Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan működik a mostani...

Hogyan működik a mostani ukrán férfiak besorozása?

Figyelt kérdés

18-60 éves férfiaknak megtiltották, hogy elhagyják az országot. Ilyenkor mennek a behívó levelek? Jelentkezniük kell az illetékes parancsnokságokon? Vagy mennek a katonai teherautók minden felé és szedik össze az embereket?

Mi van, ha valaki megtagadja a bevonulást vagy át akar lépni a határon? Bebörtönzik, lelövik?

Te mit tennél ebben a helyzetben?



2022. febr. 27. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Bujkálnék, megszöknék az országból
Vállalom a börtönt/kivégzést
Harcolnék
24 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Kiküldenek egy behívóparancsot. Nem, nem mennek érted. Ha megtagadja? Kivégzik.
2022. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Csak az menne magatol harcolni aki azt hiszi a haboru valamit COD vagy CS:GO multiplayer lenne.


Ertelmes ferfi menekulne a haborutol ahogy csak tud.

2022. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

A magyarok 170 éve pontosan udják, mit jelentenek ezek a sorok:

Sehonnai bitang ember,

Ki most, ha kell, halni nem mer,

Kinek drágább rongy élete,

Mint a haza becsülete.


Erre kiderül, a gyakorikérdések válaszadóinak többsége a gyáva faaaszfejeket gazdagítja. Szájhősök vagytok bujkáló gyerekek. Mellesleg az ukránok értünk is harcolnak.

2022. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen harcolnék, akkor is ha nincs kedvem meg nem is tudok. Ez az egyetlen esély a túlélésre. A saját halálos ítéletét előre csak az írja alá aki teljesen hülye.
2022. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
Nézd meg a kettest. Ő inkább halna meg egyetlen lövés nélkül.
2022. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4%

Hát, gondolom mindenki kaphat behívót abból a korosztályból. De nem egyszerre rendelik be az egész lakosságot, hanem hullámokban küldik ki a behívókat. Ha valaki megkapja a behívóját és mégse vonul be, akkor azokon a részeken ahol viszonylag béke van talán még kivonul a rendőrség, meg elkezdik keresni. De a háborús övezetben biztosan nem foglalkoznak ilyenekkel.


Én ilyen helyzetben önként jelentkeznék szolgálatra, elvégre a hazámat, Magyarországot érte támadás. Nem tudnék úgy tükörbe nézni az életem hátralevő részében, hogy én gyáván bujkáltam vagy elmenkültem a szükség órájában.

2022. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kárpátalján a hajnali órákban kézbesítették személyesen a behívót 12 órát adva a bevonulásra.

- Éjszaka általában otthon alszanak a hadkötelesek, nehéz letagadni az átvételt.

2022. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
3: ezeket a sorokat nem tanulhatja egy kárpátaljai magyar, de ne zavarjon. Te menj nyugodtan harcolni az ukrán muzsikok oldalán.
2022. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
7: szemétládák. Nemsoká indul az "előre a magyarokkal" hadművelet. Akinek van esze azonnal diszidál/megadja magát.
2022. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Március 12-én jöjjön mindenki a Vajdahunyad várhoz, akkor van esélyünk megúszni a háborút. Kikiáltjuk az önrendelkezési jogunkat. 100.000 ember kell.
2022. márc. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!