Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A politikusok tehetnek erről...

A politikusok tehetnek erről a háborúról? Az átlagembernek (népnek) mennyi beleszólása, és felelőssége van szerintetek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 11. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A nép választotta meg ezeket a politikusokat.

A nép tapsol amikor a nacionalisták támadják a kisebbségeket.

2022. márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké, a nép megválaszt egy politikust amikor még szimpatikus dolgokat mond, a demagógia és a populizmus gondolom mindenkinek ismerős.

Időközben bármelyik miniszterelnök néhány trükkel (a demokrácia erre bőven ad lehetőséget) diktátort csinál saját magából, aztán indít egy háborút. Mennyi felelőssége van ebben a népnek?

2022. márc. 11. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a nép felelősségee, ha hiszékeny, nem mer tüntetni, véleménytalkotni ezen dolgok ellen.
2022. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3as vagy nem tud mert a propaganda gépezetek forognak és nem tudnak mi a nyilvánvaló jó opció.
2022. márc. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké. Kezdjük ott hogy minden párt (gondolom más országokban is) oktatási reformokat ígér már 30 éve. Ehhez képest a nép szervezett elbutítása folyik már 30 éve, ebben a Fidesz és a baloldal is egyaránt jeleskedett. Persze hogy hiszékeny a nép, ha elbutítják a gyerekeket. De hogy tehetne ellene? Főleg hogy a nagyrésze a népnek 8 általános alig bírja elvégezni. Hogy tudnák felmérni hogy mi számít jó oktatásnak?

Nem mer tüntetni: ez igaz. De sokszor egy tüntetés legalább annyi véres áldozatot kíván mint egy háború. A rendszer többezer éve be van betonozva. Ahhoz hogy ebből a nép kitörjön, meg kéne ölni az összes politikust és gazdag tőkést, a családjukat, összes ismerősüket, mindenkit akivel valaha találkoztak, stb. Más út nincs. És ez legalább olyan véres mint maga a háború. Kis dolgokban lehet változást elérni tüntetgetéssel (pl. netadó) de pl. egy sok év alatt kiépült korrupció hálózattal átszőtt politikai elitet (ahol az ellenzék pont ugyanúgy benne van a mafiában mint az épp aktuális kormány) nem lehet demokratikus úton eltávolítani. Mivel senki se akarja vérének vérét ontani, ezért nem kezdenek el vasvillával a Parlament felé menni az emberek, és ezt megértem valahol. Viszont így ki vannak téve a politikusok döntésének, akik bármikor háborút indíthatnak egy másik nép ellen.

2022. márc. 11. 22:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Oroszországban vagy másfél évszázada nem volt demokratikus választás, szóval ők nem igazán.

Ukrajna más tészta. Egyrészt a mostani elnökükbe nagyon belenyúltak, humoristának indult, de ha valamilyen formában sikerül, óriási szerepe lesz az ukrán államiság megőrzésében. Nagyon összekapta a nemzetet, minden téren kiemelkedőt nyújt.

Másrészt viszont szerepe is van a háború kirobbanásában, mivel ha nem oroszbarát vezetése van Ukrajnának, előbb-utóbb Putyin mindenképpen lerohanja az országot. (Más kérdés, hogy az ukrán nép nem kér az oroszbarát politikusokból, tehát ez is az ő választásuk valamilyen szinten.)

Harmadrészt a budapesti memorandum aláíróját is meg kellett választani, aminek egyenes következménye, hogy Ukrajna inváziója reális célpont lett, más nem biztos, hog aláírja, tehát itt is van szerepe a népnek. Az ország lemondott az atomfegyvereiről (1994-ben a világ 3. legnagyobb atomfegyver készletével rendelkezett!) amerikai és orosz biztonsági garanciákért cserébe a függetlenségére és területi integritására vonatkozóan. Ezt természetesen sem az USA sem Oroszország nem tartott be, cserébe lerohanták az országot, Amerika pedig a távolból nagyon aggódik..

Kérdező jogos amit mondasz, de a Balti államok például képesek voltak a posztszovjet posványból kitörni nagyon magas szintű oktatással.

2022. márc. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Kérdező jogos amit mondasz, de a Balti államok például képesek voltak a posztszovjet posványból kitörni nagyon magas szintű oktatással."


Ezzel egyetértek, mármint hogy a posványból oktatással lehet kitörni, de szerintem ez nem a népen múlik. Ha a néhány nyugati tőkés úgy gondolja hogy egy országból európai startup szilikonvölgyet kell csinálni, akkor az lesz mint Észtországban, ha meg autóösszeszerelő-üzemet, akkor az lesz mint Magyarországon. Ha meg a fegyvereiket akarják kipróbálni, akkor az lesz mint Ukrajnában. Legalábbis ez a véleményem. Jó lenne persze hinni ilyesmikben de Magyarország elmúlt 30 éve jól bizonyítja hogy az átlagembernek 0 beleszólása van a dolgok menetébe, egy szűk elit milliárdos réteg az, aki mindig jól jár függetlenül hogy melyik párt van épp hatalmon.

2022. márc. 12. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!