A szankciózás, háborúzás miatt elbukik a klímavédelmi harc?
Eddig az EU, Németország úgy vélte, hogy a klímaváltozás jelenti a legnagyobb veszélyt a világra.
Most úgy tűnik megelőzte ezt Oroszország a politikában. Az Oroszország elleni harc nevében valószínűleg beáldozzák a klímaváltozás, CO2 kibocsátás elleni harcot a döntéshozók.
- A szankciók megakadályozzák Oroszország és a szövetségesei modernizálását, így ott még évtizedekig maradhat, kitolódhat a szovjet időszakból örökölt szénre, olajra, földgázra épülő gazdaság.
- Németország, Lengyelország, Csehország orosz import hiányában az energiahiány miatt nem tudja leállítani a tervek szerint a hazai szénerőműveket és kiváltani földgázzal, megújulókkal.
- Magyarország is lehet, hogy kénytelen lesz még üzemeltetni egy ideig a hazai lignitre épült, nagyon elavult, szennyező Mátrai Erőművet. Ha Paks II. elbukik a szankciók miatt, az is ellehetetleníti Magyarország klímavédelmi céljainak teljesítését. Ez évi 5 millió tonna CO2 kibocsátás csökkentést tett volna lehetővé.
- Ukrajna, Szerbia, Koszovó, Bosznia is gáz hiányában még inkább szénalapú energiatermelést fog folytatni.
-A szankciók a légiközlekedés kibocsátását is növelhetik, mivel a két tömb légitársaságai el kell, hogy kerüljék egymás légterét. Ez Kína felé kerülőutat jelent a nyugatiaknak és a Belarusz, Oroszország és a Nyugat közti forgalom is csak egy semleges országon keresztül átszállással lesz lehetséges. Így például a London-Moszkva járatból egy hosszabb London-Isztambul-Moszkva járat lesz. A hosszabb utazás nyilvánvalóan több üzemanyag elégetését is eredményezi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!