Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az évszázad végére Nigéria...

Az évszázad végére Nigéria népesebb ország lehet, mint Kína?

Figyelt kérdés
Nekem ez valahogy olyan hihetetlennek tűnik, de amerikai kutatók előrejelzései alapján a ma 1.4 milliárdos Kína lakossága körülbelül felére csökken majd, 732 millióra. Ezzel szemben meg a ma 210 millió körüli népességgel rendelkező Nigéria 791 millióra nőhet. Lehetséges ez az irgalmatlan mértékű népességnövekedés vagy azért ez túlzás? Én arra gondolok, hogy előbb-utóbb Afrikában is beindul az urbanizáció és a fogyasztói javak növekedésével azért visszaszorul a gyerekszám. El nem tudom képzelni, hogy ez ennyi ideig fenntartható legyen és akkora lakosságot képes legyen eltartani az az ország.

2021. dec. 19. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
A népességrobbanást Afrikában úgy lehetne a legjobban megállítani, ha bevezetnék a nyugdíjrendszert. Ezekben az országokban nincs ilyen. Ha valaki nem vállal 3-4 gyereket, akkor öreg korában szó szerint éhenhal, mert senki sem fogja támogatni, és ahogy írtam, nyugdíj meg nincs. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy Kína lakossága ilyen brutális mértékben fog csökkenni, ezért vezették be a kétgyerekes politikát.
2021. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kínában hiába vezették vissza a kétgyerekes politikát, egyelőre úgy tűnik, hogy nem tudja megfordítani a trendet. Egyrészt a párok nem is nagyon szeretnének több gyereket, másrészt a költségek is elég magasak már egy nagyvárosi élet finaszírozásához, ráadásul a nyugati mintákhoz hasonlóan ott is növekszik a szinglik és gyermektelenek száma, de ez még változhat. Engem is meglepett, ez lehet pesszimista becslés, vannak olyanok is, amelyek milliárd körüli számot mondanak 2100-ra.

Afrikában viszont nagyon durva ami megy, ez az egész világ számára kongathatná a vészharangot. Valamit mindenképp muszáj lesz tenni.

2021. dec. 19. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Matematikailag ez lehetséges igen. Viszont Nigéria tök fejletlen, valószínűleg akkora terület mellett az brutál nagy népsűrűséget jelentene, aminek egyenes következménye lenne a tömeges éhezés és járványok, háborúk. Ezek miatt rengetegen meg fognak halni ott.
2021. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehetséges. Banglades csak egy Görögország méretű ország és már most 170 millió lakosa van. De ott már nagyon lecsökkent a termékenységi ráta, 2050-re tetőzhet a népesség.


Nigéria esetében a 2100-ra vonatkozó 800 millió lakos szerintem felső becslés, reálisabb lehet a 600 millió, mivel 2050 után szerintem ott is lecsökken a gyermekvállalás, népességrobbanás. Aztán majd meglátjuk (vagy ha mi nem is majd a következő generációk). Kína esetében teljesen reálisnak tűnik, középérték lehet a 700-800 millió fős becslés 2100-ra.

2021. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Bár nem válasz teljesen a kérdésedre, de valójában Nigéria lakosságának a számát az egyik legnehezebb megbecsülni, és egyes szakértők (közöttük nigériaiak is) a jelenlegi 200 milliós számot felülbecsültnek tekintik. Az ENSZ által becsült népességszám ugyanis a legutóbbi népszámlálás eredményén alapszik (ami már alapból eléggé régen, 2006-ban volt) és arra számolják rá évről évre a népességnövekedés évi becsült mértékét. Viszont Nigériában a népszámlásokat mindig is sok botrány és homály vette körül (már a függetlenedésük utáni legelső népszámlálás óta), aminek az országban lévő különböző régiók/népcsoportok közötti ellentét, valamint a népességszámon alapuló parlamenti helyek és kormányzati támogatások az oka. A gyanítások szerint sok régió szándékosan meghamisítja, néhány millióval megtoldja a saját lakosságának számát, annak érdekében hogy a központi kormánytól több támogatást valamint több parlamenti helyet kapjon. Valamint a keresztény többségű dél és az iszlám többségű észak szintén próbálja egymást túllicitálni népességszámban már évtizedek óta (a két országrész között óriási a feszültség, emiatt nem mindegy nekik hogy melyik kap több helyet a parlamentben - ez is a lakosság számától függ). Az ország függetlenedésekor (1960) a déliek a briteket azzal vádolták, hogy az északiaknak szándékosan nagyobb hatalmat hagytak az országon belül, erre "véletlen" módon az 1963-as népszámláláson a déli tartományok 70%-os népességnövekedést mutattak a 4 évvel azelőtti adatokhoz képest (amikor még az északiak voltak többen), az északiak erre válaszul újraszámlálást követeltek ahol ők már több mint 80%-os növekedést "jegyeztek fel". (ami a valóságban persze lehetetlen lenne, ilyen mértékben a nyulak sem tudnak szaporodni 4 év alatt ) Ezekhez hasonló furcsaságok az azt követő népszámlálásokon is előfordultak. Emiatt - nem véletlenül - rengetegen megbízhatatlannak és gyanúsnak találják a nigériai népszámlálások eredményeit, senki sem tudja pontosan mennyien vannak.
2021. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

#5 vagyok, linkeket is hoztam a témával kapcsolatban:

[link]

[link]

[link]

2021. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem csökkenni fog a létszámuk a nigériaiknak, de nem a kevesebb születés miatt, hanem mert megrohanják Európát, így nem nigériaiak, hanem franciák, britek, németek lesznek, illetve belgák, hollandok, olaszok, svédek, stb...

Ez a realitás...

2021. dec. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!