Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Korzikának Olaszországhoz...

Korzikának Olaszországhoz kellene tartoznia, nem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Magyarországnak meg Ausztriához, Szlovákiához, Ukrajnához, Horvátországhoz, Szerbiához, Szlovéniához, és Romániához kellene tartoznia, nem?
2010. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Kellene? Miért kellene?

Genovához tartozott, amíg 1757-ben ki nem zavarták onnan őket. Aztán amikor a genovaiak látták, hogy nem tudják visszafoglalni, eladták a franciáknak, akik 1769-ben meg is hódították. Azóta az övék. Ilyen értelemben tehát nem kellene Olaszországhoz tartoznia.

Maguk a korzikaiak legszívesebben függetlenek lennének (ha ezzel nem járna a teljes gazdasági csőd). Tehát ilyen értelemben sem.

2010. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Grönlandnak meg Kanadához, nem?
2010. szept. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Franciaországnak Tibethez.
2010. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak én azt hallottam, hogy inkább lennének Olaszország része vagy esetleg talán függetlenek, mert a franciákat nagyon gyűlölik.
2010. szept. 12. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem, viszont Spanyolország egyértelműen Afrikához tartozik.
2010. szept. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Tudom régi a kérdés de:


Nem hiszem hogy Korzika gazdasága csődbe jutna. A turizmusból rengeteg hasznot húzhatnak.


Amúgy meg, kb 1 éve tartottak népszavazást hogy Fro. vagy Önállóság. A korzikaiak meg voltak annyira "ostobák" hogy Fro.-t választották..... szerintem függetlenedni nem akarnak....

2011. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!