Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin egyáltalán miért...

Putyin egyáltalán miért támadta meg Ukrajnát? Egyszerű terület szerzés szándékkal, vagy az ott lévő kormánnyal van baja?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 22:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kelet-Ukrajna visszacsatolása volt a célja minimum, de leginkább az egész Ukrajna “szovjetesítése”. Eddig nem nyert.
2022. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
#8: nem tom, erről kérdezd meg Putyint :D
2022. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12


Talán a kisebbségiek elleni ukrán törvényekre gondol, bár ezekről nem tudok túl sokat..csak olvastam valahol.

2022. márc. 1. 23:16
 14/19 anonim ***** válasza:
83%
Azért vicces hogy egy zsidót nevez nácinak egy olyan ember, aki simán megmérgezi a politikai ellenfeleit és jelenleg háborús bűnt követ el mint egy náci.
2022. márc. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
16%
Én olvastam valamelyik weboldalon, hogy van valami nemzeti hősük, aki náci volt. Erre utal csak Putyin, mikor nácizik.
2022. márc. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Ukrajna meg Orosz ország már nagyon régóta konfliktusban van.Tehát csak várni kellett,míg kirobban a háború.Egyébként szerintem a hirtelen fel indulás okkát keresve érdemes figyelembe venni Putyin szemszögét is.Ukrajnai vagyok,tehát nem az van,hogy Orosz ország védelme érdekében mondom ezeket.Nézz meg pár videót,amiven õ magyarázkodik
2022. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%
Ez az egész nem Ukrajnának szól. Amint a 14-es is megírta az ilyet máshogy intézte volna el, majd a saját embere került volna Zelenszkij helyére egy demokratikus választáson!
2022. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 CsiIIag Zoltán válasza:
55%

Putyin lépésének az oka, hogy a NATO megígérte Máltán, Gorbacsovnak 1991-ben, hogy amennyiben az oroszok feloszlatják a Szovjetúniót, a NATO egy inch-et sem megy az orosz irányába. Ehhez képest Putyin az utóbbi évtizedekben gyakran elmondta, hogy telepítettek rakétasilókat Lengyelországba és Romániába. Ukrajnáról azt mondta, hogy nem engedheti a NATO kezébe, mert ha a határra rakétákat telepítenek, az 400 km-re lesz Moszkvától. Arra sem lenne ideje, hogy válaszoljon a támadásra. Sokszor megmondta, hogy amint elkezdődik Ukrajna felvétele a NATO-ba, nem fog ölbe tett kézzel tovább várni.


Putyin - Ez megy a háttérben

https://www.youtube.com/watch?v=jfR5krZqIL8


A másik jelentősebb esemény, hogy az ukrán állam amerikai rakétákkal lövi az orosz kisebbségét a saját határain belül. Egész falvak néptelenedtek el, nincs biztonság. Hét éve ez megy.


Az ukrán nyelvtörvény sem tett jót a két fél viszonyának.


Oroszország három részre való felosztása régóta tervben van. Minél kisebb egy ország, annál kisebb az önérvényesítő ereje. Az oroszoké a világ legnagyobb állama. 17 millió négyzetkilométer. Még soha senki nem volt képes legyőzni.


Az amerikai hódításokról ilyen fényben sosem esik szó. Holott a közel-keleti országokban is emberek élnek.

2003-ban lerohanták Irakot. 2011-ben Líbiát. Azután Szíriát. Közben pedig kinőtt a semmiből egy Egyesült Királyság nagyságú ISIS. Amely azóta az orosz fél belépése nyomán elveszítette a jelentőségét.


Egyébként magam sem értem Putyin miért rohanta le Ukrajnát. Ott van ahol a part szakad.

Ha Ukrajna belép az EU-ba és a NATO-ba, elhelyezik a rakétasilókat a határon, legyártják a háborús ürügyet Oroszország megtámadásához, és időben ugyanott van. Tálcán kínálják a megoldást. Most bebizonyosodott, hogy az orosz vezetés veszélyes és destabilizáló tényezővé vált.


Nem értek egyet Ukrajna lerohanásával. A gyilkosság sohasem megoldás.


A NATO-t a szovjet befolyás alatt álló blokk ellen hozták létre. Régen fel kellett volna oszlatni, egy tirannussá vált.

2022. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 CsiIIag Zoltán válasza:
100%
Hozzáfűzve az előzőhöz. Nem megoldás, hogy egy ország lerohanjon egy másik független országot.
2022. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!