Nem értelmetlen, hogy a baloldaliak most az ukrán neonácikat, elnyomást támogatják a kőbalos oroszok helyett?
Az oroszok erősen balosok, antifák, ezt nem kell részletezni. Kedvelik saját kommunista érájukat, Putyin kommunista volt, most is a nácítlanítás az egyik programpontjuk, soknemzetiségű ország.
Ukrajna azonban elsodródott a neonácizmus, sovinizmus, kisebbségek elnyomása, terrorizálása felé. Elképesztő módon a neonáci AZOV gárdát, ami tele van szadista, háborús bűnös, népirtó, elmebeteg ukrán neonácival, hősnek (!!!!!) tartják. Igen, a baloldaliak. Akik amúgy gyűlölettel náciznak mindenkit, Fideszt, MH-t, mindenkit, aki jobbos vagy kicsit más, mint ők. A soviniszta ukrán kormány óriási emberiesség elleni bűnöket követ el, a civiljeit löveti le, és inkább eszkalálja a háborút néhány kisebb orosz történelmű területről való lemondás helyett. Zelenszkij is egy pszichopata, soviniszta őrültként viselkedik, még mindig az oroszok elnyomásán, magyarellenességen gondolkodik.
Oroszország jelenleg egy imperialista neofasiszta ország.
A történész Ungváry csinált egy rövid összehasonlítást a két országról, hogy melyik is a fasiszta:
"Az ukrán háború kapcsán visszatérő elem a fasizmus felemlegetése. A könnyebb eligazodás érdekében készítettem egy kis összefoglalást Ukrajna és Oroszország vonatkozásában.
Totális és a teljes lakosságot ellenőrző titkosszolgálat: Ukrajna nem, Oroszország igen
Karizmatikus leválthatatlan vezető államilag finanszírozott kultusza: Ukrajna nem, Oroszország igen (utóbbi helyen ráadásul kombinálva a cezaropapizmussal, Putyin egyházi főméltóságként is reprezentál)
Saját felsőbbrendűséget hirdető politikai ideológia: Ukrajna nem, Oroszország igen (harmadik Róma és az orosz messianizmus)
Élettérelmélet mint a politikai cselekvés indoka: Ukrajna nem, Oroszország igen (Ruszkij Mir és a "közel külföld" elmélet)
Fentiekből egyértelmű, hogy a mai Oroszország valójában a szó szoros értelmében egy mutáns posztfasiszta állam, ezzel szemben Ukrajna minden belpolitikai problémája mellett soha nem volt az."
Kedves kérdező!
Mitől lenne Putyin baloldali? A politikája egyáltalán nem baloldali.
Putyin politikája egyértelműen szélsőjobboldali.
Putyin rendszere egy tipikus, szélsőjobboldali, autoriter, tekintélyelvű, vadkapitalista államberendezkedés.
Oroszországban gazdasagi értelemben vadkapitalizmus van, amelyet dollármilliárdos oligarchák uralnak,
ez sem baloldali vonás, pont annak az ellentéte.
A putyini rendszer ideológusai, meghatározó értelmiségijei kivétel nélkül ókonzervatív, vagy szélsőjobboldali, nagyorosz nacionalisták.
Putyin újra államegyházzá tette az orosz ortodox egyházat, ami megint jobboldali vonás.
Putyin gyakran nyilvánítja ki saját nézeteit, írásban és szóban is, ezek egyértelműen nagyorosz nacionalista, hagyományos orosz jobboldali nézetek.
"A fasiszta rendszerek a tettek bűvöletében élnek. A tettek már önmagukban értékesek, aki nagyot mer lépni, az a jó vezető. A totojázó, méricskélő, mérlegelő, mindig ellenérveket kereső okostojások és entellektüelek ellenben a haladás és a nemzet ellenségei.
Aki nem ért egyet, az áruló. A fasiszta rendszerek a vitatkozót ellenségnek, hazaárulónak tekintik.
A rendszer egyik fontos alapja, hogy rájátszik az emberek félelmeire az idegen dolgoktól. A fasiszta rendszerek folyamatosan betolakodóktól, a megszokotthoz képest másképpen viselkedő csoportoktól féltik a társadalmat, és a velük szembeni gyanakvást igyekeznek erősíteni.
A félelmeket leginkább akkor lehet kiaknázni, ha a lecsúszástól rettegő középosztályt sikerül elkapni vele. Ezért a gazdasági válságok különösen kedveznek a fasiszta pártoknak.
A félelem gerjesztéséhez fontos, hogy a fasiszta pártok és kormányok folyamatosan azt mondják, hogy veszélyben a haza. Állandóan puccstól kell tartani, lehetőség szerint olyan belső ellenségtől, akit külföldről is támogatnak, és amely ugyan itt van velünk, de valójában nem a nemzet része. Az áskálódással és erőszakkal hatalomra törők a propaganda szerint a nép ellenségei, és a néptől akarják elvenni a hatalmat.
Ezek a puccsisták a fasiszta retorika szerint jellemzően nagyon gazdagok. Ez a lecsúszástól rettegő középosztály megszólításához is jól jön. A méltatlanul gazdag ellenséget úgy kell bemutatni, hogy vagyonával megalázza a keményen dolgozó embereket.
A külső és belső ellenség jelentőségét fel kell nagyítani a valós szerepéhez, vagy a valós képességeihez képest. Ez azért fontos, hogy hihető legyen a fenyegetés. Ám arra is vigyáznak, nehogy tényleg veszélyes ellenséget válasszanak, mert akkor az valóban odacsaphat, és ezzel kárt okozhat. Továbbá a fasiszta rendszereknek azt is rendre bizonyítaniuk kell, hogy megfelelő összefogással a fenyegető ellenség legyőzhető, így állandóan részeredményeket kell felmutatni a harcban.
A fasiszta politika egyik lényege, hogy a küzdelemért él, és nem az életért küzd. Vagyis folyamatosan harcol, sosem jöhet el a konszolidált békeidő, mert magából a harcból szerzi politikai legitimitását. Mindig vannak kitűzött célok, de valójában nem ezek elérése a lényeg, hanem az, hogy folyamatosan a mozgósítás, a háborús hangulat izgalma motiválja a társadalmat. Ebből következik, hogy a pacifisták, a nyugalomra intők az ilyen rendszerekben ellenségnek számítanak, akik a nemzet vesztét akarják.
"
Egy fasiszta állam ismeretőjegyei:
"a vezér azonosít egy veszélyt, amit rengeteg hazugsággal jelentősen felnagyít,
ezzel eléri, hogy nem kell érdemben teljesítenie, nem kell javítania az emberek életminőségén, hanem a választók már azt is hatalmas teljesítményként értékelhetik, ha a világuk nem omlik össze,
sokan akár még rosszabb helyzetbe is kerülhetnek, ha a vezér a veszély felmutatása közben azt is el tudja hitetni, hogy másoknak még rosszabb,
akkor igazán hatékony ez a propaganda, ha az emberek azt is elhiszik, hogy akiknek még rosszabb, azok irigykedve nézik őket és a vezér rendszerét,
az ilyen rendszerek erősen átszexualizáltak ideológiájukban: a vezért férfiasnak, az ellenfeleit viszont homoszexuálisnak vagy betegesen túlfűtöttnek ábrázolják,
a vezér a legitimitását valami tiszta, hősi múltra vezeti vissza, és az a fő ígérete, hogy ezt az ártatlan, szűzies világot visszahozza és fenntartja a mocskot terjesztő ellenségekkel szemben,
mivel e propaganda jórészt hazugságokon alapszik, ezért a vezér célja, hogy az emberek ne higgyenek senkinek és semminek, és ehhez meg kell törni a bizalmat a sajtóban,
utóbbi fontosabb, mint az, hogy a vezérnek tényleg mindent szó szerint elhiggyenek az emberek, vagyis már az a hangulat is elegendő, ha a többség úgy van a sajtóval és a politikusokkal, hogy "nem érdekelnek, úgyis mind hazudik",
az internet remek eszköz lett a fenti propaganda kezében."
Putyin rendszere az un rottbraun, vagyis nemzeti bolsevizmus.
Ajánlatos elolvasni Alexander Dugin, Negyedik politikai eszme c.könyvét. Dugin egyébként Putyin egyik tanácsadója. Érdemes rákeresni a nevére.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!