Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valós érvek szólnak az Izraeli...

Valós érvek szólnak az Izraeli kormánykoalíció felbomlása mellett? Kórházi kenyér miatt lépett ki egy vallásos képviselőnő.

Figyelt kérdés
[link]

2022. ápr. 6. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
ELőfurdulhat egy ilyen széles koaliciónál... Én mondjuk valószínűbbnek tartom hogy tudják pótolni, bár nyilván lesznek változások úgy.
2022. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Az okok valósak.

Mivel a koalició egy SZÉLSŐSÉGES arab parttól függ, nem lehet kordában tartani a terroristákat. Az utóbbi időben rengeteg terrortámadás történt, és csak az utolsó 2 hétben több mint 12 izraeli halt meg ezek során.

2022. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elolvastad a hírt? Mert ez köszönőviszonyban sincs amiket írtál...
2022. ápr. 6. 23:01
 4/10 MDaniel98 ***** válasza:
Hát igen a sokpártos koalícióknál ez könnyen előfordul, én ezért is voltam szkeptikus az ellenzéki összefogás működésével kapcsolatban is.
2022. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nem olvastam el a hirt, viszont Izraelben élek.

2022. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Most hallom, újabb gyilkosságok. A terroristák most két embert öltek meg egy Tel-Avivi bárban.

2022. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nézd ezek mindig (havi rendszerességgel) vannak voltak évtizedek óta Izrael történetében sajnos. Sok esetben 'hozzászokott' a lakosság. Amennyire ehhez hozzá lehet szokni. Ez még nem ok egy kormányválságra. Az igazi ok inkább valamilyen beígért pozíció az átpártoló képviselőnek Netanjahu részéről azért hogy a büntetőperét mint újra kormányfő tudja akadályozni.
2022. ápr. 8. 11:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz kérdező.

1. Az utolsó 15 évben voltak háborús időszakok, de azt a Hamasz gyártotta Gázából. 1-2 személyes terror miatt 15 év alatt kevesebb izraeli halt meg, mint a jelen kormány pár hónapja alatt.

2. Ami Natanjahu-pert illeti, láthatóan MO-n sem meséli el a média hogy a vád állitásai sorra dőlnek meg. Eddig mindenesetre egyetlen vádpontot sem sikerült bizonyitaniuk.

2022. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy izraelben élő magyar mondta, hogy amikor a koalíció fel akart állni hirtelen Netanjahu fegyveres konfliktust provokált az arabokkal, hogy a szélső jobb és az arab pártok nehogy koalíciót tudjanak alkotni. Aki ilyenre képes az bármire képes a hatalmáért! Ez az ember egy erkölcsi nulla.

1. pont meg biztos hogy nem igaz. évtizedek óta arab terrortámadásokról hallani még Arafat idejéből is. Nem tudom mióta élsz kint de gondolom nem 40 éve mert akkor tudnád.

2022. ápr. 8. 14:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Fura, hogy egy Izraelben élő magyar mondott valamit neked, amiről még az izraeli sajtó sem irt.


A másik állitásod annyiban igaz, hogy Arafat idejében sok terrortámadás volt, ami az oszlói egyezség megszegését jelentette. De én nem azt mondtam, hogy 40 éve nem voltak terrortámadások, hanem azt, hogy az utolsó 15 évben (Natanjahu miniszterelnöksége alatt) a személyi terror ritka volt. Ne másitsd meg a szavaimat!

2022. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!