Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Úgy vagytok vele ti is, hogy...

Úgy vagytok vele ti is, hogy hogyha valamilyen germán országba utaztok, akkor azt látjátok, hogy olyan, mint Magyarország csak jobb, ha viszont latinba, akkor "Úristen mi ez a káosz?"

Figyelt kérdés

Jártam Ausztriában, Németországban, Hollandiában, sőt még Izlandra is eljutottam, és mindegyikben olyan érzésem volt, hogy olyan mintha itthon lennék Magyarországon, csak valahogy minden szuperebb, rendezettebb, de mindegyik nagyon otthonos.


Ellenben Olaszországban, Spanyolországban járva csak fogtam a fejem az állandó zajtól, káosztól, inkább hasonlítottak arra, mint amilyennek elképzelem Mexikót vagy Kubát, ezek valahogy idegen, veszélyes helyeknek érződnek, ahol nincs stabilitás, nem otthonosak.



2022. febr. 22. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Van benne valami. Bár Észak-Olaszország kulturáltabb. A holland és német nagyvárosok meg hanyatlóban vannak a migránsok miatt.
2022. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én pár évet éltem Olaszországban. Nekem bejött a "káosz" :)
2022. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
Hát nekem meg germán ridegség nem "otthonos".
2022. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Introvertált embernek nyilván a germánok jönnek be jobban, extrovertáltabbnak meg a latinok.


Én elég introvertált vagyok és nekem időnként a magyarok duhajkodása is túl "olaszos", viszont imádom a volt kelet-németeket (NDK), olyan mintha egy országnyi ember lenne az én személyiségemmel :)

2022. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Hasonlóan érzem én is. Jelenleg Hollandiában élek, de ősszel eltöltöttem egy hónapot Olaszországban. Nagyon élveztem az ottlétet, de el nem tudnám képzelni, hogy ott éljek. Gyalogosként folyamatosan az életem féltettem amikor át kellett mennem az úton és valahogy káosznak tűnt minden, pedig a holland biciklis forgalom se kutya csúcsidőben. Nagyon hangosak is számomra az olaszok. Nekem eddig a legszimpatikusabb hely az Hollandia és Svájc volt. (Skandináviában még nem jártam, de úgy gondolom, hogy az is tetszene.)
2022. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
Németország meg Ausztria két eléggé söpredék hely.
2022. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MDaniel98 ***** válasza:
Az ott élő embereknek csak más a mentalitásuk, latinosabb, ha úgy tetszik.
2022. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!