Mit gondoltok melyik a jobb állami berendezkedés, amikor a tőkének van állama, (Németország) vagy amikor az államnak van tőkéje? (Oroszország)
# 20
A piacgazdaság:
- a magántulajdonra alapul
- a gazdaság többsége magántulajdonban van
- a gazdasági folyamatokat elsődlegesen a piac szabályozza
Ezen kritériumok alapján a legfejlettebb, leggazdagabb (GDP/fő) országok mind piacgazdaságok.
Vagy szerinted Németország hogy lehetne állami tulajdonú ország, amikor az ottani állami tulajdon nagysága eltörpül a magántulajdonhoz képest?
A Skandináv államokat sem lehetett soha állami tulajdonra alapuló országoknak tekinteni, hiszen mindig kapitalista, a magántulajdonra épülő piacgazdaságok voltak, ahol mindig messze felülmúlta a magántulajdon mértéke az állami tulajdont és a gazdasági folyamataikat mindig elsődlegesen a piac szabályozta.
#21
Akkor ez a definíció szerint csak Észak-Korea (és esetleg még 2 max 3 ország, esetleg még Türkmenisztán) az ami nem piacgazdaság, az összes többi ország viszont az (többek közt Oroszország is)
Annál inkább piacgazdaság alapú egy ország, minél előrébb van ezen a listán.
Szerintem egyértelmű korreláció van aközött, hogy mennyire piacgazdaság egy ország, és hogy mennyire gazdag. A lista elején a világ leggazdagabb országai vannak mint Svájc, Luxemburg, vagy Finnország, míg a végén olyanok amelyek a legszegényebbek közé sorolhatóak pl Venezuela, Kuba, Eritrea.
# 22
Oroszországban megáll ez a feltétel: "a gazdasági folyamatokat elsődlegesen a piac szabályozza"?
Az orosz állam ugyanis Putyin kénye és kedve szerint avatkozik be a piaci folyamatokba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!