Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az elmúlt tíz év során Oroszor...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során Oroszország miért nem hajtotta egész Európát (saját területén kívül) uralma alá?

Figyelt kérdés

2012-ben az egész Európai kontinensen Oroszország volt a legerősebb, minden adottsága megvan a kontinens uralásához (nagy terület, nagy népesség, sok nyersanyag), a többi nyugati középhatalom (Egyesült Királyság, Franciaország, Németország) túl kicsik és jelentéktelenek ehhez.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


2022. júl. 10. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem lett volna rá lehetősége.


Ezt maximum a 60-as években tudta volna a SZU megtenni.Ugyanis, akkortájt volt ereje teljében.

2022. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akart ilyen hülyeséggel próbálkozni.

Erre találták ki a NATO-t.

2022. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Annyira nem erősek gazdaságilag
2022. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem képes rá
2022. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott a NATO, meg aztán ez nem a középkor, hogy az lesz a jani, aki mindenkit meghódít. Egy idegen országot (hát még egy Európányit) uralom alatt tartani rengeteg pénz. Folyamatos lázadások, gerillaharcok, nehézségek. Többet veszített volna Oroszország, mint amennyit nyert volna. És az ukrajnai szenvedésüket látva egyáltalán nem biztos, hogy jól jöttek volna ki egyáltalán a kontinens megtámadásából, nem hogy utána a megtartásából. A legjobban akkor járnak, ha kölcsönösen előnyös gazdasági együttműködést tartanak fenn a kontinenssel, ami egy ideig működött is.
2022. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz gdp az olaszt se eri el, a nepesseguk 130 millio csak az eu ennek legalabb 4xese, katonailag erosek de a nato mellett labdaba se rugnak.


Egyedul a nyersanyaguk amiben kiemelkedoen gazdagok, de pl a technologia amivel kiszedik a foldbol az reszben nyugati. (Peldaul amikor elhibazott szankciokrol beszelnek azt nem teszik hozza, hogy ezek a nyugati alkatreszek elobb utobb elfogynak az oroszoknal es akkor a kitermelesuk amibol kb az osszes gdpjuk jon vissza esik majd)

2022. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem volt Oroszország elég erős ahhoz, hogy leigázza és meghódítsa az egész EU-t, maximum a második VH utáni néhány évben.


Az első VH előtt azért olyan komoly hatalmakat kellett volna leigáznia mint a Brit Birodalom (ami akkortájt nagyobb volt mint Oroszország), Franciaország (komoly gyarmati rendszerekkel), Ausztria (később Oszták-Magyar Monarchia) és Poroszország (később Németország), ja és az egyre gyengülő Oszmán Birodalomról se feledkezzünk meg.


Ha Oroszország úgy döntött volna, hogy háborút indít Európa meghódítására, ezek az államok mind szövetségre léptek volna egymással, holott kettő is elég lett volna ahhoz, hogy feltartóztassák Oroszország haderejét. Természetesen más volt a helyzet a napóleoni időkben, ahogy képes volt feltartóztatni és megverni a franciákat és szövetségeseiket, de ne felejtsük el azt, hogy ezt a saját területén tette, ahol a meleghez szokott európai hadak, nem nagyon tudtak mellettük labdába rúgni.


Az első VH alatt Oroszország az Antant oldalán lépett be (bár később kilépett a szövetségből, és különbékét kötött a Központi Hatalmakkal). Annak ellenére, hogy csak két nagyhatalom ellen kellett felvennie a harcot, a belső problémái miatt még őket sem tudta eléggé legyengíteni. Nem véletlen az, hogy az I. VH elvesztését sokkal inkább köszönhetjük a jenkiknek és a briteknek mint az oroszoknak vagy a franciáknak.


A két világháború között Oroszország, pontosabban mondva a Szovjetunió, elvolt foglalva a saját problémáival, még a frissen alakult Lengyelország is elgyepálta egyszer-kétszer (pl. [link] háború idején).


A második VH után a németek (és velük sajnos mi is) úgy nyomultunk előre Oroszország területén, hogy esélye sem volt az ellenállásra, minket is az orosz fagy vert el, nem az orosz hadsereg.


A második VH után, néhány évtizeden keresztül, talán lett volna némi esélye arra, hogy meghódítsa Európát (már ha ehhez nem lett volna egy-két szava az USA-nak is, a két háború győztesének), mivel Németország, Franciaország elég ramaty állapotba volt ahhoz, hogy ne legyen esélye az ellenállásra, a briteknek is megvoltak a saját problémái (pl. a gyarmatok lázadásai), de semmi kedve sem volt összeakasztani a bajuszát a jenkikkel, akik úgy kiporolták volna a nadrágját, mint szódás a lovát.


A rendszerváltás utáni Oroszország annyira meggyengült, hogy nemhogy a Szovjetunió szétesését nem tudta megakadályozni, hanem a két milliós népességű csecsenekkel is kénytelen volt kiegyezni, miután az első orosz-csecsenbe verességet szenvedett, a második orosz-csecsent is éppen hogy megnyerte, de Dagesztánban pl. még mindig elég szar helyzetbe vannak az oroszok.


Természetesen nem becsülhetjük le az orosz haderőt, ha megindulnának ,hogy meghódítsák az egész kontinenst, még a jenkik segítségével sem tudnánk feltartóztatni egészen Berlinig (már ha nem atomtámadással indítanak).

2022. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nektek az a bajotok, hogy nem megy a szövegértés.

Putyin elmodta hogy mit miért tesz. Csak a saját országának az érdekeit védi.

Ugyanúgy ahogy az USA nem fogadta el, hogy Kubában orosz rakéták legyenek Oroszország sem fogadja el hogy Ukrajna belépjen a Natoba és a Nato támadó rakétákat elepítsen.

Ti ezt forgatjátok ki és folyamatosan azon nyavajogtok hogy az oroszok el akarják foglalni a világot.

Esetleg meg kellene próbálni egy olyat, hogy az USA nem pofázik bele a világon mindenhol a politikába.

Egy sokkal békésebb világban élhetnénk.

2022. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8: Annyira örülnék annak, ha Kuba katonai szövetségre lépne mondjuk Kínával, és Kína elkezdené felfegyverezni azt, hogy legyen ereje megvédeni magát az USA-val szemben. 100%-ban biztos vagyok abban, hogy ha ezek után az USA lerohanná az országot, a gyarmati identitású európai csicskák nem szankcionálnál azt mint az oroszokat, hanem Kubát és Kínát nevezné meg a baj forrásának.
2022. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ha ezek után az USA lerohanná az országot, a gyarmati identitású európai csicskák nem szankcionálnál azt mint az oroszokat, hanem Kubát és Kínát nevezné meg a baj forrásának."


Nem hát, mert az USA elég sokat invesztált abba, hogy kiépítsen egy komoly szövetségi rendszert. Ennyiről szól az egész. Oroszország meg nem különösebben. Sőt, abból nem sok jó származott a történelem során egyik országnak sem, ha az oroszok barátja volt. Ez hiányzik nagyon a ruszkiknak ahhoz, hogy jenkiset tudjanak játszani, és ezért nincsenek a fasorban ma sem. Az USA-val szemben sok évtizedes lemaradásban vannak ebben (is).

2022. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!