Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A bankok azért támadták meg a...

A bankok azért támadták meg a kriptovalutákat, mert féltik a saját hatalmukat a világgazdaság fölött?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy egyszer el fog jönni ez a pont. A mostani medvepiac folyamán Megkeresték a kriptopiacon a leggyengébb láncszemet és betámadták a lunát.


Sikerülni fog a dolog, vagy lesz valami népi ellenállás és a kripto közösség ezúttal ki fog állni magáért?



2022. máj. 11. 22:46
A kérdező szavazást indított:
Az igazhitű kripto forradalmárok tartani fogják magukat és nem hagyják el a pozíciót a lövészárokban.
A pánik eladási hullám menni fog tovább.
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek ezekhez a digitális pénzekhez.
2022. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, ha nagyon távolról nézzük, akkor a kriptovaluták és a többi pénz között valójában csak annyi a különbség, hogy a pénzek nyomtatása az egy-egy ország joga, a pénzek kezelése a bankok privilégiuma, míg a kriptovalutáké nem.

Mivel az aranyfedezet megszűnt és a forgalomban levő pénz döntő többsége digitálisan létezik és nem bankjegyek cserélnek gazdát, így (nagyon távolról) a kettő között más eltérés nincsen.

Természetes, hogy akiknek most joga pénzt kibocsátani, az ragaszkodik ehhez a jogához és aki ezt a pénzt kezelheti, az sem akarja ezt kiengedni a kezéből. A jövő majd egy köztes megoldást fog kialakítani, mint az Uber esetében is történt. Ott is az volt, hogy a taxisok tiltakoztak az Uber ellen és igazuk is volt, mert azért tudtak olcsóbban dolgozni, mivel nem kellett teljesíteniük azokat a szabályokat amik éppen az utasokat védték. Amint nekik is teljesíteni kellett, máris kivonultak. Ellenben az ötlet, hogy a neten lehessen taxit rendelni és hasonlók, az megmaradt és ma már a cégek szolgáltatásába beépült.

A kriptovalutákat is már elkezdték egy kicsit igazítani a való világhoz. Lesz amit megtartanak a mostani eltéréseiből és lesz amit meg nem. A digitális pénz a jövő, ellenben az aranytartalék a biztonság. Majd a kettőből lehet, hogy egy tök új rendszer fog kialakulni és a bankok elveszítik a kizárólagosságukat, az országok az egyedüli kibocsátási jogukat (ami a kriptovaluták legalizációjával valójában már meg is szűnt), de a kriptovaluták is kicsivel ellenőrizhetőbbek lesznek. Vagy nem.

2022. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Igazából a bankokat kéne nagyobb állami felügyelet alá helyezni.
2022. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
A bankokat kellene már bedönteni, mielőtt bevezetik a cbdc-t. Nah akkor lesz nemulass. Sehova nem fogod tudni dugni a pénzed, akkor veszik el amikor akarják, arra kell költened amire akarják. Egy rémálom lesz az a világ. Egyébként még a zuhanás elején eladtam az összes kriptóm. Nem szoktam hallgatni a megérzéseire de most kivételt tettem és jól jártam.
2022. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3


Feltaláltad a csövön a lyukat. A bankok állami felügyelet alatt működnek.

2022. máj. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A krypto piac azért dől be, mert válság jön, az infláció pedig már itt is van, és Crypto pénzekben lévő pénzeket senki, egyetlen állam, vagy bank sem garantálja.
2022. máj. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Francokat a válság miatt zuhan a kriptó. A blackrock meg a citadel döntötte be a terra árfolyamát, a terra fenntartói meg kénytelenek voltak eladni rengeteg BTC-t hogy védjék az árfolyamot de végül dominó hatás lett a vége.
2022. máj. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
A kripto mindig is híres volt arról, hogy nagyok a swingek, én már meg se lepődtem rajta.
2022. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!