Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Honnan veszik egyesek, hogy...

Honnan veszik egyesek, hogy az orosz gazdaság jobban áll most, mint a háború előtt és Oroszország meg sem érzi a szankciókat?

Figyelt kérdés

Itt is olvasok sok ilyen kommentet, melyben röhögnek Európán, hogy mennyire kitoltak magukkal, míg Oroszország szinte meg sem érzi szerintük a szankciókat, és jobban teljesít az orosz gazdaság most, mint fél éve.


Ezt mégis miből gondolják az ilyen emberek?

Nekem van pár orosz ismerősöm, akiknek a családja még Oroszországban él, és mindegyik azt mondta, hogy rengeteg árucikk már nem elérhető az egész országban, drágulás, Kína a töredékéért veszi a gázt meg az olajat, mint Európa, a lakosság folyamatosan elszegényedik, egyre nő a munkanélküliség, stb.



2022. jún. 12. 11:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
22%
19) a '70-es években a nato nem kopogtatott a szomszédságukban,ugye ez megvan?
2022. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
89%

#21

A 70-es években csak a nyakunkon ültek. De jó volt. Minden lemaradását Magyarország az oroszoknak köszönheti. Úgyhogy le lehet szállni a NATO-ról.


#20

A népet viszont fogja, hogy ők a politikai elitük miatt élnek szarul. Aztán megismétlődik 1917, és egy atompolgárháborúban kinyírják egymást.

2022. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%
22: a nép felvilágosult, politikailag aktív része inkább lelép nyugatra, mert látja, milyen reménytelen a változás, vagyis forradalom azért nem lesz, mert azok, akik képesek lennének vezetni ilyet, inkább távoznak az országból. Akik mégis maradnak, és megpróbálnak tenni valamit, tüntetést szervezni, politikai mozgalmat, azokat meg koholt vádakkal börtönbe csukják, mint Navalnijt is, hogy elvegyék a kedvet a próbálkozástól.
2022. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
77%

Áprilisban éves összevetésben az Oroszországba irányuló dél-koreai és japán export 70 százalékkal, az amerikai 79, a német és brit 60, az olasz 50, a kínai 26 százalékkal csökkent (azaz Kína egyelőre egyáltalán nem segít az oroszoknak a szankciók kivédésében). Ez azt jelenti, hogy az orosz gazdaság nem jut hozzá alapvető alkatrészekhez, termékekhez és szolgáltatásokhoz, például chipekhez, laptopokhoz, mobiltelefonokhoz, gépekhez; de több gáz- és olajipari projekt is leállt, mióta nem lehet Európából technológiát behozni.


Ennek fényében nem meglepő, hogy a Financial Times gyűjtése szerint az orosz vállalatok megrendelései és termelése március óta nagyot esett, miközben a termelői árak az importhiány miatt az egekbe szöktek.


Az orosz statisztikai hivatal adatai alapján az áprilisi ipari termelés már enyhe csökkenést mutat, és az erősen importfüggő kategóriákban kifejezetten súlyos mínuszok mutatkoznak, a személyautók és a motorok, de például a hűtők és a villanymotorok gyártása is hatalmasat esett.


A párizsi Sciences Po egyetem egy orosz professzora szerint ezzel együtt a komolyabb gazdasági károk még nem érkeztek meg, mert a nyugati cégek még fizetik a béreket, és egyes vállalatok még képesek a korábban importált alkatrészkészleteikből termelni. Azonban ez a következő hónapokban változni fog.

2022. jún. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
77%

Az orosz cégek kétharmada importált alkatrészekkel dolgozik, emiatt a kereskedelem elapadása most a papírtól kezdve a viszkin át a gombokig egészen változatos területeken jelentkezik. Egy kiragadott, de szemléletes példa, hogy az orosz pékségek 90 százaléka importált, jellemzően európai gépeket használ a kenyérsütésre, amelyek beszerzése és szervizelése innentől jóval nehezebb lesz.


„Az importhelyettesítő program teljesen megbukott. Az emberek látják ezt, a fogyasztási cikkek piacán és sok más területen is”


– írta az orosz kormánypárt egy amúgy a háborút erősen támogató képviselője a Telegram nevű közösségi szolgáltatáson.

A kereskedelmi miniszter pedig arra panaszkodott, hogy a szankciók megtörték az országon belüli logisztikai hálózatokat is.

2022. jún. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 MDaniel98 ***** válasza:
24%
Igazából most mindenhol nagy infláció lenne alapból is, ere csak rátesz pár lapáttal az oroszok bulija jelenleg. A szankciókat mindkét fél megérzi, pont ez a lényegük.
2022. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondja, hogy a gazdaságuk jobban áll, de az oroszok fő bevételi forrása az olaj és a gáz, amiket jóval drágábban tudnak eladni most a magas világpiaci árak miatt.
2022. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
66%

"de az oroszok fő bevételi forrása az olaj és a gáz, amiket jóval drágábban tudnak eladni most a magas világpiaci árak miatt."


Éppen ez az, hogy nem tudnak jóval drágábban eladni, ma.

Holnap meg pláne. Energiahordozóik elég nagy részét nem hogy drágábban, nem, de egyenesen sehogy nem fogják tudni eladni.

putyedli elintézte, hogy európa 75-80 %-a jó ideig ne vegyen se gázt, se ásványolajat az orosztól, emellett, iszonyatosan felpörgette a megújulókra való átállást.

Magyarán: maga alatt vágta a fát, pontosabban, az országa alatt, mert a vén büdös eddig sem nélkülözött soha.

2022. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

A rubel árfolyama 20 és 40%-kal erősebb az USA dollárhoz és az Euróhoz képest, mint a háború előtt.

Mégsem olyan rosszak az orosz gazdaság kilátásai?

2022. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!