A nyugati balliberális elittől meg lehet még szabadulni?
'68-at követően ők kerültek vezető szerepbe az egyetemeken, és gondoskodtak róla, hogy csak ideológiailag hasonló embereket tegyenek meg az utódaiknak. Átvették a médiát, a kultúrát. Az ő ideológiájuk érvényesül mindenben, ami sokkal kirekesztőbb és elnyomóbb, mint konzervatív elődeiké, akik nagyobb szabadságot engedtek meg. Nekik köszönhető a politikai korrektség, a legújabbkori feminizmus tombolása, a női- és diverzitás kvóták, a szólásszabadság visszaszorítása, a kritikai fajelmélet, a gender studies, és hasonló újbalos, tudománynak álcázott ideológiák. Migrációval, LMBTQ-val és hasonlókkal teszik tönkre a nyugati világot. Minden kisebbség érdekei képviselve vannak, de a többségé nincsenek. Gondoljunk bele, hogy queer ügyi kormánybiztost neveztek ki Németországban, ami semmi komolyabb kritikát nem kapott, de ha mondjuk hagyományos családmodell kormánybiztost neveztek volna ki, azon a teljes balliberális média, jogvédők, elit fel lenne háborodva és diszkriminációt, fasizmust kiáltana.
Meg lehet ezektől még szabadulni valahogy, és élhetünk még egy szabadabb, igazságosabb, tisztességesebb világban?
Ki is hagytam, mert amúgy főleg az amerikai politika a hobbim, a magyart kevésbé követem napi szinten. De éppen pedagógus tüntetések vannak.
Baloldal = azért harcol, hogy a tanároknak magasabb bére legyen. Csak egy az ezerből. A jobboldal mikor harcolt utoljára bármi pozitív dologért?
"A probléma az ellenőrizetlen globális kapitalizmus. Ez ellen kellene tenni."
Egyetértek.
A "saját gazdaság védése" (ipar, és a szükséges ellátási láncok lokalizálása) nem egy rossz alapgondolat (nem is jobboldali alapgondolat), de:
1) Ugyanúgy tüneti kezelés, sőt még inkább az, mint amiket fentebb írtam. Amíg a kapitalizmus jelen formájában fennáll, fenn fog állni ez a probléma is.
2) Ahogy Trump bevezette a védővámokat Kína ellen, az a lehető legrosszabb rendszer volt. A védővámoknak az a lényegük, hogy olcsón lehessen alapanyagokat behozni, és drágán lehessen kész termékeket behozni. Így a helyi gyárak olcsón tudnak alapanyagokhoz jutni, viszont nem kell versenyezniük a megtermelt javakkal.
Ezzel szemben Trump az acélra és alumíniumra vetett ki "védővámot", ami tovább rontotta az USA versenyképességét.
Hiszen most már nem csak a bér-költség, hanem az alapanyag-költség is kiugróan magas volt, viszont a kész termékek többségén NEM volt vám, így azokkal továbbra is versenyezni kellett. Trump alatt nőtt az "outsourcing" mértéke, ami nem meglepő.
3) Biden pl. különadót vetett ki olyan amerikai vállalatokra, amik külföldön gyártanak, és aztán az USA-ban adják el a megtermelt javakat. Plusz különféle adókedvezményeket kapnak azok, akik az USA-ban gyártanak. Ami az amerikában GYÁRTÓ vállalatokat segíti, nem pedig akadályozza őket.
Itt olvashatsz az outsourcing-gal kapcsolatos programjáról részletesen:
PLUSZ Biden az első komoly politikus, aki kiállt egy globális "minimum-adó" mellett. Persze nagyon hosszú az út a globális adórendszerek összehangolásáig, de az irány jó.
Szóval... igen, volt ilyen elmélet, hogy a jobboldal valamennyire támogatja azt a baloldali célt, hogy az ipart lokalizálni kellene. Csak éppen tettekben aktívan ellene dolgoztak, miközben össze-vissza hazudoztak róla.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!