Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondolsz arról, hogy...

Mit gondolsz arról, hogy 30-40%-kal nőtt az Indiából behozott kőolajtermékek importja az EU-ban és az USA-ban az elmúlt negyedévben?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy akkor sikerül majd Brent áron importálni Ázsiából az orosz kőolajból előállított termékeket?


Sorra jelentik be az EU-ban a finomítókkal a problémákat. OMV nem tudja újraindítani a gyárát, szlovákok nem tudnak majd exportálni más EU-s országba a szankció miatt így a hajukra kenhetik hogy megmaradt a csővezetékeken való szállítás és még csak most kezdődik az egész. Közben meg a világ másik felérő szerezzük be az orosz kőolajból előállított termékeket.



2022. jún. 4. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Magyarul ugyanazt az olajat vesszük, csak drágábban, és cserébe tönkrevágjuk a gazdaságot. Ezt már nem tudom az EU-s libbantok hülyeségére fogni, ez már biztos, hogy szándékos rombolásról van szó. Gondolom, az USA zsebében vannak.
2022. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez kamu.

Ilyeneket beszopsz?

2022. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Melyik része a kamu?

[link]

"Árulkodó, hogy az ukrajnai háború kezdete óta az indiai olajtermékek napi eladásai Európában 33, az Egyesült Államokban 43 százalékkal emelkedtek negyedév per negyedév alapon. "


[link]

"Az osztrák OMV honlapján található közlemény szerint egy pénteki műszaki baleset miatt késik az újraindítás, de azt egyelőre nem tudni, hogy mennyit. "

"Az osztrák olajtársaság Schwechaton üzemelteti Közép-Európa egyik legnagyobb finomítóját... A karbantartást május 31-én kellett volna befejezni és a tervek szerint június 10-én indult volna újra a termelés, ám iparági információk szerint az újraindítás technikai okok miatt nem járt sikerrel. Becslések szerint több hetes pótmunkákra van szükség a finomító újraindításához. "


[link]

"Az orosz kőolajra vonatkozó európai uniós embargó jövőre ellehetetleníti a pozsonyi Slovnaft olajfinomító exportját, ami a gyártás műszaki minimum alá csökkenéséhez vezet, és a szlovákiai ellátás biztonságát is veszélybe sodorja "


De most gondolj csak arra, hogy már amúgy is energiaválság volt, magas piaci árak amik valószínűleg azért voltak így mert nem volt elég termék a piacon erre a 3. legnagyobb kőolajtermeléssel rendelkező országot kiveszed az egyenletből és elhiszed, hogy sikerül egyből helyettesíteni is őket? :D Ilyeneket beszopsz? Ez pont olyan mint egyes EU országok orosz gáztól való függetlenedése, hogy nem fizetnek nekik rubelben hanem másoktól veszik meg ugyanazt a gázt drágábban, az oroszok meg csak a pénzüknél vannak.

2022. jún. 4. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Te egy ostoba barom vagy, aki az oroszokat szopja. Na meg a sdok birkaságot.

A háború legelején semmiféle embargó nem volt, ergo, azt csak egy hülye szopja be, amit írtál.

eleve, az USA indiából nemigen importál olajszármazékokat. De ha mégis, akkor ennek volumene olyan csekély, hogy az esetleges tízszereződése sem számottevő tétel.


Az oroszok nem hogy a pénzüknél nem lesznek, hanem már most szopják a faxt. Az árak naponta emelkednek, az élelmiszerek közül a sajt pl. 6000 Ft-ba kerül átlagáron, holott, az orosz fizetések a magyar minimálbért se nagyon érik el.

Ha rendeződik is a helyzet, az olajuk, gázuk egyharmadára már nem találnak vevőt a büdös életben soha.


Energiaválság nem volt.

Ki mondta neked ezt a baromságot? Kinek nem jutott energia? Meséld már el gyugyóka. Ostoba vagy, mint az oroszok.

2022. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ma 20:36

Az energiaválság nem is az embargó miatt alakult ki hanem az csak tovább súlyosbítja.

Covid előtt a Brent kőolaj ára 60-80 dollár között mozgott, most 120 dollár. Ha van elég kőolaj akkor mégis miért megy fel az ára? (Ural is 92 dolláron áll, pedig azt elméletileg senki se veszi) Tudod ez egyszerű közgáz, hogy amiből nincs elég annak megy fel az ára.

Földgáznál még rosszabb a helyzet, ott még komolyabb drágulás volt.


Az oroszok már most többet szedtek be kőolajból meg gázból mint az elmúlt évben. ( [link] " miközben exportja 8 százalékkal nőtt. (Ez nem mennyiségi növekedést jelent, hanem azt, hogy az energiahordozók árának felugrásának révén kevesebb terméket exportálva is nőttek a bevételek.)")


Hosszabb távon lehetne igazad de azért ezt még várjuk ki, hogy mennyire fogják megszívni az oroszok az embargót, mert egyelőre a magas áraknak hála eléggé a pénzüknél vannak és van egy olyan sejtésem, hogy pl. ezek a csekély indiai, kínai vásárlások is bőven felfuthatnak még 2023-ig, mire mi(EU) tényleg nem fogunk szinte semmit se vásárolni.

2022. jún. 4. 20:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Az osztrákok újra fogják indítani a dolgokat. Balesetek mindig vannak és lesznek.


De a konkrét kérdésre. A szankciókat próbálták megkerülni és fogják is próbálni mind a két oldalról.

Az is tény, hogy a szankcióknak rövidtávon mindig arra van hatása akik hozták. Át kell állítani a beszállító láncokat meg ilyenek. Amerika is próbálja leállítani. Ők Dél-Amerikai forrásokból próbálják ezt fedezni. Trump embargót hirdetett a Venezuelai olajra még anno ezt pl feloldják. De olvatam arról, hogy Kolumbiai olajat is bányásznának Amerikai cégek

2022. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
Várható volt, hogy valami ilyesmi történik.
2022. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!