Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bulgáriában miért ilyen...

Bulgáriában miért ilyen alacsony az átoltottság aránya?

Figyelt kérdés

2021. dec. 19. 17:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%

#10 Én azt nem értem az hogy valaki beoltatja magát szerinted miért egy szubmisszív cselekedet? Emberek milliói itthon nem azért mentek el oltatni mert féltek/félnek. Oltatlanok szeretik ezt hangoztatni de attól még nem így van.


Nagyrészünk elmegy oltásért mert nem kerül pénzbe csak pár percbe esetleg kicsit többe meg egy pár nap hőemelkedésbe. Cserébe jó eséllyel kisebb eséllyel leszünk tőle igazán rosszul és kevésbé vagyunk korlátozva.


Az omikron jelenleg nem tűnik túl veszélyesnek úgy tudom. Csak gyorsan terjed.


Oltatlanoknak is sok sikert ha jövőre kötelezővé teszik az oltást itthon is. Mik a terveitek?

2021. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%

Mert nem buta birkak akik egymas utan mennek mintha kotekezo volna XD

Mert ha Gizi olyan hulye volt hogy beoltatta magat akkor nekem is muszaj vagy mi a fax?😀

Aztan megy a siras rivas hogy szarul van Gizi is meg Rozsika is

2021. dec. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 11-eske nincsenek megoldhatatlan dolgok a 21.szazadban :D
2021. dec. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket olvastam:

Hozzánk képest kisebb a bizalom az állami intézmények és az egészségügy iránt. Az orvosok, egészségügyisek kisebb hányada bízik az oltásokban, mint nálunk, vannak orvosok, akik konkrétan lebeszélik a pácienseiket az oltásról. A lakosság nagyobb része szkeptikus az oltásokkal kapcsolatban. Ellentmondásos közlemények hangzanak el a politikusok, egészségügyi hatóságok részéről (bár ez kb. mindenhol így van). Két parlamenti választás volt idén, a politikusok nem mertek radikális döntéseket hozni, féltek a szavazatvesztéstől. A bolgárok 60%-a ortodox keresztény, tudtommal az egyházuk nem támogatja az oltásokat.

2021. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes👍🏻
2021. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
#11 Azzal, hogy te nem tudod értelmeznina helyzetet, nem tudok mit kezdeni. Az emberek többsége nem azért adatta be, mert annyira retteg a történelem legnagyobb járványától. Ebből fakadóan a rájuk gyakorolt nyomásnak hódoltak be, ráadásul elég csekély ellenállással. Fiatal vagyok, a legtöbb ismerősöm azért adatta be, mert félt, hogy nem mehet ide-oda, én pedig kihagytam, úgy, hogy Németországban tanultam és dolgoztam. Tehát becsicskulás nélkül többször keltem át határon, több koncertre és hasonló helyekre mentem, mint a legtöbb oltott ismerősöm. De nyilván ezt nehezebb úgy csicskításnak elfogadni, hogy te vagy az elszenvedője, ha kívülről szemléled, tisztán látszik.
2021. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
@16 Jó eséllyel hastífuszt sem kapsz el egy trópusi úton, én mégis mindig beadatom 3 évente, ahogy a Hep A, B meg a gennyes agyhártyagyulladás oltásaim is fixen aktívak. Semmi szubmisszió nincs ebben.
2021. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17 Azokat nem azért veszed fel, mert valaki nyomást gyakorol rád. Nem jó hasonlat.
2021. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember itthon sem azért vette fel mert "nyomást gyakoroltak ránk". Ez a szomorú, hogy az embereket egyáltalán bíztatni kell egy nyamvadt oltásra egy világjárvány közepén 2021-ben.


Legtöbb józan ésszel gondolkodó azért vette fel mert miért ne? Komolyan miért ne? A legtöbb oltott nem hisz/fél valószínűtlen mellékhatásoktól.


Kedves 13 aska fejtsd ki akkor mik a terveid a megoldásra. Ausztriában már elkedzték konkrétan levadászni az oltatlanokat :D


[link]

2021. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 Bárcsak mi is ilyen jogállamban élhetnénk; egy buzalakodalom után egy kis oltatlanvadászat. Betegek vagytok. XD
2021. dec. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!