Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehetne békés úton...

Hogy lehetne békés úton rendezni az Orosz Ukrán konfliktust?

Figyelt kérdés

2022. jan. 21. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Rövidtávon szerintem csak úgy, hogy ha Ukrajna hivatalosan is semleges ország lesz, mint például Svájc, Finnország, vagy Ausztria volt a hidegháború során. Ez azonban a valóságban csak annyit jelentene, hogy szépen-lassan orosz bábállammá válna az ország, ahogy Fehéroroszország is azzá vált.
2022. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Legfeljebb akkor, ha a NATO garanciát vállalna, hogy nem veszi fel Ukrajnát a tagjai közé, de úgy gondolom, hogy ezt nyíltan soha nem fogják kimondani.
2022. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy, ha Oroszország valamilyen garanciát kapna arra, hogy Ukrajna nem integrálódik a nyugati szövetségi rendszerekbe.
2022. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Az oroszoknak a haditengerészeti támaszpont kell. Ha ukrajna beletörődne hogy ezt nem adják fel az oroszok akkor lehetne tárgyalni. De az ostoba ukránok harcolni akarnak. Idióta népség.
2022. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bbenjoe ***** válasza:
100%
Ukrajna ütköző állam, csak túl nagy. Én a nem ukrán többségű területeit elcsatolnám...
2022. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A katonai konfliktus a Donyec-medence miatt van elsősorban.

Ezt úgy lehetne rendezni, ha a terület széleskörű autonómiát kapna, cserébe a szakadárok letennék a fegyvert és elismernék Ukrajna fennhatóságát - Moszkva is ezt akarja. Erre jelenleg nincs esély, Kijev nem adna ilyen engedményeket az oroszoknak, ez elfogadhatatlan az ukrán nacionalistáknak.


Az Azovi-tenger, Krím-félsziget kérdése miatt is van konfliktus, határvita. Ezt úgy lehetne rendezni, hogy Ukrajna elfogadja a helyzetet vagy pedig Oroszország lemondana a területről és átadná Ukrajnának. Egyikre sem látok esélyt. Kompromisszumos megoldás lehetne valamilyen megosztott szuverenitást vagy ha a Krími Köztársaság független országgá válna, nem lenne senkié, mint például úgy tűnik, hogy Koszovó sem lehet sem Szerbiáé, sem Albániáé, hiába szeretnék mindketten visszakapni. Erre is minimális az esély, de talán majd egyszer a távoli jövőben, ha békét akarnának kötni, még ezt lehetne legkönnyebben elfogadtatni mindhárom féllel.


Konfliktusforrás még a befolyási övezetek kérdése. Az USA azt szeretné, hogy Ukrajna NATO-EU tag legyen, Oroszország viszont szeretné (szerette volna), ha Ukrajna az Eurázsiai Unióhoz csatlakozik. A ukrán társadalom megosztott, de a többség már egyértelműen nyugati irányultságú. Elképzelhetetlen, irreális, hogy Oroszországgal lépjenek szövetségre. Itt is kompromisszumos megoldás lehetne a semlegesség, mint például Ausztria, Finnország helyzete az előző hidegháborúban.

Ukrajna posztszovjet szomszédja Moldova is a függetlenség, semlegesség politikáját választotta, mindenkivel szeretne jóban lenni.

2022. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen felsorolásom alapján mérleget vonva nem lesz rendezés a következő évtizedekben. Ez hosszú távú konfliktus lesz.
2022. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!