Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európai Egyesült Államok...

Európai Egyesült Államok létrejöhet még ebben az évszázadban?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
80 év alatt bármi megtörténhet.
2020. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Most, amikor már az olaszokban is felmerült, hogy Nagy-Britannia után ők is kilépjenek az EU-ból, nem feltétlenül időszerű erről beszélni. Attól, hogy Dobrev itthon hetente 3x ezt szajkózza, a EP-ben nem lesz központi téma. Őszintén szólva rajta kívül egyetlen EP-képviselőről sem tudok, aki ennyire a rabjává vált volna ennek az utópiának. Klárika egyedül van. :)
2020. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Remélem soha. Soros és a gyurcsánypárt nagyon működik, hogy létrejöjjön
2020. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz ez alatt.

Ha átnevezik az Európai Uniót Európai Egyesült Államokká akkor akár létre is jöhet.

Ha egy olyan föderációra gondolsz a tagállamok között, mint például ami van az Amerikai Egyesült Államok, India tagállamai, a Német Szövetségi Köztársaság tagjai

vagy korábban a Szovjetunió tagköztársaságai között, akkor ilyen mély integráció nem várható.

Valószínűleg még egy olyan lazább föderatív berendezkedés kialakítása is esélytelen, mint ami van például a Dán Királyság tagjai (Dánia, Grönland, Feröer) között, ahol lényegében csak a külpolitika, védelmi politika a közös.

Egy fontos dolog azonban már megvalósult, ami akár túl is mutathat egy föderáción, ez pedig a monetáris unió. Az euró bevezetése fontos, óriási előrelépés volt az összefonódásban, de sokak szerint elhibázott is, olykor úgy tűnik, hogy recseg-ropog a rendszer és nem is annyira vonzó, több uniós tagállam inkább kimaradna hosszú távon vagy akár végleg is (lásd pl. Dánia, Svédország).

2020. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Európai Egyesült Kalifátusok lesznek.

Svédországban már naponta robbantanak.

Kíváncsi vagyok akkor hol lesz a sok liberális.

2020. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Ennél nagyobb gondjai lesznek Európának, senkit nem fog érdekelni a dolog, csak Dobrev Kázmért, vagy tudom is én Klárikát és sleppjét esetleg.
2020. ápr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Oh dehogy bomlik fel.
2020. ápr. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre elég csekély az esély. Nyugat-Európa és Közép-Kelet Európa között még mindig nagy a különbség gazdasági, politikai és kulturális szemszögből is.

Kelet-Európában még mindig nem valósult meg teljesen a liberális demokrácia, annak ellenére, hogy nincs diktatúra.

Kelet-Európa tagadhatatlanul konzervatívabb, még a baloldaliak egy nem elhanyagolható része is (kivéve Magyarországon), csak egy imbecil próbálná meg ilyen Kelet-Európára ráerőltetni a polkorrektséget. Olyan nemzetektől várják, hogy tolerálják az LGBTQ embereket, a feminizmus harmadik hullámát, és a kisebbségieket, akik a szomszédos nemzeteket is épphogy megtűrik.

A gazdasági különbségeket pedig senkinek nem kell bemutatnom.

2020. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon komoly,hogy ennyire képben vagy

Én Szlovákiából származom de Csehországban is sokat voltam,itteni baloldalok kb olyanok mint nálatok a Mi Hazánk :D

2020. ápr. 26. 15:02
 10/10 anonim ***** válasza:
# 9 Én is Szlovákiból származom.
2020. ápr. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!