Szerbia mikor mond le végre Koszovóról?
Nekem nem hiányzik Trianon. se a többi része a régi országnak. vígan meg vagyok ígyis. nem születtem abba bele. így nem is izgat h miért kéne v nem kéne vissza csatolni hozzánk a földeket.
Meg lehet lenni nélküle is.
Mi már tudomásul vettük Trianont, de kellett hozzá pár évtized. Szerintem Szerbiánál is ez lesz a helyzet, előbb-utóbb tudomásul veszik a realitást, mert nekik is egyszerűbb. Tényleg a mi Trianonunkhoz fogható, ami a szerbekkel történt a sok leválás kapcsán. Koszovóban ugyan már alig van szerb, de érthető az érzelmi kötődés, mert Szerbia bölcsője, az ortodox egyház központja is ott van (illetve lenne), és minden, ami a múltból származik, minden, ami szép ott, az szerb. Ezen kívül rengeteg szerb embert vesztettek a levált Boszniában és a többi szövetségi államban is.
A Trianon utáni évtizedekben Magyarország is foggal-körömmel küzdött az elveszett területei visszaszerzéséért, pedig hát valljuk be, a népesedési csatát azokon a területeken mi is elvesztettük. És Trianon jegyében a magyar politika belement hülye döntésekbe, kártékony kalandor akciókba a hitleri Németország oldalán. Ne csodálkozzunk, hogy Szerbiában is erős volt a tiltakozás.
Szerbiában Koszovó már egyre kevésbé kérdés, láthatóan megindultak azon az úton, hogy tudomásul vegyék a történteket, és jöhet egy építkező, konszolidáltabb periódus. Ami persze a balkánt ismerve, lehet, hogy nem tart örökké.
Azért ekkora albán többség nem volt ott, a 20. század elején még vegyes lakosságú terület volt Koszovó.
1899, osztrák statisztika:
* 182,650 albán (47.88%)
* 166,700 szláv (43.7%)
* 8.42% cincár (vlach), török, cserkesz, cigány, zsidó.
A 14. században pedig egyértelmű volt a szláv többség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!