Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik média a legkevésbé hazug?

Melyik média a legkevésbé hazug?

Figyelt kérdés
Van olyan magyar (vagy akár külföldi, ha az francia vagy angol nyelvű) média, ami se nem a hazug nyugati propagandát, se nem az orosz propagandát tolja?

2022. jún. 19. 06:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
58%

[ma 08:30]: Egyrészt honnan tudod, hogy én nem röhögtem közben? :)


Másrészt ne bohóckodjunk már, ez az "egyik oldalé a telex, másik oldalé az origo" nagyon salamoni akar lenni, de egy baromság: 2021-ben a telex egyetlen helyreigazítási pert veszített, az origo 13-at. Az origo már évek óta meg sem próbál normális médiaszereplőnek látszani, kendőzetlenül tolja a propagandát.


Ha a fideszesek az origóra hivatkoznak, kénytelenek közben röhögni, különben őket fogják kiröhögni. A telex egy teljesen vállalható médium, évi egy elveszített sajtóper (= jól dokumentáltan megtévesztő vagy hibás írás) belefér, ez még bőven a tévedés kategória. Mellesleg az ízlésvilága nekem sem mindig tetszik. De legalább megpróbálnak tájékoztatni.


Ami a BBC vs. Fox News-t illeti, a Fox News a komplett járványt végignyomta egymásnak is ellentmondó összeesküvés-elméletekkel, mindenféle tájékoztatási koherencia nélkül. A BBC-n ilyet nem láttál. A BBC tájékoztatni próbál. A Fox News nem.

2022. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
3%
A kuruc.info az egyetlen magyar nyelvű híroldal, ahol még nem olvastam szándékos hazugságot, és ahol nem hallgatnak el semmit. Nyilván elfogult, de az összes többi híroldal sokkal egyoldalúbb. Például a kuruc.info az egyetlen oldal, ahol azt is megírják, ha gyengül a forint, és azt is, ha nagy ritkán erősödik. Az orosz-ukrán háborút is mindenhol máshol teljesen egyoldalúan mutatják be, csak a kurucon nem.
2022. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
49%
A nem hazug média egy oximoron.
2022. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
#5 Most komolyan?
2022. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
42%
[ma 11:10]: Igen.
2022. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
54%
#5-6: Jó humorotok van.
2022. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

[ma 09:22]: "A kuruc.info az egyetlen magyar nyelvű híroldal, ahol még nem olvastam szándékos hazugságot, (...)"

- Nem kötekedésképp, de honnan tudod egy sajtóban olvasott nem igaz állításról, hogy szándékos hazugság vagy tévedés? Én már olvastam olyat a kurucinfón, amiről tudtam, hogy nem igaz, többször is. De általában nem tudtam eldönteni, hogy aki leírta, az is tudta, hogy nem igaz, és szándékosan hazudott, vagy csak tévedésben volt. Ez más médiumoknál is igaz.


(...) és ahol nem hallgatnak el semmit."

- Ezt megint hogy kell érteni? Ők se írnak mindenről. És amiről írnak, ott is hagynak ki részleteket, mert a tájékoztatás egy olyan műfaj, hogy sűríteni kell. Ha K. Aladár leszúrja a szomszédját egy szamurájkarddal, akkor a kurucinfó számára talán az a legfontosabb, hogy K. Aladár cigány, más médiumoknál a származás nem annyira kardinális kérdés. A másik médium esetleg leírja a korát, a szomszédhoz fűződő viszonyát, a konfliktus eredetét, akármit, amit fontosnak tart, vagy ami egy hírszolgáltatónál még lényegesebb: amiről azt gondolja, hogy az olvasóközönségének fontos. Valamit mindenki "elhallgat", mert muszáj sűríteni. Kurucék arra szoktak büszkék lenni, hogy ők nem hallgatják el a cigány származást. Másnak meg ez nem annyira fontos. Csak ha például a 444 írja le egyedül, hogy K. Aladár 17 éves volt, akkor a 444 nem érzi magát magányos hősnek ettől, és nem melldönget, hogy mindenki más agyonhallgatja az elkövető korát, bezzeg ők nagy bátran kimondták végre az igazságot.


"Nyilván elfogult, de az összes többi híroldal sokkal egyoldalúbb."

- A kurucinfó az egyik legegyoldalúbb magyar nyelvű portál. Ami zsidó vagy cigány vagy meleg vagy fekete vagy muszlim, az rossz, ami magyar, az jó. Vagy hogy a pártpolitikát nézzük, ha felmégy a telex-re, akkor rendszeresen találsz mindenféle párttal kapcsolatban rájuk rossz fényt vető hírt. Mikor találok olyat a kurucinfón, ami a Mi Hazánkat rossz fényben tünteti fel? Pedig nyilván a Mi Hazánk se egy szentekből összeverbuvált, tökéletes párt. De egyébként tényleg szívesen látnék ilyen cikket.


"Például a kuruc.info az egyetlen oldal, ahol azt is megírják, ha gyengül a forint, és azt is, ha nagy ritkán erősödik."

- Egyrészt ugyan már, a telex is mindig megírja. Meg gondolom (csak azt nem olvasom), a hvg is. Meg kb. minden portál, amit nem egy konkrét párt vagy a kormány futtat. Az euró/forint árfolyam centrális kérdés az EU-tag, de nem eurózóna-tag Magyarországon, nyilván minden portál folyamatosan figyeli, és meg is írja, amit lát. Különben elmaradnának a hírversenyben. Másrészt azt elhiszem, hogy a kurucinfó mindig megírja, akár erősödik a forint, akár gyengül. És azt is mindig megírja, ha egy zsidó volt görény egy magyarral. És ha egy magyar görény egy zsidóval? Mert ilyen is szokott lenni. Azt megírja a kurucinfó?


"Az orosz-ukrán háborút is mindenhol máshol teljesen egyoldalúan mutatják be, csak a kurucon nem."

- A kurucinfó az orosz narratívát tolja, bár egyébként tényleg nincs annyira elszállva, mint a vakpajtások vagy az origo. Alapvetően igazságosnak tartják az agressziót, és helyeslik Putyin lépését. Azt hajlandók megírni (és ebben jobbak, mint a kormánynyalonc média jobbszéle, pl. vakpajtik), hogy az orosz hadművelet tényleg sokkal rosszabbul halad, mint azt Putyin gondolta. Ez miben kevésbé egyoldalú, mint a fősodorbeli média kb. bármelyik portálja, amelyik alapvetően igazságtalannak tartja az agressziót, helyteleníti Putyin lépését, de beszámol arról is, hogy a nyugati szankciók nem úgy működnek, ahogyan azt a Nyugat elképzelte?

2022. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
67%

#11

Covid alatt a BBC, CNN, telex éppen hogy nem gyilkosnak kiáltotta ki az oltatlanokat, közben pedig minden, az oltásra negatív hatással ható hírt elhallgattak, aki pedig publikált pl. a Pfizer szabálytalan gyártási folyamatairól, azt konteósnak kiáltották ki. Ha pedig a 23:00-ás kijárési tilalmat megszegve 23:01-kor értél haza, lámpavasra huzattattak volna ezek a véleményformálók (kisebb-nagyobb túlzással). Ez mennyivel etikusabb a konteózásnál?


Az egész woke undorító, s minden hírcsöve. Mindenki azt olvas, amit akar, attól még nekem a véleményem, hogy a woke s a telex is egy elmevírus.

2022. jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

"éppen hogy nem" Értsd nem tették.

"Kisebb-nagyobb túlzással" értsd semmi ilyet nem mondtak.

18# sajnálom, kamuzol de legalább burkoltan folyamatosan beismerted közben

2022. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

[ma 17:01]: "Covid alatt a BBC, CNN, telex éppen hogy nem gyilkosnak kiáltotta ki az oltatlanokat, közben pedig minden, az oltásra negatív hatással ható hírt elhallgattak (...)"

- Egyetlen google keresésből jön, hogy [link] Vagyis határozottan *nem*, még egyszer, *nem* hallgattak el minden oltás hatásosságáról szóló negatív hírt. Én nem fogok tovább keresgélni, aki szereti az ilyesmit, nyilván talál még tucatnyi ilyet. Amikor oltásról ez-az kiderült, és a fősodorbeli sajtó megírta.


Ez az elhallgatás egyébként a fősodorbeli médiát gyűlölők mániája. Vicces, hogy szinte mindig azonnal bukik. Rokon nemrég posztolta nagy dühöngve a facebookon, hogy a Mi Hazánk tüntetését elhallgatja a telex. Gondoltam, nézzük már meg, google kinyit, "mi hazánk tüntetés telex", enter, tádámm. És az ember ilyenkor nem szégyeníti meg a rokont a facebookon, pedig a huszadik ilyen* után baromira megérdemelné, bármennyire is rokon.


*jajaj, mainstream elhallgatja, hogy blablabla, pedig minden mainstream megírta, hogy blablabla

2022. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!