Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az Oroszországra kivetett szankciók inkább visszásan hatnak-e ki az azokat kivető államokra, közösségükre?

Figyelt kérdés
A jelenlegi helyzetben, ahol szankciókkal sújtja a "nyugati világ" Oroszországot, előfordulhat, hogy a szankcióknak pusztán annyi lesz a következménye, hogy az orosz állam nem a NATO-tagállamokkal és a velük egy állásponton levőkkel, hanem mondjuk ázsiai, dél-amerikai, afrikai országokkal fognak kereskedni, és ugyanúgy meg tudják venni/el tudják adni, amit akarnak, de az Oroszország ellen szankciókat kivető országokra ez az egész kollektív szankcionálás jelentős gazdasági hátrányokkal, veszteségekkel jár?

2022. jún. 30. 20:04
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

*hanem mondjuk ázsiai, dél-amerikai, afrikai országokkal fognak kereskedni = hanem mondjuk ázsiai, dél-amerikai, afrikai országokkal fog kereskedni


de az Oroszország ellen szankciókat kivető országokra = de az Oroszország ellen szankciókat kivető országokra nézve

2022. jún. 30. 20:06
 2/23 anonim ***** válasza:
56%

Szakértők előre megmondták


Úgy látszik ez volt a cél.


Az EUt elárulták!

2022. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%

Támogatom. És Putin Vladimir perkeljen is oda mindenkinek aki szankciózni merészel!


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

2022. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom miért gondolják egyesek hogy oroszországra kevésbé hatnak a szankciók. Ha nem hatnának, nem jelentenék be az oroszok napi 5x hogy töröljék azonnal a szankciókat mert különben jaj lesz nekik...


A szankciók nagyrésze olyan termékeket súlyt amiket máshonnan nem nagyon tudnak beszerezni. Egyrészt luxiscikkek, másrészt technológiák, mint modern jármű alkatrészek, turbinák, olaj kitermelésre használt eszközök, mikroelektronika stb, vagy olyan high tech szolgáltaltások amiket helyben nem tudnak az oroszok. Ezeket nagyon kevés helyről tudják pótolni, afrikában nem találsz chipgyárat. A legtöbb ilyen gyártó meg máshonnan is inkább nem ad el oroszországnak, attól tartva hogy a sokkal gazdagabb nyugati piacra nem szállíthat utána.


Nyeranyagot venni ezek az országok nagy mennyiségben meg nem fognak, mert nincs pénzük se szükségük rá...


Kína az egyetlen aki valamennyi előnyt tud belőle kovácsolni, de más szereplők nem nagyon vannak a képben.

2022. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem látok ilyesmire esélyt. Az EU elég durván piaci ár felett vette a nyersanyagokat eddig, 1-2 ország volt aki kivételezett helyzetben nem a piaci ár többszörösét fizette (pl Románia). De ha az EU-s piac kiesik azt más országok is tudni fogják és ennek tudatában minél olcsóbban próbálják majd a nyersanyagokat megszerezni, mert mindenki tudja, hogy az oroszok tárolási kapacitása alacsony, a kőolaj meg földgáz kutakat "elzárni" meg nem lehet, így meg simán arra kényszerülhetnek hogy akár piaci ár alá is bemenjenek, az meg hosszabb távon eléggé lesújtó lesz a gazdaságra, ami így is szinte folyamatosan az államcsőd szélén egyensúlyoz.

Az EU meg megveszi máshonnan amit az oroszoknak fizetünk annyiért kapnánk az USA-tól, Venezuelától, Egyiptomból, Azerbajdzsánból meg még egy fél tucat másik országból.

2022. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Isti22 ***** válasza:
55%
Nem kell türelmetlenkedni, jövő tavasszal lesznek friss GDP adatok, majd akkor látszódik, kinek fájt jobban. De valószínűleg már a második negyedéves adatokon is komoly orosz bezuhanás lesz.
2022. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, maga matematikus, vagy miből számolta ezt ki?
2022. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Oroszország egy 144 millióss ország, ahol van rengeteg kőgazdag oligarcha, de nagyszámú fizetőképes kereslet nincs.


Ehhez képest az EU egy közel 450 milliós, az USA 330 milliós piac fizetőképes vásárlóréteggel.


Szerinted Kína és India - akik egyébként már simán beelőzték Afrikában az oroszokat, a jenkiket és az EU-t is - melyik piaccal akar jóban lenni? A hazudós, agresszív oroszokkal, akik kevesen vannak és a gatyából is kinn van a seggük, vagy a közel 800 milliós nyugattal, akik bármilyen terméket képesen megvásárolni és igénylik is az árubőséget?

2022. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

"Támogatom. És Putin Vladimir perkeljen is oda mindenkinek aki szankciózni merészel!"


Oda is fog, afelől ne legyenek kétségeid.


[link]

2022. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Én azt látom, hogy az itthoni oroszimádók abban reménykednek, hogy nekünk lesz rosszabb, de hát erre szerencsére semmi esély.
2022. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!