Az elmúlt tíz év során miért csökkent a népességnövekedés mértéke?
2012-ben már lehetett látni előre, mégis sokan aggódnak még a túl sok születés miatt: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..
A csúcs 1968-1969-ben volt 2,09%-kal, azóta folyamatosan csökken a növekedés üteme, 2020-ban már csak 1,05% volt.
A latin-amerikai és ázsiai országokban is csökken a családok méretének száma. Sokan meglepődnek, de Mexikóban és Iránban is 2 gyereke van egy átlagos nőnek, nem 5. Fekete Afrikában születik csak nagyon sok gyerek.
Ennek fő oka, hogy létezik fogamzásgátlás és használják is az emberek.
#3
Mindjárt megkapod, hogy Bill Gates embere vagy és chipelni akarod az embereket.
Mert hiába ömlik mindehonnan hogy ilyen meg olyan támogatás jár a gyerek után.
A valósag az, hogy sok munkahelyen kirúgják ha terhes lesz egy nő.
Vagy jön majd az ovis korszak.
Eleve vadaszni kell ovira hogy tudjon jarni mivel alig van óvónő dadus ilyen 150e fizuk mellett.
Aztán ovis korban alakul a gyerek immunrendszere és 2 havonta beteg otthon kell vele maradni. Mo n ilyenekért kirúgnak a melóhelyedről mivel nincsennek szakszervezetek akik legalább egy ilyen helyzetben meg tudnák védeni a munkavállalókat.
Tehát nagyon sok esetben egyszerűen nem adottak a feltételek hozzá mivel kirugnak ha kisgyerekes vagy.
#3 jól látja. Fekete-Afrika nélkül a világ népessége hamarosan elkezdene fogyni mert egyre több latin-amerikai és ázsiai országban esik a termékenységi ráta a reprodukciós 2,1 szint alá. 2021-ben Indiában is már csak 2 volt a termékenységi rata, vagyis a Föld lakosságának többsége már olyan országban él ahol a népesség nem reprodukálja újra önmagát.
Fekete-Afrika fogja adni a világ népességnövekedésének nagy részét. Várhatóan ez lesz az egyedüli régió ahol a népességnövekedési ráta még 2100-ban is pozitív lesz. A Föld népességének 40%-a élhet majd itt addigra és Nigéria népesebb ország lehet mint Kína (előbbi népessége 200 millióról 800 millióra nő, utóbbié 1,4 milliárdról 700 millióra csökken)
#8 Ezek szerintem az ENSZ pár évvel ezelőtti népesség előrejelzésein alapszanak, amelyek igazából szerintem elég "konzervatívak" és idejétmúltak. (Mert pl az akkori előrejelzés szerint Kína lakosságának növekednie kellene legalább 2030-ig, ehhez képest most már a demográfusok arról beszélnek, hogy már idén fogyásnak fog indulni. India termékenységi rátája 2,0-ra csökkent ami szintén a vártnál korábban történt meg)
Itt egy másik előrejelzés, nekem személy szerint ez reálisabbnak tűnik:
Le kell nagyon görgetni, és ott táblázatokban minden egyes régióra és országra becslést láthatunk, hogy 2100-ra mekkora népessége lesz.
Ha már Ázsiát említetted, 2017 és 2100 között a népesség változása az alábbi régiókban:
Közép-Ázsia: 91 millió -> 139 millió
Fejlett távol-keleti országok (4 ország tartozik ide, Japán, Dél-Korea, Brunei, Szingapúr): 187 millió -> 94 millió
Dél-Ázsia (India, Banglades stb.): 1,782 milliárd -> 1,441 milliárd
Kelet-Ázsia (Kína, É-Korea, Tajvan): 1,485 milliárd -> 768 millió
Dél-Kelet Ázsia: 660 millió -> 635 millió
A Közel-Kelet nem számoltam ide, mert az Észak-Afrikával van együtt csoportosítva (nem volt türelmem azt országonként összeszámolni), de anélkül jelenleg Ázsia lakossága 4,2 milliárd fő, eszerint az előrejelzés szerint meg 3,1 milliárd lesz 2100-ban, ha összeadjuk a számokat. Ami sokkal kevesebb mint a 4,7 milliárd amit az általad linkelt grafikon mutat (Közel-Kelettel együtt is jóval kevesebb)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!