Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelország miért ilyen...

Lengyelország miért ilyen furcsán alakult meg az 1. világháború után?

Figyelt kérdés
Kelet-Lengyelországban orosz+ukrán többség volt, viszont a sziléziai és porosz lengyel többségű területek (pl. Boroszló) meg a vesztes németek kezén maradhattak. A 2. világháború után meg az egész Lengyelország eltolódott nyugatra. nem tudták volna már az 1. világháború után etnikailag felosztani?

2021. nov. 30. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit el vagy tévedve, Breslau 86%-ban német város volt 1910-ben. A határokat meg háborúk határozták meg.
2021. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1: javítás: 96%-ban
2021. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Furán? Lengyelországot a 18. században felosztotta egymás között a három nagy szomszéd, az I. világháború meg számukra azzal a szerencsés kimenettel zárult hogy mi és a németek kikaptunk az Antanttól, a bolsevizálódó ruszkik meg veszteségek árán kiléptek. Szóval a lengyelek így is örülhettek hogy ekkora területen alakulhatott újra az államuk, grátisz tengeri kijárattal. Az már más kérdés hogy a multikulti és a német-szovjet revizionizmus igencsak megnehezítette az állam megszilárdulását.
2021. dec. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szilézia és Poroszország német többségű terület volt egészen a második világháború végéig. Lengyelországot azért "tolták" nyugatabbra, mert a győztesek oldalán álló Szovjetunió nem volt már hajlandó lemondani a megszerzett ukrán és fehérorosz területekről. Mivel a németeket kollektív bűnösnek kiáltották ki, ezért a nyugatabbra tolt Lengyelországba került németket kiűzték a kisebbé vált Németország területére.

Történelmi német városok, mint Breslau (Wroczlaw), Danzig (Gdansk), Stettin (Szczecin), Posen (Poznan) stb., ekkor cseréltek lakosságot, a németeket elűzték, a lengyelek meg odatelepültek.


Ha Lengyelországot megint úgy hozták volna létre, mint az 1. világháború után, akkor már biztos, hogy az ukrán meg belorusz részek leszakadtak volna, vagy pedig olyan lenne a berendezkedés, mint most Boszniában, ahol 3 nemzet acsarkodik egymással folyamatosan.

2021. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!