Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az sértő a feketéknek ha...

Az sértő a feketéknek ha valaki farsangon fekete rabszolgának öltözik?

Figyelt kérdés

Tehát ha befestik a bőrét barnára leginkabb az arcát?


Van erre valami szakkifejezés?


Nem találom a cikket de mintha régen olvastam volna hogy egy színházi előadáson fehérekkel játszatták el a fekete szerepeket és abból balhé volt. De ez hogy van pontosan?

Esetleg valaki be tudja linkelni azt a cikket nekem?


2022. jan. 23. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Blackface erre a szakkifejezés ha jól tudom és újabban nagyon sértő lett.


(pedig 2008-ban a Trópusi vihar című filmet simán leforgatták és nagyon meg se sértődött rajta senki, mert tudták hogy vicc, most meg már emiatt simán meglincselnének)

2022. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Porgy és Bess-re gondolhatsz szerintem ha magyar botrányról van szó. Bár ott szerintem az énekeseket nem akarták kifesteni, csak szimplán a történet írója akarta, hogy csak feketék játszhassak.


[link]

2022. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Örülnek neki.
2022. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Nem. Örülnek neki."


Nem te vagy az a lengyel származású homoszexuális aki minden kérdésnél trollkodik a meleg kérdéseknél meg megszólalnak a nagybőgők és itatja az egereket mert nem házasodhat? Az öregeknek igaza volt, mehettél volna hegesztőnek humánökológia helyett :D

2022. jan. 23. 12:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában nem szeretik, mert ott sok fekete él.


Nálunk nem volt fekete rabszolgaság, ezért itt irreleváns.

2022. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikaiak pl. nálunk meglepődnek a Negro cukorkán, mert náluk a negro egy sértő kifejezés a négerekre.


Van, aki azt gondolja, hogy a kéményseprő a csomagoláson egy néger, azért Negro a neve.


[link]

2022. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tisztelt Miszter Miniszter ***** válasza:
83%
Manapság már minden sértő.
2022. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
34%
Külföldön de elsősorban az USA-ban a szélsőbaloldali demokrata szavazók szerint sértő, mert mindig ki kell találniuk valamit amin megsértődhetnek, de szerintem az átlagos amerikainak a kisebb gondja is nagyobb annál, hogy ilyen hülyeségeken megsértődjön. A farsang végülis arról szólna, hogy beöltözzünk valaminek, amik nem vagyunk.
2022. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!