Mi a véleményetek arról, hogy az Oroszországra kivetett szankciók inkább visszásan hatnak-e ki az azokat kivető államokra, közösségükre?
putler biztos azért prüszköl, szarik, fingik, vinnyog a szankciók miatt, mert nem akarja, hogy az EU-nak fájjon. :)
Szépen lehúzta az oroszok jövőjét a retyón a pöffeteg, debil kancsó. :)
Köszönöm a válaszokat mindenkitől!
A kérdés leírásában megfogalmazottakat nem számítottam ki, az a leírásban megadott kérdés egy része volt.
Különben kifejezetten érdekes része a dolognak, hogy amíg a NATO és Oroszország egymásra van "kihegyezve", addig szépen lassan a szankciók, vagy a háború általában lassítják a fejlődést, kárt okoznak az Európai és Amerikai országok gazdaságában, addig Kína továbbra is fejlődik és őket annyira gondolom nem veti vissza ez az egész dolog és mire esetleg vége ennek a konfliktusnak, lehet hogy már az lesz a "nyugati világ" legnagyobb gondja, hogy Kína akkora hatalommal bír, amekkoráával.
16
És miért bírná kina olyan nagy hatalommal, meséld már el 😅 A kínai gazdaság olyan szinten kitett a nyugati emberek vásárló erejének, hogy, ha lassul a mi gazdaságunk, azzal a kínai is.
Elvileg voltak előrejelzések, miszerint kb. a 2030-as évekre Kína válik a vezető világhatalommá. Ezekkel a konfliktusokkal gondolnám, hogy méginkább felerősödik a folyamat, ami során ez bekövetkezik, ha valóban így van.
Ezeket pedig, ha jól emlékszem amerikai forrásokban olvastam. Ott, ha minden igaz amúgyis az egyik legfőbb külpolitikai téma Kína megerősödése, térnyerése és hogy az amerikai hegemónia csorbul ezek következtében. Ott sokkal fontosabb témakör Kína, mint amennyire Magyarországon foglalkoznak vele. Legalábbis az alapján, amit tudok. Hozzátéve, volt egy műsor a National Geographicon is, amiben mondtak hasonló dolgokat.
Különben még hozzátenném azt is, amit Magyarországon nem biztos, hogy annyira híresztelnek, bár a Budapest-Belgrád gyorsvasút kapcsán feljött a téma emlékeim szerint, hogy a kínai állam azt szokta csinálni, hogy olyan hiteleket ad más országoknak, amelyek Kínának nyereségesek és felvásárolnak más országokban(ez elég sok fejlődő országban elvileg már eléggé előrehaladott, pl. Srí Lankán is valami kikötővel kapcsolatban volt egy ilyesmi ügy) helyeket, pl. kikötőket, sőt még azt is csinálja az ország, hogy a Csendes-óceánon mesterséges szigeteket létesít a partjától távol, hogy ezzel igazolja más országokkal szemben a tengerekhez kötődő területi követeléseit. Ezutóbbit más országokhoz közel, rájuk nézve "kényelmetlen" módon is csinálják. Kínának hatalmas népessége is van. És sok amerikai/európai gyártó átadott különféle technológiákat kínai cégeknek a saját eszközeik, ezen eszközök alkatrészeinek gyártásához, amit aztán gyakran illegálisan saját célra hasznosítanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!