A német kormány már teljesen lefeküdt a szélerőműlobbinak?
A hírek szerint a törvénymódosítások után már bárhova lehet majd szélerőműveket telepíteni, nem lesz védőtávolság a lakott részektől, madárvonulási útvonalaktól, költőhelyektől. Úgy tűnik már bármit megtehetnek.
Németország sajnos a világháborúk veszteseként most már állandó alkalmazkodásra kényszerül a világban éppen uralkodó folyamatokhoz.
Ez szinte mindenben igaz,mivel az egykoron nagyon erős német ipart is függő helyzetbe szeretnék hozni,hogy soha többet a "független nagy ipari álom"még csírájában sem létezhessen,nehogy megint valamit kitaláljanak már a világnak.
Ettől rettegnek a nagyhatalmak,és ezért az országot állandó valamitől függő helyzete tartják.Most éppen a szélerőmű van soron,miután az összes atomerőművüket ezen lobby elérte,hogy azokat leállítsák.Agybetegség.
Na azóta vannak a németek állandó áramhiányban,és az energiaárak is azóta fékezhetetlenül emelkednek az egész országban.Nem lehet csak szélerőmővekkel egy ekkora ipari potenciállal rendelkező országot csak a "szélre bízni." Ez egy nonszensz.
Németországnak már ideje lenne azért ennyi a háború után eltelt évvel valamire azért nemet is tudni mondani,mert ez már a bőrükre fog menni,akkora lehet az életszínvonaluk visszaesése is.
Kérdés,lehet-e még valaha egy "tökös" német kancellár aki ezt meglépheti.
Van az a mondás, hogy "kapkod, mint Bernát a ménkűhöz".
Ezt művelik most a német energiaszektorban.
A cikkben is utalás van rá, a CO2 kibocsátás lecsökkentése a cél, ami nagyon szép, és jó, csak előbb hoztak meg bizonyos határozatokat, és utána kezdtek el számolni....
A német gazdaság az EU legerősebb gazdasága, csakhogy energiára nekik is szükség van, mégpedig sok energiára..
Megszüntetni a széntüzelésű erőműveket, belsőégésű motorral szerelt autók helyett kizárólag elektromos autókat forgalomba helyezni szép gondolat, csak miután kiszámolták az energia igényeket, kiderült, hogy nincs elég.
A franciáktól vásárolnak (atomerőművekben előállított) villamos energiát, de az kevés, csak a több tízmilliósra duzzadó elektromos autók feltöltése hatalmas mennyiségű villamos energiát igényel, ami nincs a német erőművek nélkül (amelyek bezárását tervezik), s ötletelnek mindenfelé felállítható szélerőművekről, napelemekről.
El is olvastad a cikket?
Most Németország területének 0,8%-ára lehetett szélerőművet telepíteni (még ez sincs kihasználva, csupán 0,55%). Javaslat felemelné 2%-ra. Húha, mekkora hatalmas ugrás, most aztán minden sarkon lesz...
Németország nagyon vissza fog esni a gazdaságát illetően,ha ezen nem változtatnak.
A német "precizítás" mítosza amúgyis már csak emlék.
"Javaslat felemelné 2%-ra. Húha, mekkora hatalmas ugrás, most aztán minden sarkon lesz..."
Magyarország 2%-a az majd 2000 négyzetkilométer, ha átlósan vonalba telepítenénk ennyit akkor Rédicstől- Csengerig lenne egy 4km széles szélerőműsáv, ha pedig egy kupacba az alföldre akkor négyszer akkora területű lenne mint Budapest :D
Itt mindenki 0 pontos,akkor minek kell kérdezni,ha más véleménye
nem érdekeli,Ő úgyis mindent előre már tud.
Nem kell kérdezni semmit.
Ki mit akar domborítani kifelé. A nagymama azt mondja a nyolcadik palacsintát nyeldeklő unokáját látva, hogy repes a szíve, mert jól eszik a kölyök. Az etióp szociális munkás meg azt, hogy ez a gyerek egy kisebb falu gyilkosa, mert két heti életbenmaradásuk lehetőségét falja fel.
A németek is mennek a szakadék felé, mint ahogy baráti társaságban mertünk viccelődni a kapitalizmusról 1970-ben.
Miközben lehet, hogy ez egy út. Nem barátságos környéken át, azt én elismerem. Mi itt még mindig abban a langyos posványban hentergünk, hogy felébredünk reggel, és a meleg fürdőszobában kakálunk. De az energiával kapcsolatos problémák miatt nem valószínű, hogy így lesz hosszú távon (mellesleg hatvan éve hetente egyszer volt meleg a fürdőszoba, mikor a fürdés napja volt, és begyújtottak a fürdőhengerbe, a többi nap a tiszta ember egy lavórnyi langyos vizet alkalmazott, a koszosabbja meg azt se).
Az, hogy a szélerőmű ronda, meg zúg, meg satöbbi, ez is olyan luxus, amit lehet, hogy a jövőben majd nem akarunk szóvá tenni, ha villanyt akarunk használni. Ilyen luxusra sem volt mód régen se, hogy például Komlót említsem, a szénbánya hátára települt az erőmű is, meg a város is, így telt el egy fél évszázad, hogy a városlakónak kormos lett a tenyere, ha hozzányúlt az utcán valamihez.
A módszerek a fogyasztás szabályozására a kettedik véhá óta rendelkezésre állnak. Majd az lesz, hogy éjszaka vagy szélcsendben (pláne éjszakai szélcsendben) a nélkülözhetetlen fogyasztók kapnak csak energiát. Már vagy hat éve olvastam, hogy az ipari fejlesztés is ezek figyelembevételével történik.
Az eddigi fejlesztésekbe a német nyugdíjas nem halt éhen. Még ennyi idő alatt és ennyi befektetéssel megoldják a pár órás tárolás kérdését, és az Élet e szempontból lehetővé válik. Más országokban meg majd elkezdik kivágni a fákat.
De én persze nem bánom, ha ehelyett az energiakánaán jön el.
Jelenleg ja eléggé para ott a helyzet. Egyébként a németek a fúziós erőművek elterjedésében bíznak hosszútávon. Franciaországban építik az első erőmű méretű fúziós reaktort. Igaz ez a jövőben lesz még csak megoldás nem most azonnal de hosszútávon ebben bíznak.
Akit érdekel a téma Magyarósi Csabának van róla egy 33 perces videója ahol a helyszínen van.
https://www.youtube.com/watch?v=aug3gQdcLWY&t=1786s&ab_chann..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!