A nagy kínai gazdasági fellendülés csak egy lufi?
Mostanában a Fideszes médiában a csapból is az folyik, hogy a Nyugat hanyatlik, és Kína lesz a világ ura hamarosan. Csakhogy már a Kádár-rendszerben is hanyatlott a Nyugat, és valahogy akkor is a Szovjetunió omlott össze végül.
Egy ilyen nagy népességű ország, mint Kína, diktatórikus irányítás és mértéktelen környezetszennyezés mellett rövid távon képes látványos sikereket elérni, de ez nem fenntartható. A demokrácia és a szabad piac hosszú távon mindig versenyképesebb, mert sokkal hatékonyabban használja fel a nyersanyagait. A régió legfejlettebb gazdasága Hong Kong és Tajvan, ezek pedig éppen hogy a Kínáról való leszakadásra törekednek. Lehet, hogy a nagy kínai komcsi világuralom el fog maradni?
Csináltak napelemet.
Meg annyi új várost hogy a legkisebben is elférne a teljes magyar nép.
Sőt már annyit építettek hogy nincsenek lakók.
Mi számít lufinak, rövid távnak?
30 éve növekszik Kína, ez talán már nem ideiglenes fellendülés.
A 17 sz. A végéig Kína volt a világ legnagyobb gazdasági tere.
A 21.-től megint az lesz.
A 31.-től meg az egyetlen.
Már akkor kétezer éves birodalom volt,amikor az athéni demokrácia megjelent.
Az is hova lett?
Japán mennyi idős volt amikor a nap isten meg szólalt a rádióban?
Egy civilizáció életkora meg szellemi kulturális akár technikai fejlettsége között semmi összefüggés nincs vagy inkább úgy mondanám nem mérvadó ezen kérdések felmérésében hogy egy civilizáció faj nemzet mennyire régi!
Nem egészséges a kanai rendszer, rövidtávú megoldásokat erőltettek sokáig. Ugyan ennek veszélyeit maguk is látják, de már nem teljesen urai a helyzetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!