Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszok rubelben kérik a gáz...

Oroszok rubelben kérik a gáz árát,a német kancellár azt mondta nem fognak Putyinnak rubelben fizetni.Ha nem fizetnek rubelban akkor el zárhatják a gázt europa felé?

Figyelt kérdés
2022. márc. 25. 05:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%
10! Pontosan, ez lesz Oroszország sorsa...Kína csicskája lesz. Cirkuszi maci lesz a nágyojoszmegyvéböl.
2022. márc. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%
Meg fogja találni az utat az orosz gáz a németek felé. Az ukránok se vesznek már évek óta gázt az oroszoktól, nem üzletelnek velük. Tőlünk veszik a gázt, amit oroszból kapunk, de így sokkal jobban érzik magukat tőle. Nemrég derült ki, hogy a hűdenagyonszigorú fegyverembargó ellenére is legalább 10 uniós ország kereskedett haditechnikával a muszkákkal. A tőzsdéket, kereskedelmet nem az európaiak uralják, azoknak pedig a mammon az istenük, ekkora suskáról ami itt forog, egyszerűen képtelenek lesznek lemondani. 300 dolcsi helyett 4000-ért adnak 1000 m3 gázt, pedig folyamatos az ellátás, európában még egyetlen házban sem kellett elzárni, vagy korlátozni a fogyasztást mert hiány lenne. Úgy várták már ezt a háborút a spekulánsok, mint egy falat kenyeret, volt még hajdanán olyan időszak, hogy háború idején az árdrágítókat felkötötték.
2022. márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12 sok igazság van, de ennél összetettebb a helyzet....

Putyin először is azért akar egyoldalúan szerződést módosítani, hogy legyen kereslet a rubel iránt, mert a kereskedelmi embargó miatt olyan inflációs nyomás van a fizetőeszközön, hogy 1 év alatt akár 50-100% inflálódhat.

Az egész energia kérdés túl van tolva, a szegényebb országok lakóít jobban érinti a gázemelkedés kérdése, a gazdagabb országoknál ez csak púder, mit érdekli a német embereket hogy havonta 100-200 euróval többet kell fizetnie az energiáért mikor 1500-3000 eurót keres?

A piacon energiahiány alakult ki amiatt, mert a pandémia alatt jelentősen kevesebb energiát használt az ipar és mivel az Ászaiai térséget előbb és sokkal kevésbé érintette, így ők hamarabb indították újra a gyártást. A piacon drasztikusan lecsökkent a LNG ára, Kína pedig felvásárolta az egész kapacitást, sőt még rövid távú szerződéseket is kötött 2022 végéig. Az LNG gyártók maxon járatják az üzemeket, de nem is a gyártó kapacítás ami véges hanem a hajók száma. EU vezetése azt hitte, hogy a Kína bevásárolta magát 2020-ban és előre készletezett, de óriási energiaéhsége van és 2021-ben is szinte mindent felvásároltak, ezzel drasztikusan felnyomták az árakat. Azért szállt el az energia ára, mert az EU rá kellett licitálnia az ázsiába tartó szállításokra. Most próbálnak hosszútávú megállapodásokat kötni USA és Quatar szállítókkal, de a kínaikat kell kiszorítaniuk. Ami Kínát illeti, az oroszoktól érkező gáz kb 30% a gázigényüknek, putyin bejelentette hogy azonnal LNG előállító üzemet kell építeni és a kapacitást a 10 emelni, de ehhez évek kellenek és mivel nem mindent maguk állítanak elő így elég nehéz feladat lesz.

Érdekes kérdés, hogy az elektromos áram miért drágult meg ennyire. Nos ebbe az irányba menekülnek az energia kereskedők, mert ha nincs gáz és nincs kőolaj, akkor marad az áram. az erőművek nem termelnek drágában mint 1 évvel korábban, a kereslet nőtt meg és az ipar egymásra licitál ne kelljen korlátozni a gyártókapacitást. Ez a trend akár jó is lehet, mert megszünteti azt az abszurd helyzetet, hogy a nagy ipari fogyasztók gyakorlatilag semmit nem ruháztak be energetikába, a közös hálózatot használták és gyakran olcsóbban kapták az energiát mint a lakosság. A nagy energiaigényű iparágak tönkre fognak menni vagy drasztikus áremelkedés jöhet, de egyben gyorsítani fogja a technológiai innovációt és takarékosságot.

A kőolaj ára rendeződni fog év végéig, 80 dollár környékére fog esni, egy jó ideig nem lesz 30-40 dolláros árszint. A gáz ára nem az orosz háborútól függ kizárólag, vége lesz a fűtési idénynek, a fogyasztás a harmadára esik vissza 1 hónapon belül. A valódi kérdés az, hogy nyáron mennyiért tudják a tárolókat feltölteni és milyen árat tudnak kiharcolni. Közeljövőben jelentős tároló kapacitást kell kiépíteni, egyes országok esetében a tárolók egy része is orosz tulajdonban vannak, ezeket vissza fogják vásárolni vagy olyan adóval büntetik hogy maguktól adják majd el.

Olyan iparágak lesznek nagy szarban amik nagyon energiaigényesek, mint műtrágyagyártás, petrolkémia, gyógyszeripar, vasgyártás és sorolhatnám.

2022. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!