Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Spanyolországban inkább a be-...

Spanyolországban inkább a be- vagy kivándorlás nagyobb?

Figyelt kérdés
Sok helyen lehet olvasni, hogy a napsütötte mediterrán ország nagyon vonzó célpont Európában a letelepdni vágyóknak, hisz az év nagyrészében jó idő van, látványos strandok és jó infrastuktúra vannak. Rengetegen is érkeznek Latin-Amerikából, Romániából, északabbi országokból és persze Afrikából. Ezzel szemben viszont sok fiatal spanyol értelmiségi megy külföldre, mert a gazdaság nem annyira acélos és főleg kutatás-fejlesztés terén jócskán lemaradt a többi nyugati országhoz képest. Milyen jövője van az országnak? Milyen irányba halad?

2022. jún. 8. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó spanyollal dolgoztam együtt -külföldön-, és a legtöbbjük az évek során hazamanet. Sőt magyar kolléga is volt, aki Madridba és Barcelonába vállalt melót, annyira nem lehet szr ország.
2022. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
A bevándorlás nagyobb (főleg Latin-Amerikából, meg Romániából), de a kivándorlás sem elenyésző. Sok spanyol él Ausztriában, Németországban, Angliában.
2022. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Összességében a bevándorlás, de az elmúlt évtizedekben ez időszakonként változott.

A 90-es évekig inkább a kivándorlás volt jellemzőbb. Az azt követő időszakban viszont a bevándorlás felerősödött, különösen a 2000-es években. Olyan szinten, hogy a lakosságuk 1995-ben még csak 39,5 millió volt, 2010-re ez 46,5 millióra nőt, zömében a bevándorlásnak köszönhetően, mivel a termékenységi ráta elég alacsony volt ebben az időszakban.

Ezen az animált ábrán látszik, hogy a bevándorlásnak milyen hatással volt a spanyol korfára: [link]

A 2000-es években a 20-as és 30-as korosztályban történő hirtelen megugrás az az egyszerre érkező több millió bevándorló volt, amelyek többsége Latin-Amerikából érkezett, de a románok és marokkóiak száma sem elhanyagolható. A korfából az is látszik, hogy a születési adatokon is javítottak valamennyire.

2010-től egy nehány évre viszont ismét a kivándorlás vált erősebbé (köszönhetően annak, hogy a 2008-as válság utóhatásai őket eléggé súlyosan érintették), ez azon is látszik, hogy a lakosság már nem növekedett olyan nagy ütemben (46,5 millióról 47,3 millióra 12 év alatt, ami elenyésző ahhoz képest, hogy 15 évig korábban 7 milliót nőtt.). Az utóbbi 4-5 évben azonban a kivándorlás leapadt és ismét inkább a bevándorlás vált jellemzővé. 1998-ban még csak a lakosság 1,6%-a volt külföldi születésű, manapság ez a szám 15% felett van, nagyobb, mint Németországban és Franciaországban. A legtöbb bevándorló Madridban, Katalóniában és Valencia autonóm tartományban telepedett le.

2022. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Igazából mindkettő jelentős, előttem gyönyörűen kifejtették, hogy miért.
2022. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!