Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyar sajtó tükörfordítása...

A magyar sajtó tükörfordítása a nyugati híreknek. Honnan tájékozódsz?

Figyelt kérdés

A magyar sajtó anyaga többnyire tükörfordítása a nyugati médiumok anyagának.

Nyilvánvaló, ezek nem sok energiát fordítanak a keleti vonal megértésére, legyen szó az oroszokról, kínáról, indiáról, stb.


Véleményem, hogy az igazság mindig középen van, és mindegyik felet meg kell hallgatni egy vitában, és mindegyik nézőpontot meg kell próbálni magadévá tenni.

Egy egyoldalú kommunikáció mellett, amely saját nézeteit, szemszögét ráerőlteti a népre, ez nem könnyű feladat, pl. legutóbb az EU még az orosz tv csatornákat is betiltotta.


Ezért a kérdésem: Honnan tájékozódsz ahhoz, hogy a keleti vonal szempontjait is hitelesen megismerd, így reális képed alakuljon ki? (az egyoldalú, özönvízszerűen terjedő nyugati nézetek ellenére)


2022. jún. 22. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Olvasom mindet, és úgy jól látszanak a manipulációs kísérletek is.
2022. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugati sajtó, keleti sajtó itthoni sajtó. Szélsőségesebbnek tartott sajtót is olvasok. Csak így lehet a legjobban rálátni a dolgok hátterére.
2022. jún. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Vkontakte. A mindennapos utcai felvételket nézem és ott mindkét oldal fent van míg a facebook rommá van cenzúrázva. Vkn nincsenek kikockázva a hullák feje vagy épp a leszakadt végtagok az igénytelen nyugati foshalomban meg tilos a valóságot megmutatni.
2022. jún. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Én csakis M1-et, ahol egy igazolt hirhamisitó a főni és azon hireket átveszi a magyar állami média többi része is, az tutkó frankón valódi lehet!

Egyébként is elég megnézni, pl a megyei lapok, sosem voltak még ennyire változatosak!

2022. jún. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Én csakis a gyakoriról tájékozódom, egyébként sehol sem hallottam volna, hogy a világ legnagyobb problémája, az usa és a melegek, ők a sátáni rossz és nélkülük, minden problémánk egy csapásra, akarom mondani vármegyére megoldódna.
2022. jún. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A fideszmédia inkább az orosz vonalat, értelmezést képviseli, szóval nem igaz, hogy minden csak nyugati értelmezés. Orbánnak az orosz kapcsolat fontos, ezért a sajtója kiszolgálja ezt.
2022. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én főleg Brit és Amerikai oldalakat olvasok (amúgy is ezeket szoktam). A Magyarok közül csak a Portfóliót olvasom rendszeresen.

Hébe-hóba olvasok Koreai, Japán, és Indiai oldalakat is, hetente pár alkalommal.


Kínait nem olvasok, mert ugyebár ott azt kötelező leírni, amit a párt megfelelőnek tart, minden mást meg tilos, szóval jóval nagyobb az esélye, hogy kamu dolgokat írnak. Amíg voltak normális független Hongkongi oldalak, addig azokba is beleolvastam néha.

Az Orosz oldalakat meg nem is ismerem igazán.

2022. jún. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

[link]


Baromságot hordtál össze, nem is keveset.

2022. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként pedig nyugati "lipsi" médiát olvasok. Nem érdekel sem az origo, sem az RT, sem a Sputnik, sem pedig Fox és társai. Nem vagyok kíváncsi az aljas, és primitív narratívákra, eljut hozzám így is.
2022. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Alapvetően ha tájékozott akarsz lenni, akkor mindenféle sajtót érdemes lenne olvasni az már más kérdés, hogy az embereknek erre se ideje, se affinitása nincs, mindegy mit állítanak amúgy.
2022. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!