Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy előbb-utóbb szinte...

Igaz, hogy előbb-utóbb szinte teljesen megszűnnek a baloldali pártok Európában?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 19:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
nem
2010. szept. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
nem
2010. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű.

Pláne, mert szigorúan véve, már egy jó ideje nem is léteznek, ahogy a jobboldali pártok sem. Ez a rendszer már jóideje elavult.

De ha ragaszkodunk ehhez a beosztáshoz, akkor sem valószínű, hogy a szociális érdekek valaha is képviselet nélkül maradnak és mivel a szocializmus (nem keverendő össze a marxizmus-leninizmussal és az MSZP által folytatott nem is tudom mivel) baloldali irányzat...

Amellett a baloldali liberalizmus is megmarad szerintem még egy jó ideig. Manapság a liberalizmus Európa legfőbb politikai ereje. Ez nem fog egy-kettőre eltűnni. És a liberalizmus alapvetően baloldali irányzat. Akkor is, ha vannak jobboldali ágai is.

Teljes bizonyossággal csak akkor fog megszűnni, ha a parlamentáris demokrácia is megszűnik.

2010. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

azért írtam ki a kérdést, mert már nagyon sok helyen olvastam, hogy annyira leszerepelnek minden európai országban a baloldali pártok, hogy egyre inkább csökken a támogatottságuk.

2010. szept. 21. 19:26
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Pedig jó lenne, mert a baloldal a kisemberek kicsinyes ideológiája, de sajnos túl sok ilyen ember van. A liberalizmus amúgy jobboldali, csak nálunk van a baloldalon.
2010. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Demokráciában ennek csak akkor lenne esélye, ha minden szociális probléma megszűnne, és a társadalom maximálisan elégedett lenne a sorsával. Ez persze sohasem fordulhat elő; a szegények, elesettek pedig hagyományosan a baloldal felé húznak.
2010. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem!Sőt egyre nagyobb szükség lesz rá,kell hogy valaki megvédje a kapitalizmus áldozatait,és kiálljon az igazságosság és a szolidaritás mellett.
2010. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

"azért írtam ki a kérdést, mert már nagyon sok helyen olvastam, hogy annyira leszerepelnek minden európai országban a baloldali pártok, hogy egyre inkább csökken a támogatottságuk."


A baloldali pártoké. Nem a baloldalé.

Alakulni fognak majd új baloldali pártok, akik felszívják a régiektől elpártoltakat.

Nem is kell messzire menni! Nézd csak meg a magyar helyzetet!

Az MSZP és az SZDSZ csökken, az LMP nő. Mindhárom baloldali.

2010. szept. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

Arra ugyanúgy jó a jobboldal, főleg az elmúlt 8 év után itt Magyarországon. Csak a jobboldal globálisan kezeli a nemzetet és hosszú távon gondolkodik, de legalább olyan jó az elesetteknek.

A nemzetiszocializmus pedig mindkét oldalt egyesítené, csak a kisebbség bánná.

2010. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha az LMP baloldali, akkor az nagyon rossz színben tünteti fel a baloldalt.
2010. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!