Mi a véleményetek a háború kapcsán, miért esik neki mindenki Oroszországnak? Hisz ő csak azt akarja visszavenni ami jogosan az övé volt 1000 éven át,és kb 30 éve szakadt csak el, illetve mi a véleményetek az amerikai befolyásról Ukrajna kapcsán?
Kedves Nero, nem értek egyet veled, ilyen alapon te is visszavehetnéd Pannoniát, ami jog szerint a Római Birodalom része volt...
Tudomásul kell venni, hogy az idők változnak, és ahogy a te birodalmadnak leáldozott, úgy a Szovjetuniónak is vége. A tagállamok azóta FÜGGETLEN országokat alkotnak, és köszönik, nem kérnek belőle ismét.
A nemzetközi jog szerint Ukrajna önálló ország, melynek területi sérthetetlenségét nemzetközi szerződés (a Budapesti Memorandum) garantálja, melyet Oroszország is aláírt, aztán a Krím elcsatolásával meg is szegett.
Hogy miért esik neki mindenki Oroszországnak? Hát ezek után nem is tudom. Talán azért, mert egyszerűen egy agresszor?
30+ éve mi is az övék voltunk, hiába csak a KGST-n keresztül. 56'-ot is leverték, gondolom neked sincsenek jó emlékeid a kommunizmusról. Mi lesz ha a mi országunkért is bejelentkezik? Nagyon szeretnéd, ha megint elvesztenénk a függetlenségünket? Ja, mielőtt jönnél vele, hogy így is függünk az eu-tól meg a nato-tól, hát... ezekből bármikor ki lehet lépni. Csak akkora autonómiánk van benne, hogy hiába ostorozzuk folyamatosan őket, még csak ki se raknak minket, nemhogy leverjék a "mini" szabadságharcunkat.
Putyin néhány hete még arról beszélt, hogy a NATO VONULJON KI MAGYARORSZÁGRÓL!!! Mit szólnál hozzá, ha mondjuk Biden azt mondaná, hogy szakítsuk meg a kapcsolatunkat a V4-ekkel? Akkor rögtön menne a hiszti (egyébként teljesen jogosan), hogy beleszólt a belpolitikánkba, mit képzel stb. Csak oroszországgal kapcsolatban valahogy nem hallottam a felháborodást.
Most őszintén, mire mentség az, hogy az USA is borzalmas dolgokat tett? Ha te azt látod, hogy egy embertársad lop, akkor onnantól kezdve te is lopni fogsz?
Rohadtul elkeserítő látni, hogy mennyi oroszbarát van ebben az országban. Pont itt, ahol még a ma élő nagyszülők is tudnának mesélni, hogy milyen brutál dolgokat éltek át amikor jöttek az orosz katonák... Képesek lennétek egyáltalán harcolni ezért az országért? Vagy ti lennétek az elsők, akik a hanyatló nyugatra menekültök, amint az oroszok a határhoz érnek? Van egy olyan érzésem, hogy a nagy nemzeti identitásotok mögött csak sunyi kommunizmus iránti nosztalgia rejtőzik, és ettől a hányinger kerülget jobboldaliként, hogy hogy ismerhettem félre ennyire a hazámat...
Én nem szívesen engedem el azt a háborúmentes Európát amikor az elmúlt években ugyan nemzetállamok voltak, de jóformán határok nélkül. Aztán jöttek az öngyilkos merénylők, covid, most meg a ruszkik. Nem szeretném, ha ismét minden évben lenne egy háborús konfliktus.
Az orosz téma valóban precedens lehet ebben a tekintetben, hogy az emberi faj máig barbár, erőszakos, tudatlan lény.
Ukrajnában 1991 táján népszavazás volt, és az emberek 92%-a az oroszoktól függetlenségre szavazott, vagyis az ott élők döntöttek úgy, hogy független ország akar lenni
Ezek után az oroszok agresszorok, ha megtámadják őket, mert szembemennek az ott élők akaratával.
"Mi a véleményetek a háború kapcsán, miért esik neki mindenki Oroszországnak?"
- Nem mindenki, csak a túlnyomó többség. És azért, mert agresszorként lépett fel.
"Hisz ő csak azt akarja visszavenni ami jogosan az övé volt 1000 éven át (...)"
- Erről pedig az a véleményem, hogy több történelmet kellene olvasgatnod. A Kijevi Rusz, a létrejövő szláv népek, a tatárok, Krím, törökök katyvasza jóval bonyolultabb annál, mint hogy 1000 éven át bárkié is lett volna. Az 100 A "jogosan" pláne megmosolyogtató.
Folytatva, mert véletlen rányomtam a küldés gombra... :)
Az 1000 túlnyomó részében nem volt stabil államiság. A "jogosan" pláne megmosolyogtató, gondolom, nincs Putyinnak érvényes adásvételi szerződés a birtokában, 1000 évvel ezelőtti dátumozással, hogy Ukrajna jogosan Oroszországé lenne.
"(...) és kb 30 éve szakadt csak el"
- Arról viszont van nemzetközi dokumentum, Oroszország által is elismerve, hogy Ukrajna független ország, azon a területen, amin. Beleértve a Krímet is.
"(...) mi a véleményetek az amerikai befolyásról Ukrajna kapcsán?"
- Ha az ukránoknak oké, akkor miért ne? Tudod az a ciki orosz oldalról, hogy Ukrajna (túlnyomó többsége) maga a nyugathoz akar orientálódni. Mert az USA, az EU életszínvonala, szabadságjogai, jogállamisági mintái jobban tetszik neki, mint amit Vologya bármikor is ajánlani tud. Az USA úgy tud befolyást növelni Ukrajnában, hogy egy puskát nem kell elsütnie. Az oroszok még úgy se nagyon tudnak, hogy lerohanják az országot. Vologya inkább mehetne abba az irányba, hogy vonzóbbak legyenek a nyugatnál, és akkor Ukrajna önként és vígan dalolva velük akarna bratyizni. Így marad a háborúskodás, és ahhoz az eszement indokok összevissza csavargatása, csak hogy végül kijöjjön, hogy az mégis erkölcsileg rendben van. Hát nincs, nyomorultul nincs rendben.
[ma 02:04]: "(...) szóval kb olyan helyzet áll most fenn, mint amikor a szovjetek akartak Kubába atomrakétákat telepíteni, ergo amerika azt tette Ukrajnával, amit anno a Szovjetunió Kubával."
- Ez is olyan cuki, csak a kb.-ban a szőnyeg alá van söpörve legalább két jelentős különbség. Egyrészt Kubában már tényleges rakétatelepítés zajlott (végül azt a szovjetek visszavonták, cserébe az USA is visszább vonta a Törökországban levő fegyvereit). Másrészt, és ez az ordítóbb különbség, még így, hogy ott már tényleges telepítés zajlott, az USA nem támadta meg Kubát.
Itt most nincs fegyvertelepítés, van egy elképzelt "majd ha egyszer" (Ukrajna iszonyú messze volt a NATO-tagságtól), és az oroszok erre hivatkozva támadnak. A kubai analógia olyan, mintha az USA akkor indított volna kubai inváziót, amikor Castro hatalomra került, merthogy a szovjetek majd egyszer oda fegyvert fognak telepíteni.
Az USA akkor kezdett keménykedni, amikor a szovjetek már valóban elkezdték a fegyvertelepítést. És akkor is ki tudta tárgyalni, engedett Törökországban.
Az USA nem szent, nagyon is vannak zavaros, időnként botrányos dolgaik (pl. az iraki háború). De van egy minőségi különbség az amerikai és az orosz külpolitikai hozzáállás között, és akkor visszacsatolunk ahhoz, talán meg is értjük, hogy Ukrajna miért előbbihez vonzódik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!