Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a boomer...

Mi a véleményetek a boomer jelenségről?

Figyelt kérdés

Ugye az amerikai woke/progresszív "bal"oldal fialatabb tagjai kezdték el intenzívebben ezt a boomerezést 1-2 éve és azóta nagyon beszivárgott a köztudatba is. Nyilván sok esetben jogosan lehet leboomerezni valakit, de már gyakorlatilag mindenkire használják, aki nem hajlandó követni a fogyasztói társadalom összes, folyamatosan változó trendjét, divatját.

Nem arról van szó véletlenül, hogy a progesszív baloldal ismét a globális kapitalizmus mellett tesz hitet azzal, hogy a boomer kifejezést így elterjesztik a fiatalabb generációk között? Azért gondolom, mert nyilván ez sok, amúgy értelmes fiatalban azt az érzést kelti, hogy ha saját "életfelfogást" alakít ki magának, ami esetleg kritikus a folyamatosan változó, kiszámíthatatlan világgal, akkor az ciki lesz mások szemében, és ehelyett kritika nélkül haladni kell a korral. A kevésbé értelmes réteg meg úgy látom csak annyit gondol erről, hogy "hát igen, az öregek el**szták, azért ilyen rossz a világ, majd ha mi csináljuk, akkor jó lesz, meg ezek a nyuggerek amúgy sem értik, hogy milyen jó dolog, hogy évente lehet venni új iPhone-t", azzal mit sem törődve, hogy mondjuk jó eséllyel egy mai fiatal valamikor 40 éves kora utánra talán össze tud spórolni magának egy lakásra ilyen árak meg fizetések mellett.

A progresszív baloldal gazdag politikai elitje és tech vezetői meg nyilván röhögnek magukban, hogy megint senki nem arról beszél, hogy mennyire igazságtalan rendszerben élünk, hanem mindenki azt hiszi, hogy csak a másként gondolkodó boomereket kell leváltani, a rendszer maradhat ahogy van.


2022. febr. 6. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
kicsit túl gondolod, a boomer szó már régóta jelen van.
2022. febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Boomerek mar voltak fiatalok, ellenben a fiatalok nem biztos, hogy lesznek boomerek :)
2022. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
A boomerezést én szélsőjobbos helyeken látom főleg.
2022. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Túltolod ezt a boomer kérdést. Jobboldali vagy, nem tetszik a boomerezés, és megpróbálod a boomerezőket össze fogni a politikai ellenségképeiddel.


Inkább ne tedd, nyugodtan lenne az életed. 🙂

2022. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, van benne igazság. Én Y-generációs vagyok, de idegesít a boomerezés, tipikusan ilyen konzumzombik szava járása, akik annyira túlérzékenyek, hogy ahelyett, hogy változtatnának az életvitelükön, inkább boomereznek egyet, hogy ne kelljen gondolkodni se a lehetőségen. Egyébként a boomer generációban sok értelmes ember van, nagy művészek, amit a mostani generációkról nem mondhatok el, szóval én tudom tisztelni őket.
2022. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4: Inkább enyhén baloldalinak tartom magam, bár közbe konzervatívnak is... de ezzel az új progresszív baloldallal tényleg nem tudok azonosulni:) Lehet túlgondoltam a dolgot.

Viszont az #5-ös válaszában sok igazságot látok, tényleg sokszor azok boomereznek, akik a felelősséget akarják hárítani. Egyébként 30 év alatti vagyok, ezért is zavar, hogy már egymást boomerezi a generációm az alapján, hogy ki követi eszetlenebbül az új trendeket, és azt gondolom ezzel a maradék kritikus gondolkodást is kiölik magukból.

2022. febr. 7. 00:32
 7/13 MDaniel98 ***** válasza:
Először vicces volt, most már szánalmas.
2022. febr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tényleg ilyen agyatlan konzumidióta fiatalok használják, akik nagyon el lettek kényeztetve, aztán nem bírnak elviselni más véleményeket.
2022. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A legviccesebb, hogy a 35 éves is leboomerezi a 30 évest, ha olyat mond, ami szerinte "boomer" dolog. Nagyon sok az ostoba, főleg a fiatalabb, agyhalott generációban. Mondom ezt úgy, hogy én is fiatal vagyok.
2022. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

" Nagyon sok az ostoba, főleg a fiatalabb, agyhalott generációban. Mondom ezt úgy, hogy én is fiatal vagyok."


Yikes, nem vagy fiatal, because tipikusan a boomerek gondolkodnak így :>

2022. febr. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!