Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok Indonéziáról?...

Mit gondoltok Indonéziáról? Kimennétek oda élni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy nagyon barátságosak a helyiek, könnyű megtanulni az indonéz nyelvet, és sokkal jobbak a körülmények, mint pl. Indiában, Thaiföldön, Vietnámban.

2022. febr. 5. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Csak távmunka miatt mennék ki. Nagyon olcsó ország, magyar fizetésből rendes 4* szállodai szobát tudsz bérelni, és bőven tellne mindenre. Meg nagyon szép a természet.
2022. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Sok Indonéz barátom van, és az indonéz nyelvet magyarként tényleg könnyedén meg tudod tanulni, hasonló a hangképzésük, nem lesz vaskos akcentusod.

Délkelet-Ázsiában viszont élne a f***om velősen és tömören. A helyiek elképesztően primitívek és erőszakosan tudnak lenni. Rosszabbak mint 1-2 borsodi falu.

Szerintem Vietnám a legnormálisabb ország a felsoroltak közül, de ők kulturálisan sokkal inkább Kelet-Ázsia, gonosz és politikailag inkorrekt ilyet mondani, de kb délkínainak számítnak, ezért normális, kulturált emberek, és gyönyörű ország.

2022. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

"Nagyon olcsó ország, magyar fizetésből rendes 4* szállodai szobát tudsz bérelni, és bőven tellne mindenre."


Persze, valami istenhátamögötti szigeten, ahova jó esetben kéthetente jár egy hajó.


Jakartában megnézem hogy csinálod meg ugyanezt.

2022. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Csakis akkor, ha Alaszkában vagy Máltán nem találnék melót... :)
2022. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
2-es vagyok, annyit még hozzátennék, hogy a sok kamuhippi expat aki Indonéziából távmunkázik, teljesen elszigetelt blokkokban él, semmi köze a valódi országhoz azoknak a tényleg paradicsomi nyaralóövezeteknek.
2022. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Javasolt oltások Indonéziába utazóknak:


Hastífusz

Hepatitis A (magas a fertőzésveszély)

Hepatitis B (magas a fertőzésveszély)

Kolera

Járványos gyermekbénulás

Veszettség

Malária ellen gyógyszer van (nagy a fertőzés kockázata).


Kötelező oltás, ha fertőzött országból érkezik/országon át utazik valaki:


Sárgaláz

2022. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

6: na pont erre akartam volna én is utalni....

Jóformán levegőt se tud venni az ember aggódás nélkül... Hacsak nem valami elszigetelt, luxuslakóparkban éli az életét...

2022. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Kicsit olyan kérdés, mint hogy laknál-e Európában. Indonézia hatalmas, elképesztően diverz, van nagyjából 700 helyi nyelv, nem mindenki beszéli az angolt vagy a bahasat. Bali, Dzsogdzsakarta meg egy keleti kis sziget között simán nagyobb különbséget vannak, mint Ibiza, Budapest meg Moldova között, így a kérdés ebben a formában szerintem nem megválaszolható. Én személy szerint csípem az indonézeket, viszont például a filippínók ezerszer közelebb állnak egy európai emberhez gondolkodás- és életmódban, Vietnám rendezettebb, Thaiföldön vagy Malajziában meg nagyjából az éghajlatot leszámítva nem sokkal különbözőbben lehet létezni, mint egy multikulti európai helyen. Azt például nem tudom, hogy hol hallottad, hogy jobbak a körülmények, mint Thaiföldön, ég és föld a két ország gazdasági teljesítménye között a különbség és nem Indonézia javára.
2022. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha bekerülhetnék egy orangutánokkal foglalkozó programba, akkor szívesen mennék.. kedvenc emberszabású majom fajtám...
2022. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a terv hogy néhány éven belül Indonéziában fogunk élni a családdal. (A feleségem indonéz)
2022. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!