Napóleont miért nem végezték ki az angolok?
Minden bizonnyal azért, mert uralkodó, császár volt.
Az ugyan igaz, hogy parvenünek tartották, de mégiscsak koronás fő volt és a pápa jelenlétében koronázták meg, az ő áldásával. Napóleon saját maga tette a fejére a koronát, jelezve, hogy magának köszönheti, pedig a szentatya is hajlandó volt rá.
Mellesleg ő sem végeztetett ki soha egyetlen királyi személyt sem, pedig rengetegszer fellázadtak ellene, nem illett, illetve a forradalomig senkinek eszébe sem jutott ilyen szörnyűség.
Az akkori jog szerint a főurak is sérthetetlenek voltak, még a hercegek, vagy lordok is, pláne az uralkodók.
Elvétve megesett ugyan, mint Stuart Mária kivégzése, de ott a vallási különbözőség is szerepet játszott és hatalmas botrányt kavart, hiszen a királyok megölhetősége az emberek fejében megváltoztatta a szemléletet, minden ilyen eset egy ugrással hozta közelebb azt a kort, amikor a nemességre és az uralkodókra már nincs szükség.
Tudták ezt jól a cári udvartól Londonig, beleértve természetesen a Habsburg apóst is, ezért még a második legyőzése után sem volt szabad őt halálra ítélni, ahhoz túl nagy ember volt, a híveire, a kis emberekre ez nem vonatkozott.
# 3 # 4
Napóleon kivegzett híveit nem a győztes osztrák, orosz, brit, vagy porosz államok végeztették ki.
Kivégzésüket XVIII. Lajos francia király rendelte el, és a Francia Királyi Hadsereg hajtotta végre. Francia belügy, Francia belső leszámolás volt.
Ugyanis ezek a kuvegzett személyek, mint Ney marsall, Napóleon első bukásakor átálltak a restaurált XVIII. Lajoshoz, hűségesküt tettek neki. Azonban amikor 1815-ben Napóleon visszatért, átálltak hozzá, megszegve a XVIII. Lajosnak tett katonai hűségesküt. Ezért végezték ki őket.
Egyébként Wellington brit tábornagy kirúgta a brit hadseregből azt a tisztet, aki mint látványosságot megtekintette Ney marsall kivégzését . Azaz Wellington elítélte Ney kivégzését.
Kedves kérdező!
Soha nem merült fel Napóleon kivegzése a brit kormány részéről.
Mellesleg Napóleon I. Ferenc osztrák császár és magyar király veje volt.
Ausztria pedig a legnagyobb harcba vetett szárazföldi hadseregét adta 1813 és 1815 között a Napóleon elleni koalíciónak.
A Napóleon elleni koalíció belsőleg egy osztrák-brit és egy orosz-porsz csoportra oszlott. Az osztrák-brit csoport Napóleon legyőzése után eljátszott még egy oroszellenes háború gondolatával is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!