Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik következő ország lesz...

Melyik következő ország lesz az, akivel Oroszország háborúba lép?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 01:18
A kérdező szavazást indított:
Finnország
Litvánia
Moldova
Lengyelország
Románia
Észtország
Lettország
Senkivel
Egyéb, válaszban leírom
50 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
30%
Ezek közül egyikkel sem, NATO-ra nem mer támadni Putler, mert akkor repül az atom.
2022. jún. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
22%
Azért Magyarországot sem kellett volna kihagyni.Kitudja,biztos ami biztos,én rá szavazok.
2022. jún. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

#2:

Magyarorszag oroszbarat orszag. Ugyan minek tanadna meg Oroszorszag? Szandekosan hagytam ki, ki mint pl. Beloruszt. Szinte semmi realitasa szerintem.

2022. jún. 25. 01:52
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
3.:Úgy legyen.
2022. jún. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#1:

Ebben nem vagyok biztos. Nem hiszem hogy pl az USA bevallallna hogy a nagyvarosai elporladjanak egy orosz nuklearis csapasban... csak hogy egy "jelentektelen" NATO tagorszagot ezzel megvedjen... 5-os cikkely ide vagy oda. NATO megroggyanna ugyan de meg mindig jobb mint egy totalis (esetleg nuklearis) haboru es 1-2 milliard ember pusztulasa. Es tuti hogy ezt merlegelnek elotte.


Nyilvan ez persze veszelyes jatek lenne Putyin szamara. De van az a jatek amikor ket auto rohan egymassal szembe. Aki elrantja a kormanyt az a vesztes... pedig valojaban O az aki mindkettojuk eletet megmenti. Ha mindket sofor fasza tul kemeny, mindketten meghalnak.


Itt csak az a kerdes ilyen esetben a nagy katonai erovel rendelkezo NATO tagorszagok elrantjak-e a kormanyt...

2022. jún. 25. 02:03
 6/34 anonim ***** válasza:
41%

Hogy pontosan melyik ország megtámadásával fog történni azt a jóisten sem tudja, de, hogy a következő ellenfele a NATO lesz, akivel katonai harcban áll, az 100%.


Viszont ahogy azt sem tudja senki melyik országon keresztül fog kirobbanni, úgy azt is lehetetlen megjósolni, hogy mikor. Lehetséges, hogy 1 hónap múlva, de az is lehet kell még vagy 5-10 év.

2022. jún. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%
Németország.
2022. jún. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként én azon gondolkodtam, hogy ugye a magyaroktól tudjuk, hogy Amerika érdeke, hogy Ororszország háborúzzon, tehát, akárkivel is fog háborúzni Oroszország, az az Amcsiknak jó, tehát Putyin gyakorlatilag egy amcsi ügynök?
2022. jún. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
49%
Akármelyik országgal, de meg kell állítani, nem számít, milyen áron, mert sosem lesz vége. Putyin olyan, mint Hitler. Odadobták neki Ausztriát, Csehszlovákiát, Lengyelországot (ok, hadüzenet volt, de nem történt semmi), hogy ne legyen háború. Elég volt neki? Nem! Na az oroszok pont ugyanilyenek.
2022. jún. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem még az oroszok sem tudják, mivel a parlamentben eszementebbnél eszementebb ötletek merülnek fel arra vonatkozólag, hogy Ukrajna után kit kéne megtámadni. Szóba került már Lengyelország, a balti államok, amelyekből Litvániát külön is kiemelték, amiért nem engedi át a területeken az orosz vonatokat, sőt valami orosz nagykutya arról beszélt, hogy ha kitörne a VH a litván helyzet miatt, elsőként elsőként nem Varsót vagy a balti államokat fogják szétrakétázni, hanem Londont.


Annak ellenére, hogy az USA és az európai államok csapnivaló orosz politikája sokat tett azért, hogy ennyire közel legyünk a harmadik világháborúhoz, én amondó vagyok, hogy a háború még elkerülhető, de ahhoz a három nagyhatalomnak, azaz az USA-nak, Kínának és Oroszországnak asztalhoz kéne ülnie, és miként tette a Szovjetunió és az USA a II. VH alatt Jaltában, meg kéne beszélnie, hogy milyen ország melyik nagyhatalom érdekszférájába tartózik. Egy ilyen tárgyalás esetén a három nagyhatalomnak vállalnia kéne, hogy nem ütik bele az orrukat a másik két nagyhatalom érdekszférájába, amelyeket az uraló nagyhatalmak úgy kormányoznak, ahogy a kedvük tartja.


Nem mondom, egy ilyen megoldás biztosan fájna egy rakás kicsi államnak, de hosszú távon csak ez garantálhatná a békét.

2022. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!