Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek milyen lenne a...

Szerintetek milyen lenne a világ zsidók nélkül?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok... köszi a válaszokat!
2010. szept. 8. 19:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

„Megszűnne létezni a központi tőke, összeomlanának a bankok és mire 1-1 ország át tudna állni az önellátásra sok millió ember meghalna. Az önellátás a bankok közti pénzforgalom hiánya miatt lenne szükséges.”


Ez a hozzászólás azt sugallja, hogy a zsidók tartanak el minket, nélkülük romlásnak vagyunk ítélve.


Kíváncsi vagyok, mi az a képesség, amivel ők rendelkeznek, mi pedig nem, ami hiánya miatt mi nem tudnánk kezelni a problémákat?

Mi az a feladat, amit fehér ember képtelen ellátni, zsidó igen?

2010. okt. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Az, hogy Ábrahám magvában van megáldva a Föld minden nemzetsége. Ez alól a magyar se kivétel. Ha nem lennének a zsidók, tehát Ábrahám magva, akkor a Föld nemzetségei szó szerint nem jutnának áldáshoz. Nem kell ezen a fejünket törni, sosem fogjuk megérteni miért megy jobban a zsidóknak, mint bárki másnak. Viszont jobban megy, tény, ezért is irigyek rájuk sokan, ami kézenfogva jár a gyűlölettel. Azért megy jobban, mert ez egy törvényszerűség Ábrahámtól kezdve, hogy Isten őrajtuk keresztül osztja szét a világon az áldásokat.

Személy szerint a józan, realista gondolkodás hive vagyok: ha ez olyan törvényszerűség, ami úgysem fog megváltozni, akkor minek szúrná a szemem a zsidók, vagy Izrael, különösen, ha rajtuk keresztül én is, mi is áldáshoz juthatunk?! Inkább áldom őket, mert aki áldja őket az áldott, aki átkozza az átkozott. Józan ember nem vágja maga alatt a fát.


SeiSMyC

2010. okt. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Válaszomat megpróbálom dalban elmondani:


http://www.youtube.com/watch?v=KvaOrRHcdvQ


(immáron harmadszor, remélem nem törlik le fél óra alatt)

2010. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Videóválaszom negyedszer is:


[link]


Ha a fentit letörölték, akkor ezzel talán nehezebb dolguk lesz.


Amúgy akinek tetszett, az töltse le a videót és tegye fel saját neve alatt! Nehezítsük meg egy kicsit a cenzorok dolgát! Ha nem tudjátok letölteni szívesen segítek...

Kérdezzetek bátran akár itt is...


Kitartás!

2010. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

"Schindler Listája. Épp most néztem meg, de ezt nem tehettem volna meg egy zsidók nélküli világban."


Nekem is ez a mesefilm hiányozna legjobban :)

2010. okt. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
SeiSMyC! Akkor áldjad őket! Remélem Ábrahám magját minden este nyeled.
2010. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

S mi tortenne akkor, amikor nem tennek kulonbseget pl. az emberek kozott, es nem lennenek nacik, zsidok, ciganyok stb.

En inkabb ezen gondolkozom neha!

2010. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

ez nagyon is szép lenne! viszont esélytelen mert a zsi** felsőbbrendűnek érzik magukat.

az pedig hogy összeomlanának a bankok meg ilyenek....

már bebiznyitotta németország, hogy ellehet szakadni a wallstreet től, és nagyon is müködött önmagában europa közepén.

mostanában irán pedzegeti ezt a dolgot, és ahog ylátjuk máris izrael bombázni akarja őket "terrorveszély" miatt. hiába. ártatlanok ezek mind.

2010. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

ki tesz különbséget magyar és "nem magyar" zsidó és nem zsidó között? Ki a rasszista?


Picit gondolkodjunk!


Hány olyan nyelv van a világon, amiben egyetlen szó van mindazokra, akik nem ők maguk? Hány olyan nyelv van, ahol ez a szó erősen pejoratív? A magyarban hogy lehet egy szóval meghatározni azokat, akik nem magyarok? Lehetséges egy szóval? Szerintem nem. Nézzük a vallást. Hogy lehet egy szóval meghatározni azokat, akik nem keresztények? Én nem tudok róla, hogy létezne erre külön szavunk. Érdekes, hogy csodálatos héber nyelvben a nemzsidóra van külön szavuk, ami a pejoratív gój szó. Mit tanít a Talmud a gójokról?


A gójok legjobbikát öld meg!" (Tov sebagojim harog. Aboda Zara 26b. Tosephot. Ven. Soph. 13c.) Raschi

(Ad Exod. 14. Am. 7. kiad. a kel. kiadásban: "Az eretnekek már minden hímezés nélkül nevén nevezi a gyereket: "A keresztények legjobbikát meg kell fojtani."


"Aki egy darabot tagad a zsidó hitből, az eretnek és epikureus és az ember (ember alatt értsd: zsidó, hiszen a gój nem ember - ez szintén benne van a Talmudban) köteles őt gyűlölni, megvetni, kiirtani." (Abarbanel ros. 9a.; Majm. ad Sanhedrin 21b.)

2010. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A gój egyáltalán nem a talmudból ered, illetve nem ott használták először. A gój szó a Bibliában is feltűnik, amire a kereszténység is épül alapvetően. A Biblia a népet "ám"-nak, a nem népet "gój"-nak nevezi, és a kettőt egyáltalán nem sorolja ugyanarra a szintre, egyértelmű, hogy az ám, azaz a nép magasabbrendű.

A talmud egyébként sem számonkérhető minden zsidótól, mivel sokan el sem fogadják a benne foglaltakat. A zsidóság, mint ám, azaz nép alapja sokkal inkább a Biblia pont úgy, mint ahogy alapvetően a kereszténységé is az.


SeiSMyC

2010. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!