Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A NATO létrehozásának és...

A NATO létrehozásának és létének köszönhető, hogy Oroszország nem kebelezte be lassanként egész Európát?

Figyelt kérdés
A NATO lehetett a visszatartó erő, hogy Oroszország nem támadta meg és olvasztotta magába a Szovjetunió széthullása után az európai országokat?
2022. jún. 6. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
A Szovjetunió érdektelenség miatt hullott szét, aminek Csernobil volt az utolsó szög a koporsójában. Ha az oroszokat nem érdekelte már a Szovjetunió, akkor miért kezdenének el Nyugat felé terjeszkedni? Ráadásul úgy, hogy a volt szovjet területek beékelődnének az új területek közé? Nem értem a gondolatmenetet.
2022. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MDaniel98 ***** válasza:
92%
Hát nem tudom nem hiszem, legfeljebb csak részben. Oroszország igazából mostanában erősödött meg katonailag annyira, hogy be merjen vállalni ilyen Ukrajna-dolgot, és szinte biztos vagyok benne, hogy az sem úgy alakult eddig ami a katonai terv volt.
2022. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Te fizetett troll vagy h ilyen hulyesegeket kérdezel?
2022. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, az oroszok a SZU felbomlása után koldusbotra jutottak. A 160 millió népességű Orosz Föderáció GDP-je a 10 milliós Dániáéval vetekedett. Szerinted miből futotta volna a terjeszkedésre? Háborúzni csak pénzből lehet.


Az ország népességéhez mérten még ma is átlagon aluli az ipari teljesítmény. Extrém módon függenek az ásványi kincseiktől. Amint újra beszakad az olaj ára, mennek haza a katonák krumplit ültetni, hogy legyen mit enniük (az olaj-gáz-szén náluk sem ehető).

2022. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt gondoltam agresszív terjeszkedésének a NATO volt az akadálya, de akkor szerintetek nem igazán, sokkal inkább a pénz hiánya.
2022. jún. 6. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

#5


Nem a Nato, hanem a katonai erőfölény hiánya volt az oka. A 2. világháborúból annyit tanultak az országok, hogy arra szükség van ha győzni akarnak.

És valaki kimatekozta nyugaton, hogy ha fegyverkezési versenybe kényszerítik a szovjeteket, akkor anyagilag tovább bírják, mint a keleti blokk...és így is lett.

2022. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

A II. világháború után az európai országok roppant le voltak gyengülve, kivérzettek voltak, tönkre ment gazdasággal, amíg a Szovjetunió hatalmas hadsereggel rendelkezett és erős politikai nyomása miatt mindenhol igényelve volt az amerikaiak jelenléte a nyugati országokban.

A közép-Kelet európai szovjet zónában kifejtett orosz politikai taktika, ahogy mindenhol a kommunistáknak juttatta a hatalmat és a Marshall segély körüli huzavona, - amit a szovjet érdekszféra visszautasított, mert a piacgazdaság elemeire épült és ez szemben állt a kommunista állam tervgazdálkodásával - kezdte tisztázni a helyzetet és megszületett a Truman doktrína, amely két részre osztotta a világot és 1947-től kezdett kialakulni a hidegháború.

A Szovjetunió ellenőrzést akart szerezni a fekete-tengeri tengerszorosok fölött, ennek érdekében diplomáciai nyomás alá helyezte Törökországot. Ezzel nyilvánvalóvá vált, hogy a szovjet befolyásszerző törekvések nem állnak meg a Jaltában és Potsdamban kijelölt határoknál. Emellett Görögországban polgárháborút robbantottak ki Jugoszláviából támogatott partizáncsapatok. Ezekre válaszul az Egyesült Államok kormánya az aktív beavatkozás mellett döntött, és Truman elnök meghirdette a feltartóztatás politikáját. Ezt a politikai elhatározást Truman-elvnek, vagy más néven Truman-doktrínának hívjuk. A doktrína egy katonai és politikai irányelv, aminek figyelembevételével születnek a döntések. A Truman-doktrína alapján az Egyesült Államok kormánya pénzügyi támogatást adott a görög kormánynak, mely így 1949-re legyőzte a partizánegységeket. Törökország pedig megőrizte függetlenségét.

1948-ban az oroszok blokád alá vonták nyugat-Berlint, illetve Németország kettéosztottsága végleges lett és olyannyira megromlott a helyzet, hogy valóban védőpajzsként 1949 áprilisában létrejött a NATO 12 alapító taggal, amelybe később több ország is belépett, jelenleg 30 körüli tagja van (nem tudom pontosan)

Még ez évben felrobbantották a szovjetek az első atombombájukat, amivel tovább élesedett a helyzet

Igen, ki lehet jelenteni, hogy a NATO a Szovjetunió ellenében jött létre, ám azt, hogy mi történt volna, ha nem jön létre ez a szövetség, azt senki nem fogja tudni neked, vagy nekünk megmondani.

2022. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt, hogy Oroszország a főgonosz.


A főgonosz az, aki ezt terjeszti róla. Amerika rohadj meg, ezt üzenem neked.

2022. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8 de akkor miért Amerika?

Mi van ha Új Zéland áll az egész mögött?

...vagy Japán? Nekik olyan fura a szemük is....

2022. jún. 6. 13:25
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Van, aki látja globálisan a világ müködését és van, aki csak azt hiszi, hogy látja.



Nem találgatni kell, hanem tisztában lenni a történelemmel is többek között..

2022. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!