Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyibe kerül az europai...

Mennyibe kerül az europai egészségbiztositási kártya?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tart,mig elkészül,hol igényeljem?

Minden info érdekel!


2008. dec. 18. 09:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Ingyenes, kb 5 perc mire elkészül, ott kell igényelni ahol az elveszett TB kártyát is. (gondolom ez városonként más)

Sok sikert, remélem tudtam segíteni.

Üdv

2008. dec. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És aki nem ka juttatàst?

(nem tanul,nincs munkahelye,nem él segélyekbö,tehàt egy forintot nem kap hivatalosan?

2008. dec. 18. 10:11
 3/12 anonim válasza:
100%

Az európai egészségkártyát ingyen megcsinálják, pár perc alatt kész, s ott kell kérni ahol a rendes Tb kártyát is, az OEP-nél. 1 évig érvényes a kártya.


Ha nem dolgozol, fizetni kellene magad után havi 4000ft-ot az egészségügyi ellátásért az Apeh-nak, mert ha nem fizeted, akkor nem vagy jogosult egészségügyi ellátásra.

Ha a kórházban elvégeznek egy vizsgálatot, mostanság aláíratnak veled egy "számlát" amin rajta van a vizsgálat ára, s csak utánna adják ki a leletet.

Amennyiben nem fizeted magad után azt a 4000ft-ot, kiszámlázhatják, kifizettethetik veled a vizsgálatokat.


Viszont, ha bemész a polgármesteri hivatalba, ott megmondod hogy nincs jövedelmed, adnak egy igazolást, s ők majd fizetik helyetted, s így az európai uniós kártyát is megkapod. Mert ha bemész az Oep-hez, ott kérni fogják az igazolást, miszerint biztosított vagy, s van.

Először kezdd az önkormányzatnál, igazolást kikéred, s mehetsz a kártyáért.

2008. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A polgàrmesteri hivatal milyen jogon fizeti utànam?

Nekem nagyon magas.

Hisz ha nem dolgozik,nem tertozkodom ott,ahovà be vagyok jelentve,akkor miért fizetne utànam?

Nagyon nem vagyok tisztàban semmivel.

(igazàbol külföldön v.ok,nem bejelentett,emiatt kellene a kàrtya............

2008. dec. 18. 10:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Maga a kártya kiadása ingyenes, de tb biztosítottnak kell lenned. Ha nem doglgozol , tanulsz stb.. akoor magadnak kell fizetned a tb-t (ahogy írták az önkormányzat egyes esetekben fizet). Tb-t az apeh-nek kell fizetned, visszamneöleg is, ami azt jelenti hogy az utolsó biztosított hónapodtól kezdve visszamenöleg kell kifizetne. amíg a rendszerben nem látnak nema dják ki az eu-s kártyát.


én is külföldön élek, nem kaptam munkát a párom tartott el, de itt nem lehettem biztosítva. így otthon az apeh-nél befizettem visszamenöleg is a tb-t és kértem a tb-nél a kártyát amit akkor adtak ki, miko már láttak a rendszerben. most már dolgozom egy magyar cégnek, most fog lejárni a kártyám ezért már munkáltatóival megyek a kártyáért.

2008. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolso!

Igen,én is külföldön vagyok,pàrom tart el.

Te hazamentél személyesen mindent elintézni,vagy fizetni tudtàl àtutalàssal is?

Az az igazsàg,hogy nagy pocakos vagyok:)

és nem szivesen utazom.

Vagyis tudom hogy a kàrtyàt személyesen vehetem àt,egy nap az nem lenne gond,de szerintem egy nap apeh-nàl,meg a betegbiztositonàl nem tudom megoldani.

Vagy mégis?

Nagyon örülnék,ha elmondanàd,hogy te mennyi idö alatt tudtad ezt rendezni,és hogyan(személyesen,megbizottal,àtutalàssal,màrmint az apeh-nàl:)

2008. dec. 18. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Fizesd ki visszamenoleg a penzt az Apeh-nak, es kerd meg a kartyat.

Ha valaki a polgarmesteri hivatalba megy, es azt mondja, hogy nem dolgozik, akkor is gondolom bekell mutatni valamilyen papirt a munkaugyi hivataltol, nem? Hogy regisztralva van hogy munkanelkuli, nem? Mert ennyi erobol akkor mindenkinek ingyen lehetne meg ez a kartya, kozben pedig kulfoldon jol kereso munkaja van.

Szerintem fizesd be az Apeh-nak amit kell, visszamenoleg, es utana kerd a kartyat.

2008. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor, ha nem tudsz hazamenni 2 napra, csak egyre, a kartyaert, akkor valaki fizesse be az Apeh-nal a penzt, rokonodnak, ismerosodnek atutalod a penzt, es utana menjel te el a kartyat megigenyelni, ugyis hamar elkeszul, azt irjak. Esetleg nezd meg a OEP honlapjat, es talan meg kerdezni is tudsz toluk pontos reszleteket!!

A nyitvatartasuk a lenyeg, mikor van naluk ugyfelfogadas, es hogy pontosan hova kell menned melyik cimre. Ezt itt a neten probald lenyomozni.

2008. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az utolso elöttinek:

Mit tudnék felmutatni?

Semmi segélyt,semmi t de sesemmit nem vettem igénybe Magyar orszàgon,de még külföldön sem.

Hisz külföldön turistaként vagyok kinnt.otthon meg egy napot se dolgoztam.20 éves vagyok,tehàt még fiatal,eszembe se jutott soha hogy én munkanélküli segélyt vagy bàrmi segélyt valaha is igénybe vegyek.

HIdd el itt sincs fizetésem,igazolàst nem is tudok vinni erröl,hisz màr irtam,itt be se vagyok jelentve,mivel turistaként élek itt.

Szoval a lényeg,hogy amit eszek ,iszok,azt nem az àllam fizeti nekem,hanem a pàrom.

Utolso!

Köszi,valahogy megprobàlom valakinek a pénzt àtutalni,hogy fizesse be!

2008. dec. 18. 12:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Az utolsot is, es az utolso elottit is en irtam neked. Igazabol en az utolso elottit annak a valaszolonak irtam, tole kerdeztem, hogy a polgarmesteri hivatalos megoldas nem jo, hiszen ott kell valamilyen papirt bemutatni, de ha nincs, akkor mindenkeppen marad az Apeh. Na, mindegy. Remelem sikerulni fog es megkapod a kartyat, remelem meg valaki ir neked, szia!
2008. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!