Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem tud Ukrajna lemondan...

Progizo kérdése:

Miért nem tud Ukrajna lemondani a javunkra Kárpátaljánkról ahelyett, hogy az ottani magyarságot nyomorgatják?

Figyelt kérdés

Pedig egyszerűen csak vissza kellene adniuk nekünk azt a területünket, amely egyébként 1945 előtt sosem volt az övék, és tkp. semmit nem csináltak vele, csak megtizedelték a szovjet majd az ukrán uralom évtizedei alatt az őshonos magyar és ruszin lakosságot és gazdaságilag is hagyták tönkremenni azt az egyébként természeti szépségekben, látnivalókban gazdag kis országrészt.

Félelem és nyomor: ezt adta Kárpátaljának a szovjet, majd az ukrán uralom, és ezt nem lenne szabad elhallgatnunk csak azért, mert most háborúban állnak az oroszokkal.

A fölösleges udvariaskodás nem visz előrébb, főleg mert az ukránok bezzeg kertelés nélkül vádaskodnak felénk, pl. most ezzel:

"Súlyos ukrán vélemény: Kárpátalját ígérte oda a magyar vezetésnek Putyin?"

[link]

Kádárnak 1964-ben már visszaadta volna Hruscsov Beregszászt és környékét és bizony jobban járt volna annak lakossága, ha részesül a "legvidámabb barakk" viszonylagos jólétéből és szabadságából, ma meg az EU adta előnyökből.



2022. márc. 23. 15:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#9.: "Országok önként nem szoktak lemondani területekről"


Hm, azért Oroszország annakidején lemondott Alaszkáról - jó, kapott érte pár millió dollárt.

Meg tudtommal Monaco is adott pár km2-t Franciaországnak némi pénzért.

De Románia is lemondott Észak-Erdélyről 1940-ben a javunkra, pedig nem volt rajtuk akkora nyomás, mint előtte, 1920-ban rajtunk.

2022. márc. 23. 17:16
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

#11


Oroszország nem lemondott Alaszkáról, hanem eladta.

Monacotól a függetlensége elismeréséért cserébe kizsarolták a területének 95%-át.

Románia meg nem mondott le semmiről, hanem Hitler és Mussolini Bécsi döntése után a magyar hadsereg elfoglalta.


Ezek közül egyik sem önkéntes lemondás. Ha az lenne, másként viszonyulnánk Trianonhoz vagy a Párizsi békéhez is.

2022. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ajj, ez nagyon összetett dolog lenne. Már csak azért is mert kárpátalján nem csak magyar kisebbségiek élnek hanem románok, lengyelek is. Más részről, a kárpátok alja benyúlik román erdélyi területre is, azt pedig ugye nem lehet csak úgy piszkálni. Szóval én inkább autonómiát tudok elképzelni ami nem sért területi egységét mégis ad egy fajta önállóságot.
2022. márc. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#13.: "ez nagyon összetett dolog lenne. Már csak azért is mert kárpátalján nem csak magyar kisebbségiek élnek hanem románok, lengyelek is."


Attól még nem lesz összetettebb dolog, mert vannak ott román, lengyel, stb. nemzetiségűek is. Nekik talán jobb az ukrán nyomor meg elnyomás, mint a szabad, EU-tag magyar anyaország?

Mindenki tudja, hogy Kárpátaljának Magyarországnál van a helye, oda kellene tartoznia; az ukránok is ezért vernyákolnak ránk, és nem a szlovákokra vagy a románokra, hogy vissza akarjuk szerezni.


"a kárpátok alja benyúlik román erdélyi területre is, azt pedig ugye nem lehet csak úgy piszkálni"


Piszkálni mindent lehet, legfeljebb a románok tiltakozni fognak. Ám tegyék. Bár nem is arra gondoltam, hogy Romániával is kéne most foglalkozni, hanem az ukrán kárpátaljai területre koncentrálni.

2022. márc. 26. 11:30
 15/15 anonim ***** válasza:

Nyilván nagyon örülnék bármiféle revíziónak, de nem látom esélyét. Miért engedne át területet Ukrajna? Miért tenne ilyet bárki? Országok nem szoktak területről lemondani. Persze van kivétel, amikor egy nagyobb bajt megelőzendő alkuba bocsátkoznak (de természetesen erről nincs szó, hiszen nem veszünk részt a konfliktusban), így járt el Románia is a második bécsi döntés előtt.


(Hypno fórumtárs 12-es válasza jó nagy badarság. Nem Hitler és Mussolini „vette el” Erdély és a Partium magyar többségű területeit. Az új határokat tárgyalások nyomán jelölték ki. A tengelyhatalmak attól tartottak, hogy újabb háború robban ki Magyarország és Románia között – kivételesen magyar kezdeményezésre –, ezt akarták megakadályozni azzal, hogy a tárgyalóasztalhoz ültették a feleket, és olyan kompromisszumos megoldást igyekeztek kitalálni, ami mindkét félnek vállalható. A sors fintora, hogy a külső nézőpontból legigazságosabb határhúzás Európa második legnagyobb tömeggyilkosához köthető.)

2022. okt. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!