Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most komolyan? Háború idején...

Most komolyan? Háború idején miért vannak még mindig civilek Ukrajnában? Miért nem lépett le már mindenki (férfiak kivételével)?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom hogy működik ez, de már a háború első napján a magyar határátkelőhelyek dugig voltak menekültekkel. Gondolom mind kárpátaljai lehetett, akiket amúgy AKKOR qrvára semmi veszély nem fenyegetett. Az amúgy oroszbarát magyar állam mégis befogadta őket.


Na mármost! 3 hete van ez a háború és olvasom, hogy még mindig vannak szerencsétlenek, akik ott vannak, sőt, akik tömegesen meghalnak, éheznek és az ostrom alatt szenvednek.


Kérdezem én kőprimitív egyszerűen: ők mi a fenéért nem léptek le?


Fél Európa tárt karokkal és szívmelengetően várja a menekülteket, de még - a már nem EU tag - britek is 350 fontot adnak azoknak, akik ukrán menekültet fogadnak be. A lényeg, hogy Lengyelországban mindenkit tárt karokkal fogadnak (de Németországban/Csehországban szintén).


Vagy a menekültáradat is olyan mint békeidőben a kivándorlás, hogy akinek nincs hónapokra elég megtakarítása vagy nulla a nyelvtudása az otthon rohad?

Ha így van, akkor érthető, miért "csak" 3 millió ukrán menekült el (nyilván nem a férfiakra gondolok akiket nem engednek át a határon). De ha ilyen rossz a helyzet (gyilkolások, gyermekkórház bombázás), akkor én anyukaként akár gyalog is elkezdenék minél nyugatabbra menekülni.


Vagy hogy van ez az egész meneküldösdi sztori?



2022. márc. 18. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Alapvetően Putyin nem szeretne civil áldozatokat, csak az ukránok /amerikaiak szándékosan óvodák /iskolák /kórházak /lakóépület közvetlen közelében helyeztek el katanoi rakétákat, fegyvereket stb.


Ugyanígy a fegyverszállítmányok is célpontok az oroszoknak, persze ezt nálunk a baloldal nem érti (vagy nagyon is érti, nem tudom melyik a nagyobb baj) de ők meg folyamatosan ezt követelik hogy szállítsunk már mi is fegyvereket. Szégyen

2022. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Mert 30 millió menekültet nem tudna ennyi idő alatt elnyelni európa.

Meg rengeteg ember van aki nem akarja otthagyni az otthonát, vagy nem tudja megoldani az 500 km utazást. Ez már csak így működik, nem ürülnek ki csak úgy az országok... Pedig akkor hogy örülnének az oroszok a élettérnek...


Minden háborúban ott maradnak a civilek, csak a legtöbb hadsereg ennél precízebben csinálja a dolgokat, és nem a fél évszázada nem látott cél nélküli bombázással csinálja.

2022. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#3: "Minden háborúban ott maradnak a civilek"


Jó akkor felteszem másképp a kérdést:


Mitől függ, hogy cirka 3 millió ukrán már lelépett és az EU vendégszeretetét élvezi míg a többi szerencsétlen meg otthonmaradt kockáztatva, hogy egy eltévedt orosz lövedék szétlövi a fejét vagy éhhalál szélére sodródik egy ostromlott városban?

Kik azok akik leléptek a háború elől és ha nekik sikerült másnak miért nem sikerülhet?

2022. márc. 18. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
44 millió ember. Negyvennégy millió hivatalosan, amiből pár millió külföldön dolgozik, de akkor is ott volt 36-38 millió ember. Felfogod ez, mekkora szám? Nem, nem vár ennyit Európa tárt karokkal. Mégvalami: csak a gazdagok jöttek át, meg akinek van miből megélni. A szegények nem. Nem olyan nagy buli valami menekülszállón csövelni céltalanul, ahol talán kapsz valami kaját. Vagy ahogy a gazdagok csinálják, sokezer eurót égetnek el hetek alatt azzal, hogy Nyugat Európában húzzák az időt.
2022. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor csak jól gondoltam, hogy azok dobbantanak, akik anyagilag megtehetik vagy van kint rokonuk/támogatásuk.

Nyilván a kárpátaljai meg simán megteheti azt a pár tíz kilométer távolságot Záhonyig, de mondjuk nem is értem onnan miért fogadnak be "menekülteket" miközben eddig nem is folytak ott harcok.

2022. márc. 18. 21:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát akkor csak jól gondoltam, hogy azok dobbantanak, akik anyagilag megtehetik vagy van kint rokonuk/támogatásuk."

Nagyrészt ők, ezt tapasztalom saját magam is. De nem csak. Jönnek azért szegény nők is, gyerekekkel, őket segítik buszokkal, vonatokkal, étellel.


"Nyilván a kárpátaljai meg simán megteheti azt a pár tíz kilométer távolságot Záhonyig, de mondjuk nem is értem onnan miért fogadnak be "menekülteket" miközben eddig nem is folytak ott harcok."

Nem is nagyon jön Kárpátaljáról senki. Illetve tudok olyat, aki átjött, de ők a saját házukba jöttek át Magyarországra. Magyar rendszámú autóval, nem is veszed észre, hogy "ukránok".

2022. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!