Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elkerülhetetlen a nukleáris tél?

Elkerülhetetlen a nukleáris tél?

Figyelt kérdés

Ma gondolkoztam ezen. A probléma az, hogy a történelemben minden nagy birodalomnak volt felemelkedése, stagnálása, majd lecsengése. A probléma az, hogy a húszadik század második felében felemelkedett nagyhatalmak mindegyik szerzett valahogy atomfegyvert. Ugyanakkor ami nagyhatalom volt tegnap, nem biztos, hogy az lesz holnap is.


Amikor egy nagyhatalom épp a hanyatlás fázisában van, jellemző, hogy egyre őrültebb emberek veszik át a hatalmat egyre kiszámíthatatlanabb politikával, aminek előbb -utóbb rossz vége lehet, ha az adotf ország atomfegyvereket birtokol, mivel azok a hanyatlással nem tűnnek el.


A kérdést most Oroszország kapcsán tettem fel, de ugyanez igaz Amerikára is, ahol ma a legfontosabb probléma nem az életszínvonal csökkenése, hanem a nemváltó hormonkezelés gyerekkorban. Ki tudja, meddig fog ez még menni és kik lesznek hatalmon mondjuk 10 év múlva. Lehet már nem sok van hátra a nukleáris háborúig.



2022. márc. 3. 00:39
 1/10 steven95 ***** válasza:
86%
Igen. Valszeg erős sugárfertőzésben 2 hét alatt megmurdelsz.
2022. márc. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nézd.

Mind a kommunikáció, mind pedig az emberi felfogás más lett.

Nem vétlen, hogy a Putyin felé világra is veszélyes ember az Uráli bunkerben van.

2022. márc. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
U.I.: azt sem tartom kizártnak, hogy az Uráli bunkerben van kizárólagos irányítású atomfegyver, amivel fenyegeti az Orosz felső vezetés többi tagját.
2022. márc. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha kilőnek pár 10 ezer rakétát és abból több ezer betalál és felrobban akkor azt nem éli túl a civilizáció. Aki nem hal meg a robbanásokban az a radioaktív csapadéktól illetve portól fog meghalni. Aki attól sem, az a napsütés hiányától és a hidegtől.


Tehát nem kell ezen rugózni!

Mert minek? Úgy sem tehetsz ellene semmit!

2022. márc. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha meg lesznek túlélők azok egymást fogják gyilkolni, mert nem lesz mit enni, de nem lesz rendőség sem aki megvédje az embereket
2022. márc. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Világháború és nukleáris tél szerintem nem lesz, de a II. hidegháború nagyon esélyes.
2022. márc. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6 3. Hidegháború. 😉
2022. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
A média mostanság fél percenként dobálózik atombombákal,de az a helyzet,hogy nem is olyan egyszerü ezeket bevetni manapság.
2022. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rémes dolgot mondott Putyin három éve az atomfegyverekről egy atomháború lehetőségéről 2018-ban egy interjúban. Ha valaki úgy dönt, hogy lerombolja Oroszországot, jogunk van erre válaszolni. Igen, ez az emberiség katasztrófája lenne, de én orosz állampolgár és az orosz állam feje vagyok. Miért volna szükségünk egy világra Oroszország nélkül? És még ennél is riasztóbb, hogy azzal indokolta az inváziót, hogy Ukrajna „nem csupán legalapvetőbb érdekeinket veszélyezteti, hanem az állam alapvető létét is”. Más szóval mintha úgy gondolná, ő mondja meg, mi fenyegeti végső pusztulással Oroszországot. [link]
2022. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet túl optimista vagyok,de én úgy gondolom nem halna ki az öSSZES ember a Földön egy atomholokauszt végett sem.

Gondoljatok bele,egy olyan hely mint Afganisztán,az ottani hegyvonulatokban képesek kisebb emberi csoportok is megbújni és életben maradni évekig.

Valahol Törökországban volt egy földalatti város (mára romjai) amik állítólag pár ezer évvel ezelőtt emberek laktak mélyen a földalatt.Voltak oda lent állataik, gombák stb.

Lefogadom hogy a helyi nagyhatalmaknak nem egy atombunkerjuk van az országban elszórtan.Felszerelve évtizedekre szóló étel konzervekkel,a legmodernebb microcarbonos víz szűrőkkel amivel aztán valamilyen folyó vízből elvezetik a vizet maguknak és megszűrik azt.Ugyanigy levegő filterekkel.Geotermikus energia,nap kollektorok, szél erőművek,kisebb vízi erőművek amik még a katasztrófa után is üzemelhetnek.

Hát már az ember volt az űrben,nem hinném hogy ne tudna olyan földalatti komplexumokat kiépíteni,amivel ne tudná kihúzni akár egy fél évszázadig.


Minden nagyobb országnak vannak ilyen komplexumai csak nem biztos h tudunk róla.

Eszembe jutott még Párizs alatt az a kripta is amely mélyen a város alatt húzódik.Kis emberi csoportok ott is megmaradnak ha a túl éles azt kívánja.

Mi tudunk a legjobban alkalmaszkodni ezen a bolygón.

És lehet hogy az emberiség 90-95% a kipusztulna egy ilyen atomholokauszt esetén, de lefogadom hogy majd megmaradnak elegen ahoz hogy valakik majd újra kezdjék...

2022. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!