várt a "tömegre", hanem lépett.
2010. szept. 23. 14:01
 14/19 anonim ***** válasza:

Bizonyára éhezett a családja - és előléptette magát darált húsnak.



Komolyra fordítva a szót:

Optimistán azt gondolta - ez az ember, - hogy meg fogja hatni a tankban ülőket az, hogy nem tágít a céljától.

-Hát nem hatotta meg a tank vezetőit, mert rájuk is halál várt volna, ha nem mennek rá erre az emberre.

Nem volt választásuk.

2010. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14:06 +

Bocsi! -Kevertem Vilnius -szal... :(

2010. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
-Így viszont csoda, hogy nem ölték meg a tank sofőrjét, - legalábbis erről nem szólt hír...
2010. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
de az is szemét aki "feltalálta" a tankot hogy emebreken lehessen vele átmenni rajta...
2010. szept. 23. 14:36
 18/19 A kérdező kommentje:
*vele
2010. szept. 23. 14:37
 19/19 anonim ***** válasza:

"de az is szemét aki "feltalálta" a tankot hogy emebreken lehessen vele átmenni rajta..."


Na azért ne keverjük, a harckocsi feladata nem az embereken való átgázolás, erre a buldózer, vagy az IFA is megfelelő. A harckocsit pont, hogy az Első Világháború húsdarálóinak a felszámolására fejlesztették ki. Modern kori feladata meg elsősorban a más páncélozott eszközök elleni sikeres harc.

2010. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!