Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amcsik a palagáz miatt...

Az amcsik a palagáz miatt provokálta ki ezta háborút?

Figyelt kérdés
2022. febr. 25. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem
2022. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
nem
2022. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Akárhogy is... Az események egyik kimenetele az lesz, hogy a kutyafáját neki kénytelen lesz Nyugat-Európa palagázt venni az USA-tól
2022. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Jól van kérdező, te csak egy ruszki kém vagy, magyarul se tudsz, takarodj vissza a mocskos országodba!
2022. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Amerika próbálta elkerülni a háborút.


Ukrajna egy tágabb geopolitikai vetélkedés tárgya az Egyesült Államok, a nyugati nagyhatalmak és Oroszország között. Nem a palagázról vagy az orosz gáztranzitról szól.


Az USA már a 2000-es évek óta küzd azért, hogy leválasszák Ukrajnát Oroszországról és nyugati, NATO szövetséges legyen.

2003-2008 körül az amerikai palagáztermelés még egyébként is csak a tizede volt a mostaninak, az USA nettó importőr volt, tilos is volt exportálni olajat, gázt az USA-ból egy olajválság idejéből származó törvény miatt.

2022. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt melyik háborúról van szó? Mert, hogy több is zajlik világ szerte. Az Ukrán-Orosz háborújáról?


Önmagában a palagáz nem indokolja egy háború elindítását.


Néhány értelmezés szerint az USA folyamatosan veszít vezető szerepéből és Kína veszi át a világ vezető gazdasági hatalmaként.

Európa és Oroszország az olcsó orosz nyersanyag és a fejlett Európai technológia ötvözeteként egyes vélekedések szerint megelőzte volna az USA-t, emiatt az amerikai félnek érdekében állt az Európai-Orosz kapcsolatokat tönkre tenni, ami Angela Merkel ideje alatt elég jónak volt nevezhető.


2014-es amerikai titkosszolgálat által kivitelezett Ukrán hatalomváltás után sikerült az orosz-ukrán ellentétet felerősíteni és egy gyengének látszó amerikai vezetés (Joe Bidennel) hatására az Oroszok valószínű időszerűnek találták, hogy Ukrajnát megtámadják.


Amit érdemes figylembe venni, hogy kinek áll érdekében a háború, mert elég valószínű lehetett köze a kirobbantásához is. Hát nyilván nem az USA, Európa, Oroszország lakosságának.


Sokkal inkább ha csak azt megnézzük, hogy amerika 40 milliárd dollár értékben szállít fegyvereket az Ukrán félnek, Németország 20 milliárd eurót ad, az utóbbiból, ha jól tudom fele megy fegyverekre a másik fele "humarnitáriánus segítség".


Elég gyorsan a fegyver gyártókra terelődik a gyanú.


Tulajdonképpen milyen háború az ami nekik nagyon kedvez?


Sokáig elhúzódó: azaz a felek nem bírnak egymással vagy az egyik fél mesterségesen vissza van fogva (mint a Vietnámi háború esetén), hogy mesterségesen sokáig fenn lehessen tartani a háborút. Az sem meglepő egy ilyen helyzetben ha bizonyos pénzügyi körök mindkét fél hadiiparában érdekeltek.


Az őket kiszolgáló politikai rétegek számára ne okozzanak túl nagy veszteséget


pl nem amerikai/nato katonákat küldenek oda nyíltan, így az amerikai lakosságtól csak "pénzt" vesznek igénybe a "szent" cél elérése céljából.

Európai olaj embargós szankciókat az őszi amerikai választás utánra ütemezték, hogy a túl magas üzemanyag árak miatt se legyen komoly politikai veszteség.


Orosz oldalon meg próbálják a lakossággal elhitetni, hogy az Ukránok nácik stb, ami valóban van benne igazság, hogy vannak köztük nácik, mintahogy a németek között is, csakhogy a többség nem az.


Ráadásul az itteni szankciókkal olyan mintha az Orosz felet szándékoznának kárpótolni a nyersanyag hiány miatt elszálló árakkal, hogy ne álljon érdekében a háborút túl gyorsan befejezni, hiszen már sokkal kevesebb nyersanyagból sokkal többet keresnek lassan, mint korábban.

2022. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az USA el tudja adni a palagázát így is úgy is, nekik ez a biznisz nem egy nagy ugrás. Ha valami az USA-nak érdekében állt, az sokkal inkább Oroszország visszaszorítása. George Friedman emlegette töbször, hogy az USA külpolitikájának általános célja, hogy minden régióban fenntartson egy erőegyensúlyt, ahol nem kerül egyetlen Amerikával rivalizáló erő sem domináns pozícióba. Pl Friedman szerint azért volt az iraki háború rettentő hiba Bush-tól, mert Irak volt az Iránt ellensúlyozó regionális erő, így most már foglalkozhat Amerika Iránnal.


Az utóbbi években Oroszország nem csak egyre erősödni és fegyverkezni kezdett, de egyre jobban elkezdett összefonódni az európai országokkal is. Erre mondta Friedman, hogy Amerika legrémisztőbb rémálma, hogy az orosz nyersanyag és a német ipar túlságosan egymára épül. Ez oda vezet ugyanis, hogy a német technológiával és az európai nyersanyagbevételekből Oroszország nagyon megerősödik, mindeközben viszont Európa gazdasága teljes mértékben Oroszország kezébe kerül, mert a gáz- és olajcsapokon keresztül Oroszország diktálhatja a feltételeket és zsarolhatja is az EU-t.


Ebből a szempontból az USA-nak valamilyen szinten kedvező a jelenlegi irány, de nem a palagáz bevétele miatt, hanem azért, mert az EU leválik és elhatárolódik Oroszországról, Oroszország pedig komoly presztízsveszteséget szenved. Ezáltal az európai erőegyensúly talán nekik is kedvezőbb irányt vesz - szerintem amúgy hosszú távon Európának is szerencsésebb ez az irány, de ez az én véleményem.


Még valami: ezt a háborút szerintem nem az USA robbantotta ki. Szerintem ők annyit akartak elérni, hogy az oroszok meggyengüljenek, elszigetelődjenek, és ez EU leváljon Oroszországról. Ebbe az irányba nyilvánvalóan folyamatosan tettek lépéseket, de maga a háború szerintem Putyin rossz mérlegeléséből fakadó lépés volt, ami senkinek sem jó, de mind közül talán még Pekingnek hozza a legtöbb nyereséget. Kötve hiszem, hogy az USA ezt célozta volna.

2022. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14:50: egy degenerált, fasisztoid kommunista gyilkos KGB-shez Európa egészen biztosan nem közeledett volna hosszú távon. Putler most sikeresen kicsinálja az országát. Ha majd végre vége lesz az ocsmány rezsimjének, akkor megint lehet Oroszországhoz közeledni, mert Oroszország, akármit is állítsanak az országot túszul ejtő maffiózók, a nyugati civilizáció része.
2022. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"egy degenerált, fasisztoid kommunista gyilkos KGB-shez Európa egészen biztosan nem közeledett volna hosszú távon"


Az a helyzet, hogy ha nem is az ex-KGB-s úriemberhez, de az orosz nyersanyaghoz mindenképpen.


"Oroszország, akármit is állítsanak az országot túszul ejtő maffiózók, a nyugati civilizáció része"


Attól függ, hogy nézzük, de alapvetően szerintem is az. Más kérdés, hogy azért Putyin nem feltétlenül lóg ki olyan rendkívüli módon az orosz politikai mentalitásból, ettől függetlenül én sem vagyok oroszellenes, vagy ilyesmi.

2022. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!