Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a Tienanmen...

Mit gondoltok a Tienanmen téri emberről aki kiállt a tankok elé?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Hogy van töke.
2010. szept. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bátrabb mint a nagyátlag. Én nem hiszem, hogy megcsináltam volna.
2010. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha ilyen bátor lenne ez az ország akkor most mi lennénk Közép-Európa vezető gazdasági hatalma (szerintem).
2010. szept. 22. 14:35
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi köze a gazdasághoz annak, hogy valaki kiáll egy tank elé? Szerinted mondjuk a franciák, angolok, németek és egyéb gazdaságilag erős országok polgárai közül mindenki olyan bátor, hogy kiállna egy tank elé? És honnan veszed, hogy a magyarok nem állnának ki? Azért 56-ban is elég sokan harcoltak, ráadásul sikeresen (más kérdés, hogy a szovjet sereg visszatért).
2010. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Van egy hírem. '56-ban kiálltunk a tankok elé.
2010. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

14:45 Így van 56-ban elég erősek voltunk!

Én napjainkról beszélek, amikor nap mint nap szembesülünk ezzel az élhetetlen helyzettel ami kialakult! El kéne űzni a Parlamentben tetvészkedő köcsögöket, ha benyomul a tömeg, ki állítja meg őket?

2010. szept. 22. 14:49
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, a 89-es kínai tüntetések a demokratikus reformokról szóltak, egy kommunista országban. Magyarországon most foghíjasan bár, de demokrácia van. Ami 56-ban itthon és 89-ben Kínában javított volna az emberek helyzetén, az itthon csak rontana. Legalábbis az embereknek a helyzete közel sem olyan kilátástalan, hogy forradalmat kell szervezni, vagy tankoknak nekimenni.
2010. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
hálistennek!
2010. szept. 22. 15:14
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
De még mindig nem magyaráztad el, milyen összefüggés van a gazdaság és a tankok elé kiállás között. Egyébként megmondom őszintén, én sem állnék ki egy tank elé most, mivel egyszerűen nincs miért. Egy az, hogy nincsenek az utcán tankok, másrészt egyáltalán nem olyan vészes a helyzet, minden országban előfordulnak rosszabb időszakok, de ez nem tart örökké.
2010. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Pl kiállnánk a Parlament elé, hogy igeni adóztasság már meg a teszkótól kezdve a sok szart, ha nem hagynánk a Sukoró féle ügyleteket, ha nem lopnák szét az épülő autópályákat meg 4-es metrót, stb, ha nem dugnánk homokba a fejünket.

Olyan erős országot/gazdaságot alakíthatnánk ki amellyel kiemelkednénk a régióból.

2010. szept. 22. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!