Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia mikor mond le végre...

Szerbia mikor mond le végre Koszovóról?

Figyelt kérdés
Megértem a területtel kapcsolatos érzéseiket, de az már soha sem lesz szerb föld, az albánok egyszerűen túlszaporodták és lassan kiszorították őket arról a területről. Ez van. Nem kéne ezt végre tudomásul venni?
2010. szept. 16. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem kellene nekünk is tudomásul venni Trianont? Ezeken a részeken is kevesebb volt a magyar,most pedig még kevesebb van.
2010. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
...És a Vajdaságról?
2010. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%

Nekem nem hiányzik Trianon. se a többi része a régi országnak. vígan meg vagyok ígyis. nem születtem abba bele. így nem is izgat h miért kéne v nem kéne vissza csatolni hozzánk a földeket.

Meg lehet lenni nélküle is.

2010. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Mi már tudomásul vettük Trianont, de kellett hozzá pár évtized. Szerintem Szerbiánál is ez lesz a helyzet, előbb-utóbb tudomásul veszik a realitást, mert nekik is egyszerűbb. Tényleg a mi Trianonunkhoz fogható, ami a szerbekkel történt a sok leválás kapcsán. Koszovóban ugyan már alig van szerb, de érthető az érzelmi kötődés, mert Szerbia bölcsője, az ortodox egyház központja is ott van (illetve lenne), és minden, ami a múltból származik, minden, ami szép ott, az szerb. Ezen kívül rengeteg szerb embert vesztettek a levált Boszniában és a többi szövetségi államban is.


A Trianon utáni évtizedekben Magyarország is foggal-körömmel küzdött az elveszett területei visszaszerzéséért, pedig hát valljuk be, a népesedési csatát azokon a területeken mi is elvesztettük. És Trianon jegyében a magyar politika belement hülye döntésekbe, kártékony kalandor akciókba a hitleri Németország oldalán. Ne csodálkozzunk, hogy Szerbiában is erős volt a tiltakozás.


Szerbiában Koszovó már egyre kevésbé kérdés, láthatóan megindultak azon az úton, hogy tudomásul vegyék a történteket, és jöhet egy építkező, konszolidáltabb periódus. Ami persze a balkánt ismerve, lehet, hogy nem tart örökké.

2010. szept. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Koszovó mindig is albán lakta terület volt, nem szorítottak ők ki senkit.
2010. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ekkora albán többség nem volt ott, a 20. század elején még vegyes lakosságú terület volt Koszovó.


1899, osztrák statisztika:

* 182,650 albán (47.88%)

* 166,700 szláv (43.7%)

* 8.42% cincár (vlach), török, cserkesz, cigány, zsidó.


A 14. században pedig egyértelmű volt a szláv többség.

2010. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerbia egy kitalált állam, azért van ekkora politikai befolyásuk, mert az utóbbi 100 évben ők próbáltak meg egy központosított (szerb központtal természetesen) államot létrehozni, ami összefogja a népeket a Balkánon. Mindenki utálja őket ezért is, meg a módszereik miatt is. Amúgy Vajdaságnak ennyi erővel már rég hozzánk kéne tartoznia megint. Arról nem is beszélve, hogy vagy 500 évig török (oszmán) terület volt. Úgyhogy a szerben csak kussoljanak, és örüljenek, hogy van hazájuk. Ugyan oylanok mint a Szlovákok, seggük alá lett rakva egy állam, aztán meg hőzöngenek, hogy ők miért nem a világ urai...
2010. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
*szlovákok
2010. szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem soha nem fognak lemondani Koszovóról, már csak azért sem, mert az eléggé más ügy, mint mondjuk Montenegró esete volt. Koszovó sokkal mélyebben kötődik Szerbiához, mint Montenegro és ezért is gondolom úgy, hogy nem fognak lemondani Koszovóról soha.
2010. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért ezt a putri Koszovót ne hasonlítsuk már össze kb 25* akkora területtel! (pl. Szlovákia, Erdély, Délvidék) Mert szerintem Koszovó a fasorba nincs ezekhez képest! (még Albánia se)
2010. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!