Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Zelenszkij mennyivel veszélyes...

Zelenszkij mennyivel veszélyesebb, mint Putyin?

Figyelt kérdés

A média nyilván az ukrán civilek mellett áll ki, de ettől eltekintve, szimplán a politikai oldalát elemezve, melyik kettőjük, Putyin és Zelenszkij közül a gonoszabb? Kétségtelen, hogy Putyin az agresszor, de nem lett volna kisebb rossz teljesíteni Putyin kívánságát? Értem, hogy játszani kell a nagyfiúkat, hogy megmutassuk, mennyire küzdünk a hazánkért és mennyire nem adjuk fel, de ez nem pont a lealacsonyodás jele? Egy vita során is az értelmesebb enged. Ha meg tudtak volna egyezni, és Zelenszkij a kisebb rosszat választva, megadja Putyinnak azt, amit kér, akkor nem halnak meg emberek százai, és a civilek, a hétköznapi emberek kimaradnak ebből az egészből. Ez lett volna a valódi diplomáciai lépés, nem az, hogy a saját népét a metró aluljárókba küldte, meg minden férfit harcba kényszerített. Értető, hogy nem jó érzés megadni magunkat, de van hogy okosabb engedni, különben ez van, ami van.

Most bezzeg panaszkodik, hogy a nyugat nem segít neki (biztosan arra számított, hogy majd a NATO megvédi), de mégis mit várt? Egyrészt, ha beszáll a NATO, akkor kitör a harmadik világháború, másrészt Putyin kristálytisztán megfenyegette a NATO-t atombombával.

Nekem mindentől függetlenül úgy tűnik, hogy Zelenszkij egy olyan vezető, akinek semmit sem számít a saját népe, meg akarja mutatni, hogy mekkora nagymenő, de Putyinhoz képest egy eltaposható lepkefing.


2022. febr. 25. 16:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom te Károlyit is isteníted.
2022. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
Zelenszkijt még az ukránok sem érdemlik meg. A legrosszabb ami történhetett velük. Az nem tudni, hogy magától ilyen, vagy utasítják.
2022. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
1: végig olvastad egyáltalán, hogy mit írtam? Vagy ezen a fórumon már az átlagválaszolók IQ-ja nem haladja meg a 90-et?
2022. febr. 25. 16:31
 4/29 anonim ***** válasza:
32%

Olcsó nyugatbarát báb, kilóra megvette az usa, eu.

szegény ukrán nép a korrupt politikusok miatt tart itt, ahol most.

2022. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%

Putin autoriter, Zelensky demokratikusan megválasztott elnök. Ki zárta be és szenvedteti Navalnyt?


A jelenlegi a legjobb és legszimpatikusabb Ukrán elnök. Utána Porosenko.


Yanu egy báb volt, el is szökött a spanjához, bár nekem nem lenne lelkiismeretem. De ő tudja

2022. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%

Jelenleg a te kérdésed nem haladja meg az IQ 90-et, már bocsánat.

Attól, hogy valaki erősebb NEM SZABAD megadni neki azt, amit követel.

Nagyon csodás világban élnénk, ha elfogadnánk azt, hogy erővel bármit el lehet venni a másiktól.

2022. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
5: szerintem te sem olvastad végig, amit írtam. Nem kérdés, hogy Putyin az agresszor, az a kérdés, hogy Zelenszkij miért hagyta, hogy kitörjön a háború, miért hagyta megtámadni a saját népét, akiknek most a fővárosban a metróban kell bujkálniuk, mert reggeltől bombázzák?
2022. febr. 25. 16:36
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

“ Zelenszkij miért hagyta, hogy kitörjön a háború, miért hagyta megtámadni a saját népét, akiknek most a fővárosban a metróban kell bujkálniuk, mert reggeltől bombázzák?”



Mert nem bábja Putyinnak a népe meg nyugat szövetséges akar lenni, nem az autoriter rendszerekké. Zelensky nem akar rezsim lenni, Putin meg hatalmat akar hogy szomszédai neki térdelgessenek.

2022. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
38%
#3 szerintem csak nem tudod kicsoda Károlyi és mit csinált, ezért nem érted a hasonlatot. Nem szégyen, de a hiányos töri tudásod miatt ne másokkal kötekedj.
2022. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

6: ha nincs kapacitásod továbbgondolni, és csak indulatból meg a média hatására reagálsz a történtekre, akkor ne az én IQ-mat minősítsd.

Igen, valószínűleg az egyik legkellemetlenebb és egyben legkiábrándítóbb dolog megadni magát egy államfőnek, de ha jobban számítana neki a saját népe, mint a politikai presztízs, akkor meghátrált volna. Ugyanis az a kisebb rossz, vagy te úgy gondolod, hogy jobb, hogy gyerekek milliói vannak veszélyben, arról nem beszélve, hogy háborús traumát kell átélniük, és hogy a saját népe átmenekül nyugatra (ha van egy kis eszük, akkor vissza sem mennek Ukrajnába többé)? A háború, a bombák, csernobil elfoglalása, a dolgozók túszul ejtése, Kijev körbekerítése, az óvodákra való lövöldözés, ahová gyerekeket bújtattak el jobb, mint teljesíteni egykét kellemetlenebb kérést Putyintól, pláne, ha a történtek után úgyis megkapja, amit akart? Ha Putyintól kevés volt a szép szó, akkor bevetette a katonai erőket.

Az a szerencsétlen pedig még azt hitte, hogy a háborúval nyertesként fog kijönni a helyzetből, meg hogy a NATO majd besegít. Jobban nem is tudta volna elb*szni, nemcsak hogy megbukott, de még a saját népét is elüldözte, és veszélybe sodorta.

2022. febr. 25. 16:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!